Informacje28 kwietnia 2008, 00:00,

Prace kanalizacyjne na nowym obszarze Gminy Piaseczno

W kwietniu wprowadzony został na plac budowy wykonawca, który w ramach IV zadania projektu: PROGRAM GOSPODARKI WODNO - ŚCIEKOWEJ W PIASECZNIE, zrealizuje roboty kanalizacyjne na obszarach: osiedla Orężna w Piasecznie, żabieńca, Jastrzębia i Zalesia Górnego - Jesówki. Zgodnie z podpisaną umową konsorcjum firm: Interbud - Lublin S.A., Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Energopol Lublin S.A. i firma Wodrol S.A. z Rzeszowa wykona 34,8 km sieci kanalizacyjnej wraz z 1262 przyłączami. Wykonawca ostatniej części w/w zadania wyłoniony zostanie po rozstrzygnięciu ogłoszonego 9 kwietnia przetargu na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Józefosław i Julianów. Rozstrzygniecie planowane jest w III kwartale br.

Roboty kanalizacyjne na nowych obszarach Gminy Piaseczno

Na pozostałych, wcześniej rozpoczętych zadaniach, roboty postępują sprawnie. Na terenie rozbudowywanej oczyszczalni ścieków w Piasecznie roboty budowlane na kluczowych obiektach są na ukończeniu. Trwają przygotowania do montażu urządzeń. Zaawansowanie rzeczowe wynosi ok. 30 proc. Zrealizowana została budowa magistrali wodociągowej w ulicy Mleczarskiej. Zbliżają się do końca prace nad rozbudową pompowni RASZYńSKA. W 51 proc zrealizowana jest rozbudowa oczyszczalni ścieków w Wólce Kozodawskiej. W szybkim tempie postępuje też budowa kanalizacji. W żabieńcu i Siedliskach prace zostały wykonane już w ok. 96 proc.; w Zalesiu Górnym w ok. 71 proc, w Zalesiu Dolnym w ok. 60 % a w Chylicach w ok. 47 proc. Więcej informacji o projekcie gospodarki wodno - ściekowej w Piasecznie, uzyskają Państwo w serwisie informacyjnym www.fs.piaseczno.eu oraz pod numerami tel. (022) 70-17-656, (022) 70-17-663.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje29 kwietnia 2008, 00:00,

Wielka Wyprzedaż Garażowa 3-4 Maja Tomice - zaproszenie

Zapraszamy mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, oraz okolic na ósmą Wielką Wyprzedaż Garażową w Tomicach kolo Góry Kalwarii, która odbędzie się w najbliższą sobotę oraz niedziele 3-4 maja 2008 roku, od godziny 10:00 do 17:00. Najbliższa wyprzedaż garażowa będzie miała miejsce w Tomicach (Gmina Góra Kalwaria) przy zbiegu ulic Brzozowej i Sosnowej. Lokalizacja dojazdu, na poniższej mapie:

Wyprzedaż garażowa - Tomice koło Góry Kalwarii, przy zbiegu ulic Sosnowej i Brzozowej

Będzie to kolejna, ósma już wyprzedaż garażowa ceramicznych wyrobów dekoracyjnych, wyrobów ogrodowych oraz doniczek (wewnętrznych oraz zewnętrznych). Wszystkie wyroby wykonano własnoręcznie w siedzibie rodzinnej firmy w Chylicach. Wszystkich wyrobów będzie ponad 1500 sztuk, głownie pierwszego i drugiego gatunku, nie zabraknie również wyrobów 3-ciego gatunku w cenach od 0,50 groszy.

Wielka Wyprzedaż Garażowa 3-4 Maja Tomice

Ósma Wyprzedaż Garażowa, odbędzie się w zadaszonym pomieszczeniu. Przed budynkiem jest mały parking dla samochodów, bezpieczne miejsce do pozostawienia rowerów, toalety. Teren jest ogrodzony (bezpieczny dla dzieci), na którym m.in.: 1000m2 własnego lasku (zapraszamy z psami). W budynku oprócz produktów wystawionych na wyprzedaży garażowej, znajduje się czajnik i herbata (każdy herbatkę robi sobie sam). Dookoła cisza i spokój. Serdecznie zapraszamy na wyprzedaż do Tomic.

Zapraszam również do obejrzenia i zakupu prac wykonanych z gliny oraz pięknych malowanych obrazów Pani S. Dobrzańskiej. Część asortymentu ceramiki można zobaczyć na stronie: sharmlover. Więcej informacji o wyprzedaży: kasiahendren@hotmail.com Zapraszam na ósma Wyprzedaż Garażową!
autor/źródło: Kasia Hendren - organizatorka wyprzedaży garażowych w Tomicach