Informacje6 września 2019, 12:52,

W centrum Góry Kalwarii zostaną wybudowane kamienice. Jak będą wyglądać?

Na tym gminnym gruncie znajdują się dziś przede wszystkim prywatne punkty handlowe – niezbyt estetyczne budki i pawilony. Na zlecenie naszego urzędu gminy podwarszawska spółka Sunbar sporządziła koncepcję zagospodarowania działki.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 2
Urząd Gminy zaprezentował wizualizację


5 września w ratuszu firma zaprezentowała mieszkańcom efekt swojej pracy. Podkreślmy, że koncepcja oparta jest na miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, uchwalonym przez samorząd.

Co zajęłoby miejsce sklepów oraz sąsiedniego skweru? Kamienica (lub trzy kamieniczki) o nowoczesnym wyglądzie. Budynek (budynki) miałyby trzy kondygnacje (plus antresolę lub użytkowe poddasze). Na parterze mieściłyby się lokale handlowe i usługowe, a wyżej – mieszkania. Inwestorem byłby podmiot prywatny. Zabudowę uzupełniałyby: miejsca parkingowe, także podziemne, zieleń oraz atrakcje turystyczne upamiętniające istnienie w tym miejscu dzwonnicy i pierwszej stacji drogi krzyżowej.

Po zaprezentowaniu wizualizacji odbyła się dyskusja – wypowiedzieli się przedsiębiorcy ze wspomnianych punktów handlowych, a także radni.

autor/źródło: UG Góra Kalwaria

Napisz komentarz

Informacje6 września 2019, 12:41,

Handlowali podrobionymi plecakami. Akcja policji w centrum handlowym

Handlowali podrobionymi plecakami. Akcja policji w centrum handlowym

Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży plecaki oraz zabawki z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to około 4 tysiące złotych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 2
Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to około 4 tysiące złotych

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem.

Funkcjonariusze nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły plecaki oraz zabawki na jednym ze stoisk, które były opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie.

Policjanci przejrzeli, a następnie zabezpieczyli towar, którego szacunkowa wartość rynkowa wynosi około 4 tysiące złotych.

Jego właścicielowi, zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

autor/źródło: KPP Piaseczno

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie