Informacje8 marca 2016, 19:32,

Relacja z koncertu wielkopostnego w Mrokowie

Kwartet symfoników Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej "SONATA" im. Bogumiła Łepeckiego zaprezentował 6 marca 2016 roku o godz. 19.00 w Kościele Świętego Stanisława Kostki w Mrokowie w Wólce Kosowskiej koncert Wielkopostny "Klękam przed Tobą Krzyżu Święty". Koncert był realizowany na zaproszenie Wójt Gminy Lesznowola Pani Jolanty Marii Batyckiej Wąsik , która była gospodarzem tego wydarzenia Kulturalnego.

RELACJA Z KONCERTU WIELKOPOSTNEGO W MROKOWIE

Współgospodarzem koncertu był Ks. Józef Jaworski Proboszcz Kościoła św. Stanisława Kostki w Mrokowie.

Koncert był prowadzony przez dyrektora generalnego Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej "SONATA" im. Bogumiła Łepeckiego Pana Jacka Łepeckiego, który wprowadzając kulturą słowa żywego w nastrój koncertu opowiedział o historii, roli i znaczeniu pieśni Wielkopostnych dla narodu polskiego.

Prawdziwą atrakcją koncertu był jednak światowej sławy baryton operowy Pan Andrzej Bator, który zaśpiewał w sposób mistrzowski, nadając wspaniałą autorską interpretację tym przepięknym polskim pieśniom wielkopostnym .

Należy podkreślić, iż wszystkie pieśni Pan Andrzej Bator zaśpiewał z pamięci, co zasługuje równie mocno na uznanie jednocześnie wnosząc swoja osobowością wielki świat i wspaniałą kreacje aktorską.

Publiczność tego wieczoru czternaście razy po każdej zaprezentowanej pieśni nagradzała burzliwymi oklaskami kunszt artystyczny Pana Andrzeja Batora i symfoników kwartetu orkiestry. Zaś prawdziwa kilkuminutową owacją na stojąco publiczności podziękowała artystom za piękny koncert.

Tę doniosłą w swej wymowie atmosferę koncertu podkreśliło wspólne wspaniałe wykonanie a capella Przez Pana Andrzeja Batora i publiczność pieśni z VIII wieku ( tekst) zaś melodia z czasów renesansu - Ludu mój ludu.

Na zakończenie koncertu słowo w imieniu władz gminy Lesznowola zabrała Pani Elżbieta Obłuska która składając na ręce dyrektora generalnego Jacka Łepeckiego podziękowanie za wspaniały koncert i gratulując mistrzowskiego wykonania Panu Andrzejowi Batorowi i symfonikom orkiestry podziękowała za wielką ucztę dla duszy podkreślając kunszt artystyczny powodujący ogromne wzruszenie i możliwość głębokiego przeżycia tych głębokich treści zawartych w pieśniach polskich koncertu "Klękam przed Tobą Krzyżu Święty".

Ks. Józef Jaworski dołączając się do podziękowań i gratulacji Pani Elżbiety Obłuskiej skarbnik Gminy Lesznowola skierował do dyrektora generalnego i artystów zaproszenie wyrażając nadzieje iż taki wspaniały koncert zabrzmi jeszcze niejednokrotnie w murach świątyni Świętego Stanisława Kostki w Mrokowie.

Koncert zakończył się przepięknym podziękowaniem dla symfoników orkiestry, pana Andrzeja Batora i dyrektora generalnego Jacka Łepeckiego którym było zaśpiewanie na stojącą przez publiczność koncertu przy wspaniałym bogatym brzmieniu organów kościoła Św. Stanisława Kostki pod kierownictwem Pana Piotra Szymańczaka pieśni życzymy, życzymy.

Jacek Łepecki

Informacje14 marca 2016, 06:00,

Zamknięcie wiaduktu przy Alei Kalin

W związku z modernizacją linii kolejowej w poniedziałek 14 marca generalny wykonawca zamyka wiadukt drogowy w Alei Kalin.

ZAMKNIĘCIE WIADUKTU PRZY ALEI KALIN

Dotychczasowy przejazd będzie rozebrany i zbudowany zostanie nowy wiadukt dostosowany do potrzeb modernizowanej linii kolejowej nr 8 na odcinku Warszawa Okęcie – Czachówek Południowy. Prace realizowane przez generalnego wykonawcę Trakcja PRKiI S.A potrwać mają ok. 6 miesięcy, ich zakończenie planuje się na wrzesień.

- Zdajemy sobie sprawę jak dużą niedogodnością będzie ta inwestycja dla okolicznych mieszkańców, dlatego na bieżąco będziemy informować o terminach i zakresie utrudnień w związku z modernizacją linii kolejowej Warszawa-Radom – informuje Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.

ZAMKNIĘCIE WIADUKTU PRZY ALEI KALIN

Niestety remont skomplikował wcześniejsze ustalenia w zakresie współpracy Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum nr 2 wynikające z realizowanej właśnie przebudowy „Krauzówki”. Dlatego też Burmistrz zdecydował o uruchomieniu transportu dla uczniów, których te niedogodności będą dotyczyć. Od maja uczniowie SP tymczasowo przeniesieni do budynku gimnazjum będą w zorganizowany sposób przewożeni pomiędzy budynkami. Szczegóły zostały zaplanowane i omówione z Wicedyrektorem Szkoły p. Barbarą Ignaczak.

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno