Artykuł partnerski18 września 2019, 08:01,

Sterowniki do kotłów - co musisz wiedzieć przed ich zakupem?

Komfortowy, bezpieczny i tani w utrzymaniu dom to marzenie każdego z nas. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że oprócz kosztów związanych z budową wydatki obejmują również koszty eksploatacyjne. W przypadku domów jednorodzinnych najwięcej płacimy za ogrzewanie. Właściciele szukają więc rozwiązań, które pomogą zmniejszyć koszty eksploatacji budynku przy jednoczesnym zapewnieniu domownikom jeszcze większej wygody.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Używanie sterowników do pieców ma realny wpływ na obniżenie rachunków

Rozwiązania stosowane w zakresie nowoczesnych systemów centralnego ogrzewania pozwalają osiągnąć bardzo zadowalające rezultaty. Przykładem urządzeń zapewniających bardziej efektywne wykorzystanie energii są sterowniki do kotłów. Jakie zastosowanie mają sterowniki do pieca i dlaczego warto się nimi zainteresować?

Sterowniki do kotłów – zastosowanie

Optymalizacja kosztów ma pierwszorzędne znaczenie dla wszystkich inwestorów. Sięganie po rozwiązania pozwalające usprawnić działanie domowych systemów centralnego ogrzewania staje się obecnie coraz popularniejsze. Nowoczesne sterowniki do kotłów są stosowane w celu inteligentnego zarządzania procesem ogrzewania i rozprowadzania ciepła po poszczególnych pomieszczeniach w domu.

Sterowniki do kotłów – dlaczego warto?

Używanie sterowników do pieców ma realny wpływ na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Dzięki tego typu urządzeniom możemy w prostszy i bardziej efektywny sposób ustalić najlepsze parametry spalania, które tym samym pozwalają na zoptymalizowane wykorzystanie energii. Największe oszczędności można zaobserwować w ilości zużywanego opału, dzięki czemu koszty eksploatacyjne stają się znacznie niższe. Sterowniki do kotłów wpływają również na zwiększenie komfortu życia domowników. Urządzenia są bardzo proste w obsłudze, a wyposażenie ich w czytelny i intuicyjny panel pozwala na szybkie ustalenie pożądanych parametrów. Ponieważ nowoczesne sterowniki do kotłów wyposażone są w zaawansowane systemy mikroprocesorowe, użytkownicy mogą sterować pracą instalacji grzewczej w pełni zdalnie.

Rodzaje sterowników do pieca

Istnieje kilka kryteriów podziału sterowników do kotłów. Pierwszym z nich jest typ kotła, który może być przez nie obsługiwany. Pod tym względem sterowniki dzielimy na urządzenia współpracujące z kotłami z zasobnikiem i te odpowiednie dla kotłów zasypowych. Sterowniki można podzielić również ze względu na ilość funkcji. Najprostsze urządzenia są w stanie współpracować jedynie z pompą i wentylatorem. Natomiast bardziej zaawansowane wersje mają możliwość sterować temperaturą w każdym pomieszczeniu z osobna dzięki termostatom pokojowym. Innym kryterium podziału sterowników do kotłów jest sposób regulacji. Do wyboru mamy urządzenia przewodowe, bezprzewodowe, regulowane przez Internet oraz pogodowe.

Sterowniki firmy TECH

Sterowniki TECH są wybierane przede wszystkim ze względu na to, że zgodnie z zapewnieniem producenta gwarantują oszczędność na poziomie około 20%. Sterowniki TECH posiadają funkcje regulowania pracy pompy CO oraz CWU oraz automatycznego sterowania wentylatorem. Urządzenia są wyposażone w nowoczesne wyświetlacze LCD. Zaletą sterowników TECH jest także zabezpieczenie termiczne oraz prosty system regulacji. Sterowniki firmy TECH w znakomitych cenach znajdziesz pod adresem https://sterownikitech.pl/sklep,1,tech.html

Sterowniki firmy EUROSTER

Sterowniki EUROSTER to najlepszy wybór dla klientów szukających urządzeń naprawdę wysokiej jakości. Produkcja sterowników odbywa się z użyciem wyłącznie najlepszych materiałów. Zaletą urządzeń EUROSTER jest możliwość łatwej konfiguracji, dostosowanie do pracy z wieloma typami instalacji grzewczych oraz nowoczesny system rejestrowania sytuacji alarmowych.

autor/źródło: sterownikitech.pl

Informacje17 września 2019, 15:01,

IMiGW ostrzega przed silnym wiatrem

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu przewiduje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego zachodu.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Prędkość wiatru w porywach może dochodzić do 80 km/h

Ważność: od godz. 18:30 dnia 17.09.2019 do godz. 09:00 dnia 18.09.2019 r.

autor/źródło: UG Piaseczno
Tematy:wiatr