Informacje13 lipca 2007, 00:00,

Park Miejski Piaseczno - propozycje zagospodarowania


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W czerwcu Starosta Powiatu Piaseczyńskiego i Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno powołał Komisję Zagospodarowania Parku Miejskiego przy ulicy Chyliczkowskiej. Mieszkańcy korzystający z Parku wiedzą jak on wygląda teraz, oprócz tego nie raz opisywaliśmy ten temat w naszym prywatnym serwisie informacyjnym.

W tej chwili jeden z członków Komisji Zagospodarowania Parku w Piasecznie: Piotr Kujaszewski (fotograf) zaproponował na forach dyskusyjnych (m.in. forum Piaseczna na gazeta.pl i grono.net), aby mieszkańcy również przedstawili swoje pomysły zagospodarowania Parku w Piasecznie, które Piotr postara się przedstawić na jednym ze spotkań Komisji. Jeżeli chcecie mieć jakiś swój udział w zagospodarowaniu terenu, to napiszcie w komentarzu swoje propozycje.

Pozwolę sobie tutaj wypunktować rzeczy napisane m.in. na grono.net, bo nie każdy ma tam dostęp, a nasz serwis odwiedza sporo mieszkańców miasta i może powstać tutaj sporo ciekawych pomysłów (mam taką nadzieję). Zaproponowane zostały następujące rzeczy:
- miejsca, gdzie można urządzić koncert (muszla koncertowa),
- ścieżki rowerowe wykonane z asfaltu,
- dużo zieleni,
- brak śmieci (sprzątanie Parku przez służby porządkowe),
- nowe ławki,
- ogrodzenie parku,
- ogród zimowy na wyspie, połączony z jakaś miłą kawiarnio - cukiernią,
- miejsce na Kino Letnie z dobrymi filmami,
- zadbane boisko do gry w piłkę,
- plac zabaw.

Powyżej starałem się wypunktować rzeczy proponowane na innych forach dyskusyjnych. Teraz Wy możecie przedstawić swoje pomysły, tak aby każdy mógł znaleźć w nowym Parku Miejskim coś dla siebie. Mam nadzieję, że jakieś nasze pomysły zostaną ujęte w projekcie zagospodarowania, a co najważniejsze zrealizowane.

Osoby, zainteresowane poprzednimi informacjami w naszym serwisie, które poruszały temat Parku Miejskiego zapraszamy do informacji: Komisja Zagospodarowania Parku Miejskiego w Piasecznie (2007-06-29), planują odnowić park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie (2007-04-12), oraz spierają się zamiast odnowić Park Miejski w Piasecznie (2007-06-17). Jeżeli macie jakieś uwagi na ten temat, to zapraszam do skomentowania informacji lub do rozmowy na naszym forum dyskusyjnym: Park Miejski w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje13 lipca 2007, 00:00,

Here I am - George Michael na Służewcu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Here I am - powitał fanów m.in. z powiatu piaseczyńskiego George Michael. Na telebimach wielkie, czerwone serce. Przed Torem na Służewcu tłumy gromadziły się cały dzień. Od 11:00 trwała sprzedaż biletów. Tłumów nie było za to przy wejściu na koncert. Ochrona wpuszczała do sektorów od 16-ej. Jak zwykle były pewne niedomówienia organizacyjne. Przez pierwsze 2 godziny można było wnosić napoje. Po 18-ej już nie. Dla oczekujących fanów zorganizowano małą gastronomię.

O 18:00 swój występ na bocznej scenie rozpoczęła Novika. Nie było wtedy wielu widzów. Jeszcze przed 20:00 w Sektorze 1 można było zająć dobre miejsce i spokojnie poleżeć na murawie wpatrując się w czysto błękitne niebo. Kiedy koncert zaczęła Kasia Cerekwicka tłum się zagęścił i trzeba było wstać. Powoli wypełniały się sektory, na trybunach siedzących też, z wyjątkiem miejsc dla VIP. Publiczność powściągliwie reagowała na nawoływania artystki. Atmosfera oczekiwania.

Wreszcie wyszedł ON!!! Pisk nie tylko fanek, oklaski i wspólne śpiewanie. Widownia – przegląd pokoleń. George przystojny (bardziej niż kiedyś), w okularach (bo jak się przyznał wzrok mu trochę poleciał), na czarno, z białym uśmiechem… Świetnie poprowadzony koncert, ładne iluminacje na telebimach. Artysta radosny, tryskający humorem bawił się z fanami okrążając "golden circle". Dużo starych dobrych przebojów, wspomnień z lat 80-tych. Szaleństwo. Artysta śpiewał ponad 2 godziny. Tłum skandował, śpiewał domagając się bisów. Na zakończenie bukiety czerwonych róż i "Sto lat".

Refleksje? Koncert świetny. Co mi się nie podobało? Palący w tłumie. Co było zabawne? Mężowie czy partnerzy, którzy towarzyszyli swoim rozentuzjazmowanym kobietom, nie będąc jednocześnie zainteresowanymi, stojący nieruchomo z marsową miną, czekający niecierpliwie na finał.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria
Tematy:

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie