Popularny: 600 odsłonInformacje4 września 2019, 13:21,

Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

Tak, w Górze Kalwarii wystąpi Weekend. Grupa, która zasłynęła utworem „Ona tańczy dla mnie”, będzie gwiazdą Święta Cydru. Odbędzie się ono 7 września (sobota).

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 15
W sobotę Święto Cydru


Na placu Piechoty zagrają też inne zespoły disco polo – Gesek i Na Plus. Oczywiście wstęp wolny. Weekend wyjdzie na scenę o godz. 20.00.

Święto Cydru to także jarmark (w tym charytatywny kiermasz książek) przy ul. Dominikańskiej. Początek o 15.00.

Przeczytaj też: Ukradł samochód. Jak się okazało, miał więcej przewinień na sumieniu

Program imprezy:
15.00 – jarmark,
18.30 – Gesek,
20.00 – Weekend,
21.30 – Na Plus.

Zapraszamy!

autor/źródło: UG Góra Kalwaria

Napisz komentarz

Informacje3 września 2019, 19:21,

Znika ostatni symbol starego Piaseczna przy ul. Nadarzyńskiej

Dziś rano rozpoczęło się wyburzanie ostatniej starej kamienicy przy ul. Nadarzyńskiej w Piasecznie. Centrum miasta jest całe w kurzu i nie pomaga polewanie murów wodą.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 5
Dziś rano rozpoczęło się wyburzanie ostatniej starej kamienicy przy ul. Nadarzyńskiej w Piasecznie.

Pierwsze stare budynki, obok których kilkanaście lat temu strach było przejść, zostały wyburzone w 2015 roku. Kolejny został wyburzony w 2018 roku. Obecnie trwa wyburzanie ostatniego budynku, czyli części kamienicy nr 4. Co powstanie w tym miejscu? Na razie brakuje konkretnych informacji na ten temat, ale jak tylko się dowiemy, to na pewno poinformujemy Was o tym. Jeżeli Wy coś wiecie na ten temat, to napiszcie nam to w komentarzu.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Lucja, 4 września 2019
W Przeglądzie Piaseczyńskim napisali: Przeprowadzone przed blisko rokiem konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania terenu przy ul. Nadarzyńskiej wskazywały, że mieszkańcy chcieliby (podobnie jak konserwator zabytków) zachować zarówno historyczny charakter tego miejsca, odtwarzając zabudowę pierzejową, jak i stworzyć przestrzeń otwartą i częściowo rekreacyjną (kawiarnie, plac zabaw, tablice z historycznymi informacjami). Decyzje jeszcze nie zapadły, ale sprzedaż gruntu w ręce prywatne jest bardzo prawdopodobna. Nowy właściciel miałby jednak za zadanie przede wszystkim odtworzyć pierzeję, bo takie wymagania postawił konserwator, wydając zgodę na wyburzenie kamienic. Gmina z pewnością będzie też oczekiwała pozostawienia ogólnodostępnej przestrzeni otwartej. – Traktujemy ten teren jako jeden z elementów spójnej wizji zmian w centrum miasta – podkreśla burmistrz Daniel Putkiewicz. Na razie będzie więc nadal funkcjonował tam prowizoryczny parking naziemny. W zależności od ostatecznych decyzji co do przeznaczenia terenu, konieczna może być zmiany mpzp, co wydłużyłoby proces dokonywania zmian.

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie