Informacje21 marca 2007, 00:00,

Nowy pas na warszawskim lotnisku Okęcie - traci Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W serwisie informacyjnym gazeta.pl możemy przeczytać, że władze warszawskiego lotniska znów myślą o jego rozbudowie. Wspólnie z drogowcami muszą szybko rozwiązać problem. Nowy pas koliduje z planowaną trasą ekspresową na południowych obrzeżach miasta. Znowu pracują nad planem rejonu Okęcia. Na lotnisku można zlikwidować krótszy pas, który teraz krzyżuje się z głównym. A potem dobudować do niego drugi, równoległy. To pozwoliłoby na obsługę ponad 20 mln pasażerów rocznie. (...)

pas na lotnisku

(...) Dodatkowy pas na Okęciu znacznie poprawiłby przepustowość lotniska, mogłoby z niego startować znacznie więcej samolotów. Dzięki temu maszyny przestałyby latać nad Ursynowem i częścią Ursusa. Za to przybyłoby ich nad Piasecznem, Iwiczną i częścią Włoch.

(...) Przeciwnikiem rozbudowy Okęcia jest Janusz Piechociński (Radny Mazowsza) - Nie wyobrażam sobie, by do nowego pasa dało się przekonać okolicznych mieszkańców. Powrót do tych pomysłów może znacznie opóźnić budowę południowej obwodnicy Warszawy.

Osoby zainteresowane pełną treścią informacji, przeczytają ją w serwisie gazeta.pl: miasta.gazeta.pl/warszawa
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje21 marca 2007, 00:00,

Piaseczyńskie forum osiedlowe mieszkańców - zaproszenie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Prywatny serwis powiatu piaseczyńskiego rozpoczął współpracę z forum osiedlowym w Piasecznie. W związku z tym publikujemy zaproszenie. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców ulic: Sikorskiego, Kusocińskiego, Szkolnej, Fabrycznej, Wojska Polskiego, Aleja Róż, Powstańców Warszawy. Piaseczyńskie internetowe forum osiedlowe stworzone zostało specjalnie z myślą o nich przez jednego z nich.

Piaseczyńskie forum osiedlowe

Zapytacie pewnie - po co? A po to aby zebrać ludzi do kupy, ludzi o wspólnych zainteresowaniach, kłopotach, radościach, problemach. Stworzyć grono przyjaciół, sąsiadów - ale sąsiedzi nie powinni się mijać ze spuszczoną w dół głową, mruknąć albo nie coś tam pod nosem, ale powinni się wspierać i być przyjaciółmi. Często mijamy się na ulicy, w szkołach, sklepach, widzimy znajome twarze i nawet czasem przemyka nam przez myśl - on czy ona mieszka przecież w bloku obok, może tak jak my czasem potrzebuje z kimś pogadać, może tak jak my ma nietypowe hobby?

Teraz wszyscy możemy spotkać się w jednym miejscu. Na waszym forum osiedlowym - www.sikorskiego.xad.pl Zapraszamy!

Informacja została przesłana nam przez administratora forum osiedlowego: lamia, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

Jeśli jesteś zainteresowany(a) współpracą z naszym serwisem powiat-piaseczynski.info, skontaktuj się z nami. Zapraszamy do współpracy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie