Artykuł partnerski30 grudnia 2019, 12:19,

Jak należy prawidłowo mierzyć ciśnienie

Jak należy prawidłowo mierzyć ciśnienie

Posiadanie ciśnieniomierza i regularne badanie się jest koniecznością dla każdego, kto posiada problemy z krążeniem. Jednak to proste badanie może w rzeczywistości sprawić kilka kłopotów, wynikających głównie z błędnego pomiaru. Istnieje kilka zasad, których powinniśmy przestrzegać w momencie badania ciśnienia, tak aby pomiar odzwierciedlał nasze realne ciśnienie. Z tego artykułu dowiecie się jak prawidłowo mierzyć ciśnienie. Zapraszamy do lektury.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Sprzęt medyczny

Pierwszą zasadą będzie zaopatrzenie się w profesjonalny w pełni automatyczny sprzęt z mankietem, który będzie przede wszystkim dobrze dopasowany do użytkownika. Współcześnie bez problemu porządny ciśnieniomierz możemy zamówić przez internet. Sklep medyczny, a jednocześnie sklep ortopedyczny, który cieszy się dużym uznaniem wśród internautów, to: https://salonzdrowia.com.pl.

Czego robić nie należy

Przede wszystkim nie należy mierzyć ciśnienia bezpośrednio po posiłku, ponieważ wynik wtedy może być obciążony błędem, najlepszym rozwiązaniem będzie odczekanie minimum godziny po zjedzeniu. Nie powinniśmy również pić napojów kofeinowych, czy palić papierosów tuż przed badaniem, w tym wypadku wystarczy odczekać 30 minut. Dodatkowo należy pamiętać, że osoba, u której będzie dokonywany pomiar, nie powinna odczuwać stresu, czy zmęczenia. Najlepiej, aby przed zmierzeniem ciśnienia wyciszyć się i odpocząć kilka minut w pozycji siedzącej.

Czynności poprzedzające pomiar

Przed założeniem mankietu, powinniśmy nacisnąć tętnicę ręki, której będziemy mierzyć ciśnienie. Należy zrobić to po wewnętrznej stronie ręki dwoma palcami, najlepiej w odległości 2-3 cm nad łokciem, tak aby określić, gdzie tętno jest najsilniejsze. Mankiet urządzenie powinniśmy umieścić około 1-2 cm od łokcia. Jeżeli zaś posiadamy ciśnieniomierz nadgarstkowy, powinniśmy umieścić go w odległości 1-2 cm od dłoni. Gdy mamy już prawidłowo umiejscowione mankiety, musimy zadbać o ich odpowiednie ściśnięcie.

Dodatkowo należy badanie przeprowadzać w ten sposób, aby mankiet był na tym samym poziomie, co serce (również w przypadku ciśnieniomierza nadgarstkowego), wtedy zapewnimy sobie rzetelny pomiar. Pamiętajmy, że podczas badania niezależnie od sprzętu, który posiadamy,  powinniśmy trzymać dłoń skierowaną do góry. Bezpośrednio przed pomiarem powinniśmy przyjąć pozycję siedzącą, wziąć kilka głębokich wdechów i rozluźnić całe ciało.

Ilość i pory pomiarów

Po takim umiejscowieniu mankietu, możemy rozpocząć badanie naszego ciśnienia. Pamiętajmy, że jeden pomiar jest niewystarczający i może być niezgodny z rzeczywistością, dlatego, aby się upewnić, że jest on rzetelny, powinniśmy powtórzyć badanie po odczekaniu kilku minut. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na pory, w których się badamy. Powinniśmy badać się w stałych godzinach, rano i wieczorem, jeszcze przed przyjęciem lekarstw i na czczo.

Aby zapewnić sobie wynik, który odzwierciedla rzeczywiste tętno naszego organizmu, musimy przestrzegać kilku zasad podczas badania się ciśnieniomierzem. Jedną z ważniejszych reguł jest regularność pomiarów oraz trzymanie dłoni w taki sposób, aby była skierowana ku górze. Pamiętajmy również, aby po kilku minutach sprawdzić drugim pomiarem, czy ten pierwszy był prawidłowy. W ten sposób zapewnimy sobie rzetelność wyników i z powodzeniem będziemy mogli monitorować swój organizm.

autor/źródło: salonzdrowia.com.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerskiPopularny: 700 odsłon30 grudnia 2019, 12:17,

Jak dobrać druty do włóczki – przewodnik

Jak dobrać druty do włóczki – przewodnik

Niejedna doświadczona i zaawansowana dziewiarka może pochwalić się asortymentem jak z pasmanterii. Znajdziemy u nich kilka, a nawet kilkanaście par drutów, kilometry włóczek i kordonków, a wszystko przeznaczone do czegoś innego, choć często same nie wiedzą jeszcze do czego. Dopiero zaczynasz przygodę z robótkami ręcznymi i szukasz pierwszych drutów? A może chcesz dowiedzieć się, jak dobrać druty do włóczki? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Korzystaj z zaleceń

Sklep z włóczkami to miejsce często stworzone przez miłośników robótek ręcznych i takie też osoby zazwyczaj obsługują klientów. Idąc tam, możemy poprosić o pomoc i radę w doborze odpowiedniej grubości drutów do włóczki, a nawet do naszego projektu. Na stronie: https://centrumwloczek.pl znajdziemy ofertę włóczek i kordonków najlepszych producentów oraz adresy sklepów, w których można zakupić m.in.: włóczka puffy, kordonek stokrotka czy kordonek maxi. W specyfikacji każdego motka widnieją informacje na temat zalecanej grubości drutów – podobnie jak na etykiecie.

Grubość drutów

Druty to bardzo proste narzędzie, dzięki któremu stworzymy niespotykane i oryginalne wyroby: swetry, szaliki, czapki, obrusy, a nawet zabawki. Jednak czy jedna para wystarczy? Zazwyczaj, kupując nawet te tanie włóczki, na etykiecie znajdziemy informację, jaka grubość drutów polecana jest do danej grubości splotu i materiału. Ma to znaczenie i warto z tych informacji korzystać – dzięki nim efekt końcowy będzie idealny – ani zbyt zbity, ani rozlazły, robótka nie będzie też sztywna. To właśnie takie komplikacje mogą powstać po zastosowaniu nieodpowiedniej grubości narzędzia. Bardziej gęsta robótka wyjdzie nam, gdy użyjemy cieńszych niż zalecane, a luźniejszy ścieg uzyskamy biorąc o rozmiar grubsze.

Rodzaje drutów

Na rynku znajdziemy dwa główne rodzaje drutów: proste, ostro zakończone po jednej ze stron, a po drugiej kulką zapobiegającą zsuwaniu się robótki, oraz takie na żyłce, która łączy dwa druty, i na której gromadzi się przerabiane oczka. Oprócz tego podczas wyboru drutów towarzyszyć może dylemat materiału, z jakiego zostały wykonane. Prym wiodą druty akrylowe i plastikowe (lekkie, niewyginające się pod wagą materiału, lecz łatwo zsuwa się z nich włóczka), drewniane i bambusowe (lekkie, ale przy cięższych robótkach mogą się wyginać, ich cena też jest wyższa), aluminiowe i stalowe (idealne do ciężkich materiałów, chociaż nie są tak lekkie, jak pozostałe rodzaje). Idealne druty powinny dobrze trzymać się w dłoniach, być niezbyt długie i mieć nieostrą końcówkę, by nie kaleczyć wełny.

Na pierwszy, własnoręcznie wykonany projekt idealny będzie szalik – stworzyć go można, posiadając jedynie podstawowe umiejętności, a w razie niepowodzenia z łatwością rozprujemy i będziemy mogły tworzyć od początku. To też szansa na wypróbowanie różnych grubości czy rodzajów drutów i wybranie tych, które najlepiej leżą nam w dłoniach. Pamiętajmy, że dzierganie ma być przede wszystkim przyjemnością i relaksem dla głowy, a nie powodować stres, że coś nam nie wyjdzie.

autor/źródło: centrumwloczek.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie