Popularny: 1300 odsłonInformacje23 października 2019, 10:38,

Zmiany w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno. Część wydziałów trafi do innego budynku

Zmiany w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno. Część wydziałów trafi do innego budynku

Wydziały i jednostki Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, które do tej pory miały siedzibę przy ul. Wojska Polskiego 54, przenoszą się do nowego budynku przy ul. Świętojańskiej 5a.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
W związku z przeprowadzką wydziały nie będą przyjmowały interesantów


W nowym obiekcie od 24 października 2019 roku będzie funkcjonował Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, a od 28 października także Wydział Gospodarki Odpadami, Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej, Referat Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Ochrony Przeciwpożarowej.

W dniach 25–28 października w związku z przeprowadzką wydziały te nie będą przyjmowały interesantów, a sprawy będą przyjmowane w kancelarii w urzędzie przy ul. Kościuszki 5.

Obiekt, który ma 1512 mkw. powierzchni, został wynajęty na czas nieokreślony z rocznym okresem wypowiedzenia. Mimo że jest o pięćdziesiąt procent większy od dotychczasowej powierzchni najmu w biurowcu przy ul. Wojska Polskiego, cena za wynajem jest o blisko 100 tys. zł netto rocznie niższa. Stąd decyzja o przeprowadzce.

Biurowiec ma wewnętrzny parking, z którego zostanie wydzielona część wyłącznie dla potrzeb interesantów. Numery telefonów, zarówno do MGOPS, jak i do przeniesionych wydziałów urzędu, pozostają niezmienione.

autor/źródło: piaseczno.eu

Napisz komentarz

Artykuł partnerski23 października 2019, 10:33,

Zimowy płyn do spryskiwaczy - kiedy warto zmienić płyn w samochodzie?

Zimowy płyn do spryskiwaczy - kiedy warto zmienić płyn w samochodzie?

W ramach przygotowania samochodu do warunków pogodowych zmieniających się wraz z nadejściem zimy, należy pamiętać o wymianie płynu do spryskiwaczy. Środek przeznaczony do użytku w zimie charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na niskie temperatury. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zimowego płynu do spryskiwaczy? Kiedy go wymienić?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Aby nie naciąć się na kiepskiej jakości środek warto pamiętać o kilku kwestiach

Czym charakteryzuje się zimowy płyn do spryskiwaczy?

Zimowy płyn do spryskiwaczy od swojego letniego odpowiednika różni się granicą krzepnięcia w niskich temperaturach. Oznacza to po prostu, że ciecz nie zamarznie, gdy temperatura powietrza spadnie do wartości ujemnych. W zależności od marki i jakości płynu, może on być odporny na zamarznięcie nawet w temperaturze wynoszącej - 30º Celsjusza. Większość spotykanych na stacjach benzynowych spryskiwaczy do szyb wytrzymuje jednak mrozy sięgające - 20º Celsjusza.

Jakość płynu do spryskiwaczy zależy w dużej mierze od użytej mieszanki alkoholu. Do niedawna spotkać można się było z płynami składającymi się z połączenia metanolu i etanolu. Ze względu na bezpieczeństwo od kilku lat stosowanie trującego metanolu zostało jednak zabronione.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zimowego płynu do spryskiwaczy?

Aby nie naciąć się na kiepskiej jakości środek warto pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, bezpośrednie przełożenie na jakość płynu do spryskiwaczy ma zawartość alkoholu, która powinna wynosić około 30-35%. Dzięki temu preparat będzie charakteryzował się większą odpornością na ujemne temperatury, ale też skuteczniej pozbędzie się wszelkich zanieczyszczeń. Płyn powinien zawierać również odpowiednią kompozycję środków powierzchniowoczynnych oraz antypiennych. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule: "Czym kierować się, wybierając zimowy płyn do spryskiwaczy?".

Kiedy wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy?

Wymianę płynu do spryskiwaczy na zimowy najlepiej przeprowadzić w okresie późnej jesieni, kiedy pojawiają się pierwsze przymrozki. Pomimo tego, że w ciągu dnia można się jeszcze cieszyć przyjemnymi temperaturami, w nocy i nad ranem spadają one często poniżej zera. Przez nieuwagę można więc zostać zaskoczonym zamarzniętym płynem o poranku.

Oczywiście, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by używać zimowego płynu do spryskiwaczy cały rok. Nie decyduje się na to wielu kierowców głównie ze względu na wyższą cenę takiego środka. Całkiem spora grupa uważa jednak, że warto inwestować w zimowy płyn do spryskiwaczy przez cały rok, ponieważ ma on dużo większą skuteczność w usuwaniu zabrudzeń z szyb. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na blogu moje-auto.pl.

Czy można połączyć płyn do spryskiwaczy zimowy z letnim?

Pozostaje pytania o to, jak przeprowadzić wymianę płynu wraz z nadejściem zimy. Przecież nie zawsze nadejście ujemnych temperatur zgra się z wykorzystaniem całego zapasu letniego płynu do spryskiwaczy w samochodzie. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie wykorzystanie go do końca - jeśli to możliwe, lub usunięcie go ze zbiornika manualnie.

Połączenie płynu zimowego z letnim nie jest niebezpieczne i można bez przeszkód tego dokonać. W takiej sytuacji jednak skuteczność płynu zimowego zostaje znacząco obniżona. Środek powstały w wyniku takiego połączenia nie będzie również odporny na ujemne temperatury.

autor/źródło: moje-auto.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie