Informacje18 września 2019, 11:03,

Czy ośrodek dla cudzoziemców w Lininie wpływa na bezpieczeństwo?

Ewa Stępień, studentka studiów doktoranckich, prowadzi badania związane z bezpieczeństwem uchodźców przebywających w ośrodkach dla cudzoziemców na terenie RP w kontekście bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.

Przewiń w dół aby czytać dalej

W związku z tym, że w Lininie w gminie Góra Kalwaria znajduje się ośrodek dla cudzoziemców, doktorantka chciałaby poznać opinię osób zamieszkujących w pobliżu ośrodka co do ich poczucia bezpieczeństwa. Dlatego zwraca się do Państwa Mieszkańców o wypełnienie ankiety znajdującej się tu.

Ankieta jest anonimowa, a wyniki badań będą prezentowane w sposób zbiorczy. Wypełnienie ankiety zajmuje zaledwie 2 minuty.

autor/źródło: UG Góra Kalwaria

Informacje18 września 2019, 10:55,

Liceum imienia ks. Zygmunta Sajny pamięta o swoim patronie

W 79. rocznicę jego śmierci w szkole odbyła się uroczystość, po czym uczniowie pierwszych klas udali się do Palmir w Puszczy Kampinoskiej. Tam ks. Sajna został rozstrzelany przez Niemców 17 września 1940 roku. I tam spoczywa.

Przewiń w dół aby czytać dalej

O dawnym proboszczu Góry Kalwarii pamiętają także władze gminy

O dawnym proboszczu Góry Kalwarii pamiętają także władze naszej gminy. W obchodach Dnia Patrona uczestniczył burmistrz Arkadiusz Strzyżewski (który jest absolwentem kalwaryjskiego LO). Na grobie ks. Sajny złożył kwiaty, natomiast w czasie szkolnej akademii ogłosił, że zwróci się do Rady Miejskiej o uhonorowanie kapłana tytułem Zasłużony dla Góry Kalwarii.

autor/źródło: Gmina Góra Kalwaria