Informacje24 grudnia 2019, 07:32,

Czy orzechy nerkowca mają dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy orzechy nerkowca mają dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność orzechów nerkowca. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w orzechach nerkowca pochodzą w 12% z białka, 21% z węglowodanów i 67% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii mają orzechy nerkowca, ile ważą orzechy nerkowca lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w orzechach nerkowca, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Cashew nuts - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii jest w cydrze? My już wiemy

Orzechy nerkowca - kalorie i wartości odżywcze

Orzechy nerkowca zawierają 553 kcal na 100g.

Na przykład garść orzechów nerkowca (45 g) to około 249 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść orzechów nerkowca (45 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 4.5 jabłka, 3 szklanki coli, 2.5 plastry sera żółtego, 2 kromki chleba, 2 szklanki mleka, 13 łyżeczek cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 35 minut, pływać przez 29 minut lub biegać przez 25 minut.

Czy orzechy nerkowca są tuczące i czy powninno się je jeść na diecie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w orzechach nerkowca stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii nasion i orzechów pod względem kaloryczności. Spożywanie orzechów nerkowca wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród nasion i orzechów.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w orzechach nerkowca?

Orzechy nerkowca zawierają 18.22 g białka na 100g.
Garść orzechów nerkowca (45 g) zawiera ok. 8.2 g białka.

Ile węglowodanów jest w orzechach nerkowca?

Orzechy nerkowca zawierają 30.19 g węglowodanów na 100g.
Garść orzechów nerkowca (45 g) zawiera ok. 13.6 g węglowodanów.

Ile ważą orzechy nerkowca?

Garść orzechów nerkowca waży ok. 45g.
Łyżka orzechów nerkowca waży ok. 15g.
Szklanka orzechów nerkowca waży ok. 170g.

Ile błonnika jest w orzechach nerkowca?

Orzechy nerkowca zawierają w sobie 3.3 g błonnika na 100g.
Garść orzechów nerkowca (45 g) zawiera ok. 1.5 g błonnika. Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje23 grudnia 2019, 07:32,

Kalorie w grejpfrucie. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w grejpfrucie. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność grejpfruta. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w grejpfrucie pochodzą w 7% z białka, 91% z węglowodanów i 3% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma grejpfrut, ile waży grejpfrut lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w grejpfrucie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Grapefruit - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii jest w cydrze? My już wiemy

Grejpfrut - kalorie i wartości odżywcze

Grejpfrut zawiera 42 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości grejpfrut (265 g) to około 111 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości grejpfrut (265 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1 szklanka coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 0.5 szklanki mleka, 5.5 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 16 minut, pływać przez 13 minut lub biegać przez 11 minut.

Czy grejpfrut tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Mała zawartość kalorii w grejpfrucie stawia ten produkt w grupie niskokolorycznych w kategorii owoców. Spożywanie grejpfruta wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Grejpfrut dostępny jest w kilku odmianach – żółtej, zielonej, czerwonej i różowej, z czego te dwie ostatnie mają najwięcej witaminy C. Z kolei odmiana czerwona jest bardzo bogata w likopen oraz liczne antyoksydanty. Mimo tych subtelnych różnic każdy grejfrut jest niezwykle zdrowy i dostarcza witaminy A i z grupy B, oraz minerałów, zwłaszcza potasu, wapnia, żelaza, magnezu i cynku. Godne uwagi są także pestki grejpfruta – ekstrakt z pestek wykorzystywany jest w kosmetologii.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w grejpfrucie?

Grejpfruty zawierają 0.77 g białka na 100g.
Średniej wielkości grejpfrut (265 g) zawiera ok. 2 g białka.

Ile węglowodanów jest w grejpfrutach?

Grejpfruty zawierają 10.7 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości grejpfrut (265 g) zawiera ok. 28.4 g węglowodanów.

Ile waży grejpfrut?

Średniej wielkości grejpfrut (część jadalna po obraniu) waży ok. 265g.

Ile błonnika jest w grejpfrutach?

Grejpfruty zawierają w sobie 1.7 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości grejpfrut (265 g) zawiera ok. 4.5 g błonnika. Odpowiada to ok. 15% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie