Informacje13 września 2019, 14:14,

Upływa termin zapłaty podatku

Upływa termin zapłaty podatku

Szanowni Mieszkańcy przypominamy, że 16 września br. przypada termin zapłaty trzeciej raty podatku od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego - informuje Urząd Gminy Lesznowola.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 4
Sprawdź, aby nie było za późno


W przypadku, gdy kwota podatku nie przekracza 100 zł, podatek powinien być uregulowany jednorazowo - w terminie płatności pierwszej raty tj. do 15 marca.

Termin płatności kolejnej raty - 15 listopad 2019 r.

Informacje dotyczące aktualnej kwoty zadłużenia możecie uzyskać Państwo telefonicznie pod numerami: 22 7089108, 22 7089112, 500 108 435 a także e-mailowo: kontrola@lesznowola.pl

Zachęcamy do przekazania do Urzędu Gminy numeru telefonu lub adresu email, co umożliwi przekazywanie informacji o zadłużeniu tą drogą. Informację tę można wysłać na wyżej podany adres email lub SMS-em.

autor/źródło: UG Lesznowola

Napisz komentarz

Informacje13 września 2019, 12:04,

Gmina Piaseczno odebrała nagrodę za walkę z grypą

Gmina Piaseczno odebrała nagrodę za walkę z grypą

Działania gminy Piaseczno w zakresie szczepień przeciw grypie zostały docenione przez ekspertów z Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 2
Okres wzmożonej liczby zachorowań na grypę coraz bliżej

Gmina Piaseczno została wybrana jako jeden z 15 samorządów w Polsce skutecznie realizujących program zdrowotny z zakresie profilaktyki grypy.
10 września w ramach Flu Forum 2019 w Warszawie, odbyła się XI Debata Ekspertów, czyli spotkanie niezależnych specjalistów, ekspertów medycznych, samorządowców oraz parlamentarzystów, przedstawiających pozytywne skutki szczepień przeciwko grypie. Podczas debaty wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak odebrała dla gminy  statuetkę lidera w zakresie profilaktyki zwalczania grypy.
Program profilaktyczny „Nie poddaj się grypie” był u nas realizowany w latach 2016-2018, dzięki czemu zaszczepionych zostało ponad 3 300 osób powyżej 65. roku życia.

W tym roku, w porozumieniu z Samodzielnym Zespołem  Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Piasecznie, szczepienia bez dodatkowych opłat dla tej grupy wiekowej są kontynuowane. – Przeznaczyliśmy w tym roku na ten cel 180 tys. zł, co pozwoli na zaszczepienie ok. 3100 osób – mówi Hanna Kułakowska-Michalak.

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

Uprawnieni pacjenci będący mieszkańcami gminy Piaseczno, zainteresowani szczepieniem mogą zgłaszać się do Przychodni: przy ul. Fabrycznej oraz ul. Skrzetuskiego w Piasecznie, przy ul. Runowskiej w Złotokłosie, ul. Złotej Jesieni w Zalesiu Górnym oraz ul. Górnej w Głoskowie.

Profilaktyka grypy to nadal wielkie wyzwanie, gdyż choroba ta często jest lekceważona, a co roku dotyka wielu osób. W Polsce sezon grypowy trwa od października do kwietnia, przy czym szczyt zachorowań przypada między styczniem a marcem. Eksperci zgodnie twierdzą, że szczepienia przeciw grypie zapobiega nie tylko zachorowaniu, ale przede wszystkim wystąpieniu groźnych dla zdrowia i życia powikłań pogrypowych. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia wśród osób po 65. roku życia wzrasta niemal trzykrotnie.

autor/źródło: UG Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie