Informacje31 lipca 2019, 06:00,

Pierwsza stacja ładowania samochodów elektrycznych w Piasecznie

Na parkingu przy ul. Sierakowskiego powstała pierwsza w Piasecznie stacja ładowania samochodów elektrycznych, zakupiona przez Gminę Piaseczno. Przygotowano dwa miejsca postojowe oznaczone zieloną farbą dla osób,  które będą ładować swoje samochody.

Pierwsza stacja ładowania samochodów elektrycznych w Piasecznie
foto Anna Grzejszczyk

Przeczytaj też: Potańcówka na Kisielu 2019, czyli dancing międzypokoleniowy

Stacja zapewnia możliwość ładowania dwóch samochodów jednocześnie, jednego prądem stałym o mocy 40 kW i drugiego prądem zmiennym o mocy 22 kW. Jest bardzo prosta w obsłudze, z panelem informacyjnym na płycie czołowej. Na etapie pilotażu koszty ładowania samochodów elektrycznych pokrywać będzie Gmina.

Informacje1 sierpnia 2019, 15:00,

Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Piaseczno

1 sierpnia 2019 roku o godz. 17.00 zapraszamy na uroczystości upamiętniające 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W programie: Godzina “W”, Msza Święta w intencji ofiar Powstania Warszawskiego z udziałem Chóru Lira i Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej, przemówienia okolicznościowe, złożenie wiązanek. Miejsce: Piaseczno, Cmentarz Parafialny przy ul. Kościuszki, Kwatera Wojenna. Wstęp wolny.

O godz. 18.00 w intencji Powstańców związanych z Piasecznem odprawiona zostanie Msza Święta w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie. Dzień później – 2 sierpnia o godz. 18.00, w tym samym kościele odprawiona zostanie Msza Św. w intencji Powstańców, którzy zginęli pod Pęcicami.

Przeczytaj też: Potańcówka na Kisielu 2019, czyli dancing międzypokoleniowy

3 sierpnia 2019 roku o godz. 10.00 zapraszamy na Rajd Rowerowy “Wdzięczni Ojcom”. Zbiórka przy kościele św. Anny w Piasecznie.

4 sierpnia 2019 roku o godz. 16.00 odbędzie się SPOTKANIE W DOMU „ZOŚKI” w ramach 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego. W programie: “Czas Ciemnej Gwiazdy”- koncert Aleksandra Trąbczyńskiego do poezji Zbigniewa Herberta. Gawęda Historyczna. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Organizatorzy: Fundacja “Dom Zośki”, Centrum Kultury w Piasecznie. Miejsce: Zalesie, Dom “Zośki”, ul. Królowej Jadwigi 11. Wstęp wolny.