Informacje14 grudnia 2019, 07:32,

Ile kalorii jest w cydrze? My już wiemy

Ile kalorii jest w cydrze? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność cydru. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w cydrze pochodzą w 0% z białka, 100% z węglowodanów i 0% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma cydr, ile waży cydr lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w cydrze, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Cider - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy wartość energetyczną mięsa z kaczki. Sprawdź ile ma kalorii

Cydr - kalorie i wartości odżywcze

Cydr zawiera 56 kcal na 100g.

Przykładowo szklanka cydru (215 g) to około 120 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera szklanka cydru (215 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 0.5 szklanki mleka, 6 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 17 minut, pływać przez 14 minut lub biegać przez 12 minut.

Czy cydr tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w cydrze jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii napojów i alkoholi. Spożywanie cydru wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród napojów i alkoholi.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w cydrze?

0 g białka - cydr nie zawiera białka.

Ile węglowodanów jest w cydrze?

Cydr zawiera 5.92 g węglowodanów na 100g.
Szklanka cydru (215 g) zawiera ok. 12.7 g węglowodanów.

Ile waży cydr?

Szklanka cydru waży ok. 215g.

Ile błonnika jest w cydrze?

0 g błonnika - cydr nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski18 grudnia 2019, 14:39,

Nietypowe materace 90x180 cm

Nietypowe materace 90x180 cm

Kiedyś wszyscy spali na takich samych materacach opartych na sprężynach połączonych ze sobą. Dzisiaj producenci oferują nam możliwość samodzielnego projektowania materaca – wyboru jego rozmiaru, wysokości, twardości i materiału wypełnienia. Taki materac 90x180 jest idealnie dopasowany do potrzeb użytkownika i powinien spełniać jego wymagania. Jeśli poświęcimy nieco czasu i zaprojektujemy swój produkt w oparciu o różne parametry, wówczas powinien on idealnie wspierać kręgosłup i pozwalać mu się relaksować. Dostępność nietypowych rozmiarów, jak 90x180 cm sprawia, że wysokiej klasy materac można zamówić również dla dzieci, czy do wakacyjnego kampera.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Materace 90x180 cm projektowane przez ich użytkowników

Najlepiej swój materac dopasować do potrzeb ciała. Znaczenie ma przede wszystkim waga, a niekiedy również wzrost. Pod kątem tego parametru dopasowuje się bowiem twardość materaca. W sklepach dostępne są zazwyczaj:

  • materace o twardości H1 – miękkie,

  • materace o twardości H2 – średnio twarde,

  • materace o twardości H3 – twarde,

  • materace o twardości H4 – bardzo twarde.

Poza sylwetką warto pod uwagę wziąć również swoje przyzwyczajenia i odczucia. Niekiedy bowiem osoby, dla których przeznaczone są materace 90x180 cm miękkie wolą te o większym stopniu twardości i lepiej na nich wypoczywają.

Materac 90x180 do pokoju dziecięcego

Zwykle produkty w tym rozmiarze wybierane są dla dzieci i młodzieży. Dla nich poleca się właśnie materace miękkie, które stanowią odpowiednie podparcie. Rodzice najczęściej wybierają dla swoich pociech materace wykonane z nowoczesnych pianek, ponieważ są lekkie, higieniczne i odpowiednio sprężynują. Niektórzy decydują się na materace z wypełnieniem z włókna kokosa, ponieważ są ekologiczne i promowane jako zdrowe. Szeroki wybór tego typu materaców można znaleźć na przykład na stronie Sweetsen.pl, gdzie producent umożliwia wybór poszczególnych ich parametrów. Zaprojektowany samodzielnie materac można również zwrócić, jeśli nie spełnia wymagań i okazuje się nie być wygodny oraz zamówić inny produkt.

autor/źródło: Sweetsen.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie