Informacje14 marca 2016, 06:00,

Zamknięcie wiaduktu przy Alei Kalin

W związku z modernizacją linii kolejowej w poniedziałek 14 marca generalny wykonawca zamyka wiadukt drogowy w Alei Kalin.

ZAMKNIĘCIE WIADUKTU PRZY ALEI KALIN

Dotychczasowy przejazd będzie rozebrany i zbudowany zostanie nowy wiadukt dostosowany do potrzeb modernizowanej linii kolejowej nr 8 na odcinku Warszawa Okęcie – Czachówek Południowy. Prace realizowane przez generalnego wykonawcę Trakcja PRKiI S.A potrwać mają ok. 6 miesięcy, ich zakończenie planuje się na wrzesień.

- Zdajemy sobie sprawę jak dużą niedogodnością będzie ta inwestycja dla okolicznych mieszkańców, dlatego na bieżąco będziemy informować o terminach i zakresie utrudnień w związku z modernizacją linii kolejowej Warszawa-Radom – informuje Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.

ZAMKNIĘCIE WIADUKTU PRZY ALEI KALIN

Niestety remont skomplikował wcześniejsze ustalenia w zakresie współpracy Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum nr 2 wynikające z realizowanej właśnie przebudowy „Krauzówki”. Dlatego też Burmistrz zdecydował o uruchomieniu transportu dla uczniów, których te niedogodności będą dotyczyć. Od maja uczniowie SP tymczasowo przeniesieni do budynku gimnazjum będą w zorganizowany sposób przewożeni pomiędzy budynkami. Szczegóły zostały zaplanowane i omówione z Wicedyrektorem Szkoły p. Barbarą Ignaczak.

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje20 marca 2016, 09:00,

Wielkanocny Jarmark Rękodzieła w Górze Kalwarii

Serdecznie zapraszamy w Niedzielę Palmową, 20 marca 2016 r. w godz. 9.00 - 17.00 do udziału w Wielkanocnym Jarmarku Rękodzieła w Górze Kalwarii, który jest adresowany przede wszystkim do artystów i rzemieślników oraz producentów zdrowej lokalnej żywności takiej jak miody, chleby, sery, przetwory owocowe i inne.

WIELKANOCNY JARMARK RĘKODZIEŁA W GÓRZE KALWARII

Mile widziani są twórcy ludowi wystawiający i sprzedający swoje wyroby, zwłaszcza te nawiązujące do tradycji Świąt Wielkanocnych. Dla zwiedzających i wystawców wstęp na Jarmark jest bezpłatny. Jarmark zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta - ul.3-go Maja. Gmina nie zapewnia stanowisk handlowych. W celu zgłoszenia i uzyskania bliższych informacji prosimy o kontakt z Biurem Promocji UMiG e-mail: promocja@gorakalwaria.pl, tel. 22 727 95 17 W celu zgłoszenia swojego udziału proszę zadzwonić lub wysłać wiadomość.