Informacje5 września 2019, 08:05,

Plantacja 'marihuany' w Lesznowoli? Tak - już zlikwidowana

288 krzaków konopi indyjskiej ujawnili policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna. Plantację ujawniono w pobliżu niewielkiej miejscowości w gminie Lesznowola. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Sprawa ma charakter rozwojowy

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego którzy na co dzień zajmują się sprawami związanymi z przestępczością narkotykową w wyniku działań operacyjnych ujawnili dużą plantację konopi indyjskich.

Uprawa zlokalizowana została na terenie gminy Lesznowola. Łącznie znajdowała się tam 288 krzaków konopi. Zostały one ścięte i zabezpieczone. Sprawa ma charakter rozwojowy.

autor/źródło: js / KPP Piaseczno

Informacje4 września 2019, 22:10,

Zawody kajakowe Drużynówka

Drużynowe zawody w kajakowaniu

W niedzielę (8 września br.) na stawach w "Planecie Zalesie" w Zalesiu Górnym odbędą się zawody sportowe w amatorskim kajakowaniu pn.: Drużynówka.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Przyjdź, zobacz, kibicuj. Drużynowe zawody w kajakowaniu.

KONKURENCJE:
1. Jedynka żeńska 200 m.
2. Jedynka męska 200 m.
3. Dwójka żeńska 200 m.
4. Dwójka męska 200 m.
5. Dwójka MIX K + M 200 m.
6. Dwójka Open dowolna konfiguracja 800 m.
7. Sztafeta mieszana 2K + 2M 4 x 200m.

OPIS I ZASADY ROZGRYWANIA ZAWODÓW:
1. III Amatorska Drużynówka w Kajakowaniu polegają na wyścigach w kajakach.
2. Pomiar czasu dokonywany jest za pomocą systemu elektronicznego.
3. Limit uczestników imprezy wynosi min. 6 osad, max. 15 osad.
4. Zawody odbywają się na specjalnie przygotowanych 200 m torach.
5. Do konkurencji dwójka OPEN 800 m. mogą zgłosić się pary w dowolnej konfiguracji tz. para damska, para męska lub para mieszana.
6. W sztafecie (2K + 2M) mężczyźni płyną kajakiem dwuosobowym, kobiety kajakiem jednoosobowym.
7. W jednej serii startują 3 osady natomiast podczas sztafet dwie drużyny.
8. Drużyna składa się z czterech osób: dwóch mężczyzn i dwóch kobiet.
9. Każdy zawodnik nie wliczając sztafety musi mieć zaliczone co najmniej 2 konkurencje.
10. W każdej konkurencji przedstawiciel drużyny startuje tylko raz.
11. Pierwszą konkurencją rozpoczynającą zawody będzie jedynka żeńska gdzie metodą losowania zostanie wyznaczony tor oraz grupa startowa. W pozostałych konkurencjach start będzie ustalany wg zajętej pozycji system od najsłabszej drużyny. Oznacza to, że jedynki męskie rozpoczną drużyny zajmujące miejsce 12, 11, 10 itd.
12. Suma punktów zdobytych w 7 konkurencjach ustali końcową klasyfikację i wyłoni mistrzowską drużynę.

WARUNKI UCZESTNICTWA
1. W III Amatorskiej Drużynówce w Kajakowaniu mogą wziąć udział osoby, które mają ukończone 18 lat (najpóźniej w dniu zawodów).
2. Wszyscy zawodnicy startujący w III Amatorskiej Drużynówce w Kajakowaniu muszą zostać zweryfikowani w Biurze Zawodów, które będzie się mieścić w strefie STARTU w dniu zawodów.
3. Odbiór pakietu startowego i weryfikacje należy dokonać minimum godzinę przed startem.
4. Program minutowy zawodów zostanie podany na tydzień przed zawodami i będzie dostępny na stronach internetowych www.kajakkajaki.pl
5. Podczas weryfikacji zawodnicy muszą posiadać dokument ze zdjęciem celem weryfikacji danych osobowych oraz wieku. W przypadku okazania dokumentu, który nie odpowiada wymogom identyfikacji, Organizator ma prawo odmówić uczestnikowi wzięcia udziału w zawodach.
6. Decyzje obsługi medycznej co do kontynuowania biegu są ostateczne i niezmienne.
7. Podczas zawodów obowiązuje kategoryczny zakaz spożywania alkoholu.
8. Organizator zawodów zapewnia sprzęt sportowy tj. kajaki, wiosła, kapoki.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

ZGŁOSZENIA
1. Zgłoszenia do III Amatorskiej Drużynówki w Kajakowaniu będą przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.kajakkajaki.pl znajdujący się w zakładce ZAWODY, bądź w dniu zawodów.
2. Wypełniony formularz wraz z potwierdzeniem opłaty startowej należy wysłać na mail gajdson@gmail.com
3. Zgłoszenie do III Amatorskiej Drużynówki w Kajakowaniu jest równoznaczne z akceptacją przez uczestnika niniejszego Regulaminu w całości. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w nim zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w/w zawodach.

OPŁATA STARTOWA
1. Opłata startowa za udział w III Amatorskiej Drużynówce w Kajakowaniu wynosi 360 zł od drużyny. Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi ani przeniesieniu na innego uczestnika.
2. W ramach opłaty startowej każdy uczestnik zawodów otrzymuje: pamiątkową koszulkę, napój, posiłek, medal.

NAGRODY
Zwycięska załoga otrzyma nagrodę wysokości 1000 zł w postaci kart podarunkowych oraz ma zapewniony darmowy pakiet startowy w kolejnej edycji.