Informacje17 września 2019, 10:39,

Wybory 2019. Siedziby obwodowych komisji wyborczych w gm. Lesznowola

Data wyborów do Sejmu i Senatu RP została wyznaczona na niedzielę 13 października br., lokale wyborcze na terenie całego kraju, będą otwarte w godzinach 7:00-21:00. Wyborcy będą wybierali 460 posłów i 100 senatorów.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Idziecie na wybory?

Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej strony Urzędu Gminy Lesznowola: http://www.lesznowola.eobip.pl/bip_lesznowola/index.jsp?place=Menu02&news_cat_id=350&layout=1&page=0.

Poniżej ramowy kalendarz wyborczy oraz tabela z granicami obwodów głosowania i siedzibami obwodowych komisji wyborczych.

Nadchodzące najważniejsze wydarzenia:
Do 22 września – sporządzenie spisów wyborców przez gminę,
Do 28 września – zgłaszanie przez wyborców niepełnosprawnych zamiaru głosowania,
Do 3 października – podanie przez okręgowe komisje wyborcze, w formie obwieszczenia, informacji o zarejestrowanych listach kandydatów na posłów oraz zarejestrowanych kandydatach na senatorów,
Do 4 października – składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowani,
Do 10 października – zgłaszanie przez wyborców przebywających za granicą wniosków o wpisanie do spisu wyborców w obwodach głosowania utworzonych za granicą,
W dniu 11 października o godz. 24:00 – zakończenie kampanii wyborczej,
W dniu 13 października w godz. 7:00-21:00 – głosowanie.

Przeczytaj też: Plantacja 'marihuany' w Lesznowoli? Tak - już zlikwidowana

autor/źródło: UG Lesznowola

Informacje16 września 2019, 15:43,

Bezpieczne przedszkolaki zdobywają odznaki!

Pod hasłem „Bezpieczne przedszkolaki zdobywają odznaki!” funkcjonariusze Straży Miejskiej w Piasecznie przeprowadzili cykl warsztatów dla dzieci z Przedszkola Nr 5.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Poprzez zabawę dzieci poznały elementarne zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym

Miasteczko Ruchu Drogowego, zlokalizowane w przedszkolnej sali wielofunkcyjnej  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym przy ul. Jana Pawła II 55, przez pięć dni było miejscem zabaw dla 250 przedszkolaków.

Poprzez zabawę dzieci poznały elementarne zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym,  dowiedziały się dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków. Ku zadowoleniu prowadzących, przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat podstawowych zasad ruchu drogowego. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik został wyposażony w opaskę odblaskową.

– Cieszy ogromne zaangażowanie i świadomość wśród tak młodych osób, a wiedza jaką przekazali im funkcjonariusze i jaką przekazujemy my – nauczyciele, na pewno zaowocuje w przyszłości – mówi Bożena Topczewska nauczyciel w Przedszkolu Nr 5, koordynator działań.

autor/źródło: UG Piaseczno