Informacje6 maja 2011, 00:00,

Koncert Papieski oraz uroczystości z okazji beatyfikacji


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


6 maja 2011 roku o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców na mszę w intencji dziękczynnej, za dar beatyfikacji przy kościele na Górce w Górze Kalwarii. Po mszy świętej: wieczór słowa Jana Pawła II oraz modlitwa do 21.37, śpiew Barki przy pomniku. 7 maja 2011 roku od godz 17.00 do 21.37 zapraszamy na Koncert Papieski.

KONCERT PAPIESKI ORAZ UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI BEATYFIKACJI

Podczas koncertu wystąpią zespoły: Czerwieńsza Strona Jabłka, Porozumienie, chór dla JP2. Ponadto w programie: świadectwa, prezentacje projektów papieskaGK.pl, malujemy graffiti papieskie na murze przy kościele na Górce - warsztaty dla każdego od 13 do 16, dla dzieci: laurka chodnikowa dla Jana Pawła II, adoracja. Strona: www.papieskagk.pl

CZERWIEńSZA STRONA JAB£KA W PIASECZNIE

Czerwieńsza Strona Jabłka powstała w 2008 roku w Górze Kalwarii, krainie porośniętej jabłoniami i zawieszonej nad wiślaną skarpą. Poznają i uczą się siebie, starając znaleźć swoją estetykę, która powinna powstać z połączenia pięciu kawałków puzzli. W smak Czerwieńszej Strony Jabłka, jabłka w pięciu smakach wchodzą: Michał Bąk - perkusja, Andrzej Kochański - pianino, £ukasz Jóźwiak - bas, £ukasz Sałański - gitara elektryczna, Dariusz Zieliński - śpiew, gitara akustyczna. 18 listopada 2010 roku ukazała się ich debiutancka płyta Czerwieńsza Strona Jabłka - Ratuje świat! Posłuchajcie poniżej zamieszczonego mixu utworów zespołu Czerwieńsza Strona Jabłka:


CHÓR DLA JP2, czyli każdy może śpiewać. Chcesz wyrazić wdzięczność Bogu za beatyfikację? Chcesz zaśpiewać Błogosławionemu Papieżowi? Chcesz podziękować Jemu za Jego życie i swiadectwo dobrego i świętego życia? Przyjdź, włącz się w dzieło mieszkańców Góry Kalwarii i razem z nimi zaśpiewaj kilka prostych utworów na scenie 7 maja podczas koncertu papieskiego w Górze Kalwarii. Nie są wymagane żadne umiejętności wokalne czy muzyczne. Wystarczą chęci oraz obecność na 3 z 4 prób. Za przygotowanie wokalne odpowiada pani Aleksandra Puacz-Markowska, zaś za aranzacje pan Andrzej Kochański.


Zespół Porozumienie to mix rock'a, post punk'a, a gdzieniegdzie przestrzennych gitarowych brzmień... Z racji tego, że bardzo chcą w tej muzyce szczerze i osobiście modlić się - wpisać ich można w szeroko pojęty, popularny w USA nurt "praise rock". Skład zespołu Porozumienie: Luk (£ukasz Jaszczuk) - gitara, śpiew, Alex (Grzesiek Aleklsandrowicz) - śpiew, Danie(u)l (Daniel Dębniak) - bass, SzymON (Szymon Chalimoniuk) - gitara, Choyo (Paweł Chojnacki) - perkusja. Więcej informacji na temat zespołu Porozumienie, można znaleźć na stronie: www.porozumienieband.com
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Napisz komentarz

Informacje7 maja 2011, 00:00,

Wystawa Wycinanka Polska ze zbiorów A. Śledziewskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na wystawę WYCINANKA POLSKA ze zbiorów Antoniego Śledziewskiego. Uroczyste otwarcie wystawy poprzedzone prelekcją Antoniego Śledziewskiego odbędzie się w sobotę, 7 maja 2011 roku, o godz. 16.00 w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Jaworskiego 18. Wystawa potrwa do 20 czerwca 2011 r.

Wystawa Wycinanka Polska ze zbiorów A. Śledziewskiego

Wycinanka polska przeżywa ostatnio swój renesans. Wykorzystywana jako źródło inspiracji przez młodych projektantów i architektów m.in. w projekcie Pawilonu Polskiego na wystawie EXPO w Szanghaju w 2010 r. promuje z powodzeniem oryginalne elementy kultury polskiej zagranicą. Choć jest znana w różnych krajach europejskich nigdzie nie osiągnęły takiej skali rozwoju i nie wytworzyła tak bogatej gamy form, kolorów i motywów zdobniczych stając się przy tym integralną częścią życia i kultury wsi. Barwna wycinanka polska jest sztuką typową dla Mazowsza. Nie rozwinęła się w porównywalnej skali ani w Wielkopolsce, ani na Śląsku, ani na Pomorzu. Czy narodziła się w związku z istnieniem Fabryki Papieru w Jeziornie i czy jest specyficznym elementem dziedzictwa kulturowego okolic Konstancina-Jeziorny ? O tym będzie można dowiedzieć się podczas prelekcji Antoniego Śledziewskiego, zorganizowanej przy okazji wernisażu wystawy wycinanek z jego zbiorów.

Antoni Śledziewski – filolog, kulturoznawca, publicysta i poeta, a także badacz i popularyzator sztuki ludowej i folkloru, kolekcjoner wycinanek ludowych. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (1955) i autorem artykułów z dziedziny kultury ludowej. Zorganizował ponad 40 wystaw i konkursów z zakresu sztuki ludowej i folkloru, w tym wystawę wycinanek wielokrotnie eksponowaną w latach 1996-2006 w Polsce i zagranicą m.in. w Karlsruhe, Stuttgarcie, Norymberdze, Wilnie, Reykjaviku,Isafjorour i Egilsstaoir. Laureat Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego (2005) "Za Zasługi na Rzecz Województwa Mazowieckiego". Autor tomików wierszy: Wołanie pod wiatr (2002) i Zaproszenie do wspomnień (2005) oraz albumu Wycinanka polska (2008).
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie