Informacje13 października 2007, 00:00,

Wystawa malarstwa Moniki Pawłowskiej w Piasecznie

Muzeum Regionalne w Piasecznie zaprasza na wystawę pasteli Moniki Pawłowskiej - Odkryłam dla siebie... Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Pawłowskiej odbędzie się dziś, 13 października 2007 roku o godzinie 12:00 w sali Muzeum Regionalnego w Piasecznie. Wystawa malarstwa prezentowana będzie w godzinach pracy Muzeum, w terminie od 14 października do 4 listopada 2007 roku.

Monika Pawłowska od 2005 roku, należy do Grupy Piaseczno. Jest również członkiem Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych "Triada", działającego przy Ośrodku Kultury w Konstancinie - Jeziornie. Ulubioną techniką Moniki Pawłowskiej, jest olej oraz suchy pastel, uprawia również akwarelę i akryl. Prace artystki cechuje ekspresja w pociągnięciach pędzla, wrażliwość na niuanse barwne i koncentracja na kolorze, który łączy z grą walorów. Głównym obszarem jej zainteresowań jest pejzaż, z którego czerpie inspirację z wyjazdów po całej Polsce i za granicę. Maluje również kwiaty i portrety.

Obrazy prezentuje na wystawach poplenerowych i zbiorowych. W październiku tego roku Monika Pawłowska, będzie brała udział w wystawie w Saint-Germain-en-Laye koło Paryża. Wystawa w Muzeum Regionalnym w Piasecznie: Odkryłam dla siebie..., jest jej pierwszą wystawą indywidualną. Podczas wystawy zostaną zaprezentowane prace wykonane techniką suchy pastel. Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Moniki Pawłowskiej w Piasecznie. Więcej informacji o Monice Pawłowskiej możecie przeczytać na jej stronie internetowej: www.monikapawlowska.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje14 października 2007, 00:00,

Spektal Czerwony kapturek - Teatr Bajlandia w Piasecznie

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza w niedzielę, 14 października 2007 roku, o godzinie 16:00 na Bajkową Niedzielę dla Maluchów. Podczas Bajkowej Niedzieli wystąpi Teatr Bajlandia, który zaprasza na spektakl pod tytułem: Czerwony Kapturek. Miejsce: sala Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp 8 złotych.

Teatr Bajlandia został założony przez aktorów rzeszowskich teatrów zawodowych. Ich przedstawienie Czerwony Kapturek, oparte na bajce znanej przez wszystkich z dowcipnym tekstem Jana Brzechwy. Pierwszorzędna zabawa dla aktorów oraz widowni dużej i małej. Rytmiczne piosenki, ciekawe stroje i niespotykane maski. Pomimo, że tekst znamy i całą historię małej dziewczynki, złego wilka, miłej babci i mądrego, dzielnego gajowego bawimy się na przedstawieniu doskonale. Serdecznie zapraszamy na niedzielne przedstawienie Teatru Bajlandia: Czerwony Kapturek.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno