Popularny: 700 odsłonInformacje18 września 2019, 10:46,

Ogromna plantacja marihuany zlikwidowana. Były na niej narkotyki warte 3,5 mln złotych

Ponad 3200 roślin konopi innych niż włókniste oraz 6 kilogramów gotowego suszu o czarnorynkowej wartości około 3,5 miliona złotych zabezpieczyli stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze zlikwidowali kolejną już plantację marihuany. Środki odurzające prawdopodobnie miały trafić na rynek europejski. Zatrzymanym obywatelom Chin, którzy zostali tymczasowo aresztowani grożą co najmniej 3 lata więzienia.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 4
Zatrzymanym obywatelom Chin, którzy zostali tymczasowo aresztowani grożą co najmniej 3 lata więzienia


Na trop nielegalnego procederu, jaki prowadzony był na terenie powiatu piaseczyńskiego wpadli stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Wszystko wskazywało na to, że w budynku, w którym wcześniej mieściła się siedziba firmy, może znajdować się plantacja konopi innych niż włókniste. Z informacji funkcjonariuszy wynikało także, że nielegalną uprawą prawdopodobnie zajmują się mężczyźni pochodzący z Azji.

Kilkutygodniowa praca operacyjna policjantów przyniosła efekty. Po wejściu na posesję, na poziomie piwnicy i garażu funkcjonariusze odkryli nielegalną plantację konopi innych niż włókniste. Uprawę roślin wspomagał system sterowania elektronicznego zarządzający nawodnieniem, oświetleniem oraz temperaturą. Na piętrze domu znajdowało się natomiast pomieszczenie, w którym ustawiono doniczki z rozsadnikami krzewów oraz znaczne ilości suszu roślinnego.

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

W związku z tą sprawą zostało zatrzymanych dwóch obywateli Chin. Jak ustalili policjanci, 61-letni mężczyzna miał opiekować się uprawą, natomiast 43-latek, przewozić gotowy susz do magazynu w Warszawie, gdzie prawdopodobnie był on pakowany i wysyłany do krajów na terenie Europy. Funkcjonariusze ustalili, że w ostatnim czasie 2 paczki z nielegalnym towarem zostały wysłane do Hiszpanii.

Policjanci zabezpieczyli w budynku ponad 3200 konopi innych niż włókniste. Z takiej ilości roślin można wytworzyć około 200 kilogramów marihuany. Funkcjonariusze przejęli także 6 kilogramów gotowego suszu. Szacuje się, że czarnorynkowa wartość tych narkotyków wynosi ponad 3,5 mln złotych.

Po zebraniu materiału w tej sprawie mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Piasecznie. 43 i 61-latek są podejrzani o uprawę konopi innych niż włókniste, która mogła dostarczyć znacznej ilości ziela konopi oraz wytwarzanie środków odurzających. Młodszy z mężczyzn usłyszał także zarzut przerobienia paszportu Republiki Chińskiej. Obaj zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Może im grozić kara co najmniej 3 lat więzienia.

Policjanci nawiązali już międzynarodową współpracę z kolegami z Hiszpanii. Okazało się, że w przesłanych z Warszawy przesyłkach znajdowały się nasiona konopi oraz sprzęt i przedmioty służące do ich uprawy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

autor/źródło: Komenda Stołeczna Policji

Napisz komentarz

Artykuł partnerski18 września 2019, 08:01,

Sterowniki do kotłów - co musisz wiedzieć przed ich zakupem?

Sterowniki do kotłów - co musisz wiedzieć przed ich zakupem?

Komfortowy, bezpieczny i tani w utrzymaniu dom to marzenie każdego z nas. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że oprócz kosztów związanych z budową wydatki obejmują również koszty eksploatacyjne. W przypadku domów jednorodzinnych najwięcej płacimy za ogrzewanie. Właściciele szukają więc rozwiązań, które pomogą zmniejszyć koszty eksploatacji budynku przy jednoczesnym zapewnieniu domownikom jeszcze większej wygody.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Używanie sterowników do pieców ma realny wpływ na obniżenie rachunków

Rozwiązania stosowane w zakresie nowoczesnych systemów centralnego ogrzewania pozwalają osiągnąć bardzo zadowalające rezultaty. Przykładem urządzeń zapewniających bardziej efektywne wykorzystanie energii są sterowniki do kotłów. Jakie zastosowanie mają sterowniki do pieca i dlaczego warto się nimi zainteresować?

Sterowniki do kotłów – zastosowanie

Optymalizacja kosztów ma pierwszorzędne znaczenie dla wszystkich inwestorów. Sięganie po rozwiązania pozwalające usprawnić działanie domowych systemów centralnego ogrzewania staje się obecnie coraz popularniejsze. Nowoczesne sterowniki do kotłów są stosowane w celu inteligentnego zarządzania procesem ogrzewania i rozprowadzania ciepła po poszczególnych pomieszczeniach w domu.

https://sterownikitech.pl/sklep,2,euroster.html

Sterowniki do kotłów – dlaczego warto?

Używanie sterowników do pieców ma realny wpływ na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Dzięki tego typu urządzeniom możemy w prostszy i bardziej efektywny sposób ustalić najlepsze parametry spalania, które tym samym pozwalają na zoptymalizowane wykorzystanie energii. Największe oszczędności można zaobserwować w ilości zużywanego opału, dzięki czemu koszty eksploatacyjne stają się znacznie niższe. Sterowniki do kotłów wpływają również na zwiększenie komfortu życia domowników. Urządzenia są bardzo proste w obsłudze, a wyposażenie ich w czytelny i intuicyjny panel pozwala na szybkie ustalenie pożądanych parametrów. Ponieważ nowoczesne sterowniki do kotłów wyposażone są w zaawansowane systemy mikroprocesorowe, użytkownicy mogą sterować pracą instalacji grzewczej w pełni zdalnie.

Rodzaje sterowników do pieca

Istnieje kilka kryteriów podziału sterowników do kotłów. Pierwszym z nich jest typ kotła, który może być przez nie obsługiwany. Pod tym względem sterowniki dzielimy na urządzenia współpracujące z kotłami z zasobnikiem i te odpowiednie dla kotłów zasypowych. Sterowniki można podzielić również ze względu na ilość funkcji. Najprostsze urządzenia są w stanie współpracować jedynie z pompą i wentylatorem. Natomiast bardziej zaawansowane wersje mają możliwość sterować temperaturą w każdym pomieszczeniu z osobna dzięki termostatom pokojowym. Innym kryterium podziału sterowników do kotłów jest sposób regulacji. Do wyboru mamy urządzenia przewodowe, bezprzewodowe, regulowane przez Internet oraz pogodowe.

Sterowniki firmy TECH

Sterowniki TECH są wybierane przede wszystkim ze względu na to, że zgodnie z zapewnieniem producenta gwarantują oszczędność na poziomie około 20%. Sterowniki TECH posiadają funkcje regulowania pracy pompy CO oraz CWU oraz automatycznego sterowania wentylatorem. Urządzenia są wyposażone w nowoczesne wyświetlacze LCD. Zaletą sterowników TECH jest także zabezpieczenie termiczne oraz prosty system regulacji. Sterowniki firmy TECH w znakomitych cenach znajdziesz pod adresem https://sterownikitech.pl/sklep,1,tech.html

Sterowniki firmy EUROSTER

Sterowniki EUROSTER to najlepszy wybór dla klientów szukających urządzeń naprawdę wysokiej jakości. Produkcja sterowników odbywa się z użyciem wyłącznie najlepszych materiałów. Zaletą urządzeń EUROSTER jest możliwość łatwej konfiguracji, dostosowanie do pracy z wieloma typami instalacji grzewczych oraz nowoczesny system rejestrowania sytuacji alarmowych.

autor/źródło: sterownikitech.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie