Informacje13 listopada 2012, 00:00,

Zapoznaj się i podpisz petycję w sprawie budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Puławskiej

Mieszkańcy Ursynowa, gminy Lesznowola i gminy Piaseczno podpisują się pod internetową petycją skierowaną do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Puławskiej, od południowej granicy miasta do centrum.

ŚCIEżKA ROWEROWA

Wielokrotne indywidualne interwencje, kilkadziesiąt interpelacji i wniosków, liczne spotkania nie przyniosły dotychczas rozwiązania problemu braku infrastruktury rowerowej przy ul. Puławskiej. Wobec tego dzięki staraniom burmistrza Ursynowa, ursynowskich radnych i gminy Lesznowola oraz stowarzyszenia Nasz Ursynów powstała internetowa petycja autorstwa Tadeusza żochowskiego, przewodniczącego zarządu jednostki pomocniczej Osiedle Dąbrówka. Społeczną inicjatywę koordynuje ursynowska radna Magdalena Sokołowska.

W petycji czytamy m.in.: „Ulica Puławska, (…) jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych stolicy wprowadzającą i wyprowadzającą ruch od strony południowej. Władze Warszawy wielokrotnie deklarowały konieczność rozwiązania problemów komunikacyjnych na ulicy Puławskiej m.in. poprzez zachęcenie mieszkańców do ograniczenia korzystania z samochodów prywatnych na rzecz komunikacji zbiorowej lub alternatywnej (np. rowerowej). W tej sytuacji budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Puławskiej wydaje się być rozwiązaniem tak niezbędnym jak i oczywistym oraz stosunkowo mało kosztownym”.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z pełną treścią petycji oraz do złożenia pod nią podpisu: www.petycje.pl
Tematy:

Informacje12 listopada 2012, 00:00,

II Festiwal Sportów Teatralnych 321impro 2012

16-18 listopada 2012 roku w Konstancinie-Jeziornie rozpocznie się II Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych 321impro. W tym roku aż przez trzy dni Konstancin będzie Stolicą Improwizacji w Polsce. Program Festiwalu jest bardzo bogaty. Zobaczymy niesamowitą kanadyjską grupę Uncalled For, która po raz drugi przyjęła zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu. Tym razem Caitlin Howden i Anders Yates przyjadą razem z Colinem Munchem, aktorem i reżyserem, specjalistą od długich form impro. Każdy z członków Uncalled For poprowadzi trzydniowe warsztaty z różnych dziedzin improwizacji, których efekty będzie można zobaczyć ostatniego dnia Festiwalu na tzw. warsztatach pokazowych.

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL SPORTÓW TEATRALNYCH 321IMPRO

W tym roku rusza również nowa formuła konkursowa: SCENA DEBIUTÓW, na której zobaczymy grupy po raz pierwszy prezentujące się na Festiwalu 321 impro. Jak na sporty teatralne przystało, to widzowie Festiwalu zadecydują o przyznaniu NAGRODY PUBLICZNOŚCI. Ponadto na konstancińskiej scenie wystąpią grupy improwizacyjne m.in. z Zielonej Góry, Gdańska, Krakowa, Lublina, Białegostoku i Warszawy. Wszystkie grupy biorące udział w Festiwalu utworzą mieszane drużyny i rozegrają WIELKI MECZ IMPRO. Nie zabraknie również miejsca dla najmłodszych teatralnych sportowców, gdyż festiwalową sobotę rozpoczną pokazy IMPRO KIDS SHOW, czyli dzieci i młodzież trenująca impro w Konstancińskim Domu Kultury. Festiwal 321impro to nietuzinkowa i oryginalna propozycja spędzenia listopadowego weekendu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Szczegóły organizacyjne:
Data: 16-18 listopada
Miejsce: hala sportowa Gminnego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Konstancinie-Jeziornie, ul. żeromskiego 15 (wejście od ul. Piasta)
Lokalizacja: http://goo.gl/maps/MYf3H
Terminy warsztatów z Uncalled For: piątek – niedziela, godz. 10:00-16:30 oraz wspólny pokaz w niedzielę 18.11 ok. godz. 20:00
Bilety: do nabycia w Konstancińskim Domu Kultury oraz na www.ebilet.pl (przed, jak i w trakcie trwania Festiwalu)
16 listopada – 10 zł
17 listopada – 20 zł