Informacje11 marca 2016, 19:30,

Wiosenne granie przy świecach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


11 marca 2016 roku o godzinie 19:30 zapraszamy na Świeczowisko, czyli wiosenne granie przy świecach w Piasecznie. Miejsce: Centrum Kultury Piaseczno ul. Tadeusza Kościuszki 49, Piaseczno. Wstęp wolny. Zapraszamy na piątkowe Świeczowisko.

Wiosenne granie przy świecach

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje8 marca 2016, 19:32,

Relacja z koncertu wielkopostnego w Mrokowie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Kwartet symfoników Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej "SONATA" im. Bogumiła Łepeckiego zaprezentował 6 marca 2016 roku o godz. 19.00 w Kościele Świętego Stanisława Kostki w Mrokowie w Wólce Kosowskiej koncert Wielkopostny "Klękam przed Tobą Krzyżu Święty". Koncert był realizowany na zaproszenie Wójt Gminy Lesznowola Pani Jolanty Marii Batyckiej Wąsik , która była gospodarzem tego wydarzenia Kulturalnego.

RELACJA Z KONCERTU WIELKOPOSTNEGO W MROKOWIE

Współgospodarzem koncertu był Ks. Józef Jaworski Proboszcz Kościoła św. Stanisława Kostki w Mrokowie.

Koncert był prowadzony przez dyrektora generalnego Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej "SONATA" im. Bogumiła Łepeckiego Pana Jacka Łepeckiego, który wprowadzając kulturą słowa żywego w nastrój koncertu opowiedział o historii, roli i znaczeniu pieśni Wielkopostnych dla narodu polskiego.

Prawdziwą atrakcją koncertu był jednak światowej sławy baryton operowy Pan Andrzej Bator, który zaśpiewał w sposób mistrzowski, nadając wspaniałą autorską interpretację tym przepięknym polskim pieśniom wielkopostnym .

Należy podkreślić, iż wszystkie pieśni Pan Andrzej Bator zaśpiewał z pamięci, co zasługuje równie mocno na uznanie jednocześnie wnosząc swoja osobowością wielki świat i wspaniałą kreacje aktorską.

Publiczność tego wieczoru czternaście razy po każdej zaprezentowanej pieśni nagradzała burzliwymi oklaskami kunszt artystyczny Pana Andrzeja Batora i symfoników kwartetu orkiestry. Zaś prawdziwa kilkuminutową owacją na stojąco publiczności podziękowała artystom za piękny koncert.

Tę doniosłą w swej wymowie atmosferę koncertu podkreśliło wspólne wspaniałe wykonanie a capella Przez Pana Andrzeja Batora i publiczność pieśni z VIII wieku ( tekst) zaś melodia z czasów renesansu - Ludu mój ludu.

Na zakończenie koncertu słowo w imieniu władz gminy Lesznowola zabrała Pani Elżbieta Obłuska która składając na ręce dyrektora generalnego Jacka Łepeckiego podziękowanie za wspaniały koncert i gratulując mistrzowskiego wykonania Panu Andrzejowi Batorowi i symfonikom orkiestry podziękowała za wielką ucztę dla duszy podkreślając kunszt artystyczny powodujący ogromne wzruszenie i możliwość głębokiego przeżycia tych głębokich treści zawartych w pieśniach polskich koncertu "Klękam przed Tobą Krzyżu Święty".

Ks. Józef Jaworski dołączając się do podziękowań i gratulacji Pani Elżbiety Obłuskiej skarbnik Gminy Lesznowola skierował do dyrektora generalnego i artystów zaproszenie wyrażając nadzieje iż taki wspaniały koncert zabrzmi jeszcze niejednokrotnie w murach świątyni Świętego Stanisława Kostki w Mrokowie.

Koncert zakończył się przepięknym podziękowaniem dla symfoników orkiestry, pana Andrzeja Batora i dyrektora generalnego Jacka Łepeckiego którym było zaśpiewanie na stojącą przez publiczność koncertu przy wspaniałym bogatym brzmieniu organów kościoła Św. Stanisława Kostki pod kierownictwem Pana Piotra Szymańczaka pieśni życzymy, życzymy.

Jacek Łepecki

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie