Informacje26 grudnia 2019, 07:32,

Zawartość kalorii w szynce wędzonej. Dane zasakakują

Zawartość kalorii w szynce wędzonej. Dane zasakakują

Sprawdziliśmy kaloryczność szynki wędzonej. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w szynce wędzonej pochodzą w 60% z białka, 4% z węglowodanów i 36% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma szynka wędzona, ile waży szynka wędzona lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w szynce wędzonej, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Smoked ham - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy orzechy nerkowca mają dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Szynka wędzona - kalorie i wartości odżywcze

Szynka wędzona zawiera 145 kcal na 100g.

Przykładowo plaster szynki wędzonej (35 g) to około 51 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera plaster szynki wędzonej (35 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 0.5 szklanki coli, 0.5 plastra sera żółtego, 2.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 7 minut, pływać przez 6 minut lub biegać przez 5 minut.

Czy szynka wędzona tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Szynka wędzona to produkt o małej zawartości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii mięs i wędlin). Spożywanie szynki wędzonej wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród mięs i wędlin.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w szynce wędzonej?

Szynka wędzona zawiera 20.93 g białka na 100g.
Plaster szynki wędzonej (35 g) zawiera ok. 7.3 g białka.

Ile węglowodanów jest w szynce wędzonej?

Szynka wędzona zawiera 1.5 g węglowodanów na 100g.
Plaster szynki wędzonej (35 g) zawiera ok. 0.5 g węglowodanów.

Ile waży szynka wędzona?

Plaster szynki wędzonej waży ok. 35g.

Ile błonnika jest w szynce wędzonej?

0 g błonnika - szynka wędzona nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski30 grudnia 2019, 12:19,

Jak należy prawidłowo mierzyć ciśnienie

Jak należy prawidłowo mierzyć ciśnienie

Posiadanie ciśnieniomierza i regularne badanie się jest koniecznością dla każdego, kto posiada problemy z krążeniem. Jednak to proste badanie może w rzeczywistości sprawić kilka kłopotów, wynikających głównie z błędnego pomiaru. Istnieje kilka zasad, których powinniśmy przestrzegać w momencie badania ciśnienia, tak aby pomiar odzwierciedlał nasze realne ciśnienie. Z tego artykułu dowiecie się jak prawidłowo mierzyć ciśnienie. Zapraszamy do lektury.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Sprzęt medyczny

Pierwszą zasadą będzie zaopatrzenie się w profesjonalny w pełni automatyczny sprzęt z mankietem, który będzie przede wszystkim dobrze dopasowany do użytkownika. Współcześnie bez problemu porządny ciśnieniomierz możemy zamówić przez internet. Sklep medyczny, a jednocześnie sklep ortopedyczny, który cieszy się dużym uznaniem wśród internautów, to: https://salonzdrowia.com.pl.

Czego robić nie należy

Przede wszystkim nie należy mierzyć ciśnienia bezpośrednio po posiłku, ponieważ wynik wtedy może być obciążony błędem, najlepszym rozwiązaniem będzie odczekanie minimum godziny po zjedzeniu. Nie powinniśmy również pić napojów kofeinowych, czy palić papierosów tuż przed badaniem, w tym wypadku wystarczy odczekać 30 minut. Dodatkowo należy pamiętać, że osoba, u której będzie dokonywany pomiar, nie powinna odczuwać stresu, czy zmęczenia. Najlepiej, aby przed zmierzeniem ciśnienia wyciszyć się i odpocząć kilka minut w pozycji siedzącej.

Czynności poprzedzające pomiar

Przed założeniem mankietu, powinniśmy nacisnąć tętnicę ręki, której będziemy mierzyć ciśnienie. Należy zrobić to po wewnętrznej stronie ręki dwoma palcami, najlepiej w odległości 2-3 cm nad łokciem, tak aby określić, gdzie tętno jest najsilniejsze. Mankiet urządzenie powinniśmy umieścić około 1-2 cm od łokcia. Jeżeli zaś posiadamy ciśnieniomierz nadgarstkowy, powinniśmy umieścić go w odległości 1-2 cm od dłoni. Gdy mamy już prawidłowo umiejscowione mankiety, musimy zadbać o ich odpowiednie ściśnięcie.

Dodatkowo należy badanie przeprowadzać w ten sposób, aby mankiet był na tym samym poziomie, co serce (również w przypadku ciśnieniomierza nadgarstkowego), wtedy zapewnimy sobie rzetelny pomiar. Pamiętajmy, że podczas badania niezależnie od sprzętu, który posiadamy,  powinniśmy trzymać dłoń skierowaną do góry. Bezpośrednio przed pomiarem powinniśmy przyjąć pozycję siedzącą, wziąć kilka głębokich wdechów i rozluźnić całe ciało.

Ilość i pory pomiarów

Po takim umiejscowieniu mankietu, możemy rozpocząć badanie naszego ciśnienia. Pamiętajmy, że jeden pomiar jest niewystarczający i może być niezgodny z rzeczywistością, dlatego, aby się upewnić, że jest on rzetelny, powinniśmy powtórzyć badanie po odczekaniu kilku minut. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na pory, w których się badamy. Powinniśmy badać się w stałych godzinach, rano i wieczorem, jeszcze przed przyjęciem lekarstw i na czczo.

Aby zapewnić sobie wynik, który odzwierciedla rzeczywiste tętno naszego organizmu, musimy przestrzegać kilku zasad podczas badania się ciśnieniomierzem. Jedną z ważniejszych reguł jest regularność pomiarów oraz trzymanie dłoni w taki sposób, aby była skierowana ku górze. Pamiętajmy również, aby po kilku minutach sprawdzić drugim pomiarem, czy ten pierwszy był prawidłowy. W ten sposób zapewnimy sobie rzetelność wyników i z powodzeniem będziemy mogli monitorować swój organizm.

autor/źródło: salonzdrowia.com.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie