Informacje26 czerwca 2013, 00:00,

Relacja z Nordic walking z nutką historii

W minioną sobotę 22 czerwca 2013 roku o godz. 16.00 zainicjowany został cykl spacerów pt. Nordic Walking z nutką historii, choć w tym konkretnym przypadku można by powiedzieć Nordic Walking-Komaring. Rzeczywiście ostatnia deszczowa aura sprawiła, że komarów w okolicznych lasach była co niemiara. Podczas spaceru przetestowane zostały chyba wszystkie dostępne na rynku środki jakie asekuracyjnie zabrali ze sobą uczestnicy. Wracając stricte do spaceru. Pogoda dopisywała, było ciepło, i na szczęście już nie tak upalnie jak przez poprzednie dni. Spacer rozpoczął się krótką rozgrzewką, tak aby uczestnicy zaznajomili się z tajnikami dobrego przygotowania się do marszu z kijkami. Po ok. 10 min. można było ruszać. Spacer przebiegał w przyjaznej atmosferze, pełnej wzajemnej życzliwości. Przeplatany był ćwiczeniami, zabawami z kijkami oraz opowiadaniami głownie z okresu II Wojny Światowej.

RELACJA Z NORDIC WALKING Z NUTK¡ HISTORII

Trasa biegła m.in. pięknymi malowniczymi terenami doliny rzeki Jeziorki, Górek Szymona, rzeki Zielonej aż na Zimne Doły. Uczestnicy zadawali bardzo wiele pytań naszym prowadzącym, a przypominamy, że byli to: instruktorka Nordic Walking Magdalena Bachniak oraz instruktorka krajoznawstwa i historyk Dorota Zając. Pierwszy spacer można zaliczyć do udanych. Na kolejny zapraszamy już 13 lipca. Więcej szczegółów już wkrótce na naszej stronie na facebooku: Oddział PTTK w Piasecznie oraz na stronach Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie, Radiu Mazowsze oraz lokalnej prasie. Gorąco Zapraszamy.

RELACJA Z NORDIC WALKING Z NUTK¡ HISTORII
autor/źródło: Oddział PTTK w Piasecznie

Informacje27 czerwca 2013, 00:00,

Harmonogramy odbioru odpadów gm. Piaseczno

Uprzejmie informujemy, iż firmy wyłonione w przetargu, czyli JARPER Sp. z o.o. oraz P.P.H.U. Lekaro zaczęły rozwozić harmonogram odbioru odpadów. Harmonogram będzie dostępny również na tablicach ogłoszeń. Uprzejmie informujemy, iż na każdą posesję harmonogram odbioru odpadów zostanie dostarczony do końca czerwca przez firmy wyłonione w przetargu, czyli JARPER Sp. z o.o. oraz P.P.H.U. Lekaro.

JARPER SP. Z O.O. ORAZ P.H.U. LEKARO ODBIOR¡ ODPADY W GMINIE PIASECZNO

Harmonogramy odbioru odpadów dla poszczególnych sektorów:
1. Sektor I (obsługiwany przez firmę JARPER Sp. z o.o.): Obejmuje obszar sołectw Antoninów - Kuleszówka, Baszkówka, Bąkówka, Bobrowiec, Głosków Letnisko, Głosków, Gołków, Henryków Urocze, Kamionka, Mieszkowo, Robercin, Runów, Szczaki, Wola Gołkowska, Wólka Pracka, Złotokłos oraz obszar miasta Piaseczno na zachód od linii kolejowej Warszawa – Radom.
Harmonogram odbioru dla odpadów zmieszanych – plik do pobrania
Harmonogram odbioru dla odpadów surowcowych i szkła – plik do pobrania
Harmonogram odbioru dla odpadów biodegradowalnych – plik do pobrania

2. Sektor II (P.P.H.U. Lekaro): Obejmuje obszar sołectw Bogatki, Chojnów, Chylice, Chyliczki, Grochowa – Pęchery, Jastrzębie, Jazgarzew, Jesówka, £biska, Orzeszyn Pilawa, Siedliska, Wólka Kozodawska, Zalesie Górne, żabieniec.
Harmonogram dla miejscowości: Zalesie Górne – plik do pobrania
Harmonogram dla miejscowości: Jazgarzew, Jesówka, Wólka Pęcherska, Wólka Kozodawska oraz ul. Hajduczka, Jana Kazmierza, Dworska – plik do pobrania
Harmonogram dla miejscowości: Bogatki, Chojnów, Grochowa, £biska, Nowinki, Orzeszyn, Pęchery, Pilawa, żabieniec – plik do pobrania
Harmonogram dla miejscowości: Chylice, Chyliczki, Jastrzębie, Pólko, Siedliska -plik do pobrania

3. Sektor III (JARPER Sp. z o.o.): Obejmuje obszar sołectw Julianów i Józefosław oraz obszar miasta Piaseczno na wschód od linii kolejowej Warszawa – Radom.
Harmonogram odbioru dla odpadów zmieszanych – plik do pobrania
Harmonogram odbioru dla odpadów surowcowych – plik do pobrania
Harmonogram odbioru szkła – plik do pobrania
Harmonogram odbioru dla odpadów biodegradowalnych – plik do pobrania