Popularny: 600 odsłonInformacje11 września 2019, 22:00,

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu w Piasecznie

W związku z organizacją imprez na Placu Piłsudskiego w dniu 14 i 15 września br. będą zamknięte ulice: Puławska i Kościuszki, od wczesnych godzin porannych 14 września, do późnych godzin wieczornych w dniu 15 września br.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Weekendowe utrudnienia komunikacyjne

Ruch z ul. Puławskiej poprowadzony zostanie ulicą Chyliczkowską do DK79 oraz ul. Jana Pawła II do Wojska Polskiego. Na czas zamknięcia zostaną wyłączone z ruchu przystanki autobusowe: przy Sądzie oraz na ul. Sienkiewicza. Komunikacja miejska kursowała będzie objazdem przez ul. Wojska Polskiego. W trakcie zamknięcia wyłączone z ruchu zostają miejsca postojowe wzdłuż ul. Kościuszki, pod kościołem oraz w łączniku ul. Kościelnej z Kościuszki.

autor/źródło: UG Piaseczno

Informacje11 września 2019, 12:08,

Lesznowola: Nauczyciele otrzymali awanse zawodowe

We wtorek 10 września w Centrum Integracji Społecznej w Magdalence 16 nauczycieli z gminnych szkół i przedszkola odebrało Akty nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Gratulujemy

Kandydat na nauczyciela mianowanego musi wykazać się trzyletnim stażem nauczycielskim, opracować i zrealizować plan rozwoju zawodowego oraz zdać egzamin przed komisją powołaną przez Wójta Gminy. W tym roku zdało egzamin i odebrało Akty nadania stopnia awansu zawodowego 16 nauczycieli:

- z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lesznowoli - 2 osoby,

- ze Szkoły Podstawowej w Mrokowie - 3 osoby,

- ze Szkoły Podstawowej z Nowej Iwicznej - 4 osoby,

- ze szkoły Podstawowej w Mysiadle - 4 osoby,

- ze Szkoły Podstawowej w Łazach - 2 osoby,

- z Przedszkola w Mysiadle - 1 osoba.

Nauczycielom pogratulowali przedstawiciele samorządu Gminy oraz dyrektorzy placówek, w których pracują.

autor/źródło: UG Lesznowola