Informacje14 października 2007, 00:00,

Spektal Czerwony kapturek - Teatr Bajlandia w Piasecznie

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza w niedzielę, 14 października 2007 roku, o godzinie 16:00 na Bajkową Niedzielę dla Maluchów. Podczas Bajkowej Niedzieli wystąpi Teatr Bajlandia, który zaprasza na spektakl pod tytułem: Czerwony Kapturek. Miejsce: sala Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp 8 złotych.

Teatr Bajlandia został założony przez aktorów rzeszowskich teatrów zawodowych. Ich przedstawienie Czerwony Kapturek, oparte na bajce znanej przez wszystkich z dowcipnym tekstem Jana Brzechwy. Pierwszorzędna zabawa dla aktorów oraz widowni dużej i małej. Rytmiczne piosenki, ciekawe stroje i niespotykane maski. Pomimo, że tekst znamy i całą historię małej dziewczynki, złego wilka, miłej babci i mądrego, dzielnego gajowego bawimy się na przedstawieniu doskonale. Serdecznie zapraszamy na niedzielne przedstawienie Teatru Bajlandia: Czerwony Kapturek.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje14 października 2007, 00:00,

Wtorek Jazzowy Ośrodka Kultury w Piasecznie - zaproszenie

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza 16 października 2007 roku, o godzinie 20:00 na Wtorek Jazzowy Ośrodka Kultury w Piasecznie. Wystąpią: Lora Szafran (wokal), Włodzimierz Nahorny (fortepian), Piotr Biskupski (perkusja), Mariusz Bogdanowicz (kontrabas). Jazzowy odbędzie się w sali Ośrodka Kultury w Piasecznie, przy ulicy Kościuszki 49. Wstęp 15 złotych.

Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury Piaseczno, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami). Zapraszamy na Wtorek Jazzowy do Ośrodka Kultury w Piasecznie.

Włodzimierz Nahorny to pianista, saksofonista altowy, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Wśród polskich jazzmanów twórca najbardziej słowiański i romantyczny. Jego muzyka to poezja, romantyzm, refleksja, język niedefiniowalny i nieprzewidywalny. Więcej informacji o Włodzimierzu Nahorny znajdziecie na stronie internetowej: www.nahorny.pl

Mariusz Bogdanowicz to kontrabasista, jego gra na kontrabasie, ma swoje źródła również i poza jazzowym idiomem. Niełatwo daje się zaszufladkować i ująć w stylistyczne ramy, jest ekspresyjna, czasem powściągliwa i refleksyjna. Pełni funkcję członka zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Piotr Biskupski gra na perkusji. W ostatnich latach zdobywa szerokie uznanie również jako pedagog, wykłada na kursach i warsztatach perkusyjnych i jazzowych. Jest artystą absolutnie perfekcyjnym technicznie, o niespotykanej wrażliwości. Jak mało kto potrafi wydobyć ze swego instrumentu nieskończoną paletę barw i nastrojów. Od kilkunastu lat, wraz z Mariuszem Bogdanowiczem tworzą jedną z najlepszych sekcji rytmicznych w Polsce.

Lora Szafran to piosenkarka jazzowa i rozrywkowa. Już w czasach studenckich uznano ją za jeden z największych polskich talentów wokalnych. W wokalistyce Lora Szafran nie ogranicza się wyłącznie do muzyki jazzowej. Od wielu lat współpracuje z Włodzimierzem Nahornym (Śpiewnik Nahornego). Więcej informacji o Lorze Szafran znajdziecie na stronie internetowej: www.loraszafran.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno