Informacje18 września 2019, 11:32,

Poland Bike Marathon już w ten weekend

W sobotę (21 września) w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się piętnasty, przedostatni, etap tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. Peleton amatorów na rowerach górskich, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, do podwarszawskiego uzdrowiska zawita już szósty raz.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Miłośnicy dwóch kółek na start!

Dla amatorów i zawodowców

W Lotto Poland Bike Marathon wystartować może każdy – zarówno amatorzy, jak i zawodowcy. Rywalizacja tradycyjnie odbędzie się na trzech dystansach: max (59 km) i mini (30 km) – start o godz. 12.30 – oraz fan (9 km) – start o godz. 11.15. Dodatkowymi atrakcjami będą rowerowe miasteczko zlokalizowane w Parku Zdrojowym oraz wyścigi dla dzieci minicross.

Zapisy

Zapisy prowadzone są na stronie: polandbike.pl, a ci, którzy nie zdążą zarejestrować się online, będą mogli to zrobić w biurze zawodów w dniu imprezy: w godz. 9.00–10.30 (minicross), w godz. 8.30–11.00 (fan) oraz w godz. 8.30–12.00 (mini i max).

Współorganizatorzy

LOTTO Poland Bike Marathon w Konstancinie-Jeziornie organizowany jest przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Przeczytaj też: Zakończmy lato tanecznym krokiem

Program zawodów

8.30–11.00 Zapisy w biurze zawodów (dystans fan)
8.30–12.00 Zapisy w biurze zawodów (dystanse mini i max)
9.00–10.30 Zapisy w Chatce Małolatka (minicross, roczniki 2015–2017 i 2013-2014)
10.45 Start minicross (2–4 i 5–6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
11.10 Ustawianie zawodników na starcie dystansu fan (sektor I – rocznik 2005–2006, sektor II – rocznik 2007–2008, sektor III – rocznik 2009–2010, sektor IV – rocznik 2011–2012)
11.15 Start dystansu fan (9 km)
12.20 Ustawianie zawodników w sektorach (I–X) na starcie dystansów max i mini
12.30 Start dystansów max (60 km) i mini (30 km)
13.00 Dekoracja dystansów fan i minicross
15.30 Dekoracja dystansów mini i max

Ponadto: w Miasteczku Poland Bike będzie można bezpłatnie skorzystać z serwisu rowerowego RafBike Store i rowerowej myjni GS27. Dla wszystkich uczestników dostępne będą również bufety na trasie z izotonikami Komodo oraz posiłek regeneracyjny po wyścigu, a dla dzieci Chatka Małolatka z malowaniem buziek.

autor/źródło: UG Konstancin-Jeziorna

Informacje18 września 2019, 11:03,

Czy ośrodek dla cudzoziemców w Lininie wpływa na bezpieczeństwo?

Ewa Stępień, studentka studiów doktoranckich, prowadzi badania związane z bezpieczeństwem uchodźców przebywających w ośrodkach dla cudzoziemców na terenie RP w kontekście bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.

Przewiń w dół aby czytać dalej

W związku z tym, że w Lininie w gminie Góra Kalwaria znajduje się ośrodek dla cudzoziemców, doktorantka chciałaby poznać opinię osób zamieszkujących w pobliżu ośrodka co do ich poczucia bezpieczeństwa. Dlatego zwraca się do Państwa Mieszkańców o wypełnienie ankiety znajdującej się tu.

Ankieta jest anonimowa, a wyniki badań będą prezentowane w sposób zbiorczy. Wypełnienie ankiety zajmuje zaledwie 2 minuty.

autor/źródło: UG Góra Kalwaria