Informacje15 listopada 2012, 00:00,

Świąteczna akcja pomocy najuboższym dzieciom - Kiermasz Bożonarodzeniowy w Jazgarzewie

Już po raz 10! 7 grudnia 2012 roku w naszej szkole ruszy Świąteczna akcja pomocy najuboższym dzieciom, czyli Kiermasz Bożonarodzeniowy połączony z loterią fantową , koncertem i wieloma atrakcjami. Zaczynaliśmy od 3 stoisk na korytarzu szkolnym, obecnie to piknik rodzinny połączony ze stoiskami firm, koncertem talentów, kawiarenką, kącikiem z klockami dla malucha, losowaniem cennych nagród dla uczestników oraz na 10lecie konkursem: Kto jest kim na zdjęciu z dzieciństwa?

ŚWI¡TECZNA AKCJA POMOCY NAJUBOżSZYM DZIECIOM - KIERMASZ BOżONARODZENIOWY W JAZGARZEWIE

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Jazgarzewie zwracają się z serdeczną prośbą o pomoc w zgromadzeniu fantów i środków na loterię lub udział w kiermaszu przedświątecznym. Podczas zeszłorocznego kiermaszu zebraliśmy, mimo kryzysu, ponad 9000 zł. To dowód, że Wszyscy macie wielkie, wrażliwe serca i nie jest Wam obojętny los naszych dzieci. Udało nam się z tych środków opłacić dzieciom wyjazdy na "zielone szkoły", wycieczki i zajęcia dodatkowe, pomóc rodzinom naszych uczniów w trudnych sytuacjach losowych.

W akcji wzięło udział wiele znakomitych firm m.in.: Auchan, Laboratorium Kosmetyczne Dr Ireny Eris- marka Lirene, Kaufland, Sport Masters, Eveline Cosmetis, Avon, Nokia, Bank BPH - Oddział w Konstancinie, Bank Spółdzielczy Oddział w Piasecznie, Leroy Merlin, Salon Samochodowy Volkswagen - Audi – P. Wajdemajer, Hurtownia Papiernicza Alma P. Okrzeja, Hurtownia Odzieżowa P. Erden, Galeria "Artis", "Yamoo", "Norauto", Stonoga - centrum zabaw Swoje stoiska wystawiły firmy: z bombkami, biżuterią, kwiaciarnie, galerie. Wszyscy darczyńcy są na stronie internetowej szkoły: www.zspjazgazrew.pl Będę ogromnie wdzięczna, gdy przyłączycie się do tegorocznej świątecznej akcji.

W tym roku część funduszy przeznaczamy na budowę boiska szkolnego. Zjednoczmy nasze serca ponownie już 10 raz, tym razem 7 grudnia 2012 w piątek. I Ty możesz zostać Świętym.
autor/źródło: Maria Ludwicka - Organizatorka Kiermaszu w Jazgarzewie tel. (22) 7567251

Informacje13 listopada 2012, 00:00,

Zapoznaj się i podpisz petycję w sprawie budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Puławskiej

Mieszkańcy Ursynowa, gminy Lesznowola i gminy Piaseczno podpisują się pod internetową petycją skierowaną do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Puławskiej, od południowej granicy miasta do centrum.

ŚCIEżKA ROWEROWA

Wielokrotne indywidualne interwencje, kilkadziesiąt interpelacji i wniosków, liczne spotkania nie przyniosły dotychczas rozwiązania problemu braku infrastruktury rowerowej przy ul. Puławskiej. Wobec tego dzięki staraniom burmistrza Ursynowa, ursynowskich radnych i gminy Lesznowola oraz stowarzyszenia Nasz Ursynów powstała internetowa petycja autorstwa Tadeusza żochowskiego, przewodniczącego zarządu jednostki pomocniczej Osiedle Dąbrówka. Społeczną inicjatywę koordynuje ursynowska radna Magdalena Sokołowska.

W petycji czytamy m.in.: „Ulica Puławska, (…) jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych stolicy wprowadzającą i wyprowadzającą ruch od strony południowej. Władze Warszawy wielokrotnie deklarowały konieczność rozwiązania problemów komunikacyjnych na ulicy Puławskiej m.in. poprzez zachęcenie mieszkańców do ograniczenia korzystania z samochodów prywatnych na rzecz komunikacji zbiorowej lub alternatywnej (np. rowerowej). W tej sytuacji budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Puławskiej wydaje się być rozwiązaniem tak niezbędnym jak i oczywistym oraz stosunkowo mało kosztownym”.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z pełną treścią petycji oraz do złożenia pod nią podpisu: www.petycje.pl
Tematy: