Informacje3 września 2019, 19:21,

Znika ostatni symbol starego Piaseczna przy ul. Nadarzyńskiej

Dziś rano rozpoczęło się wyburzanie ostatniej starej kamienicy przy ul. Nadarzyńskiej w Piasecznie. Centrum miasta jest całe w kurzu i nie pomaga polewanie murów wodą.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Pierwsze stare budynki, obok których kilkanaście lat temu strach było przejść, zostały wyburzone w 2015 roku. Kolejny został wyburzony w 2018 roku. Obecnie trwa wyburzanie ostatniego budynku, czyli części kamienicy nr 4. Co powstanie w tym miejscu? Na razie brakuje konkretnych informacji na ten temat, ale jak tylko się dowiemy, to na pewno poinformujemy Was o tym. Jeżeli Wy coś wiecie na ten temat, to napiszcie nam to w komentarzu.

Lucja, 4 września 2019
W Przeglądzie Piaseczyńskim napisali: Przeprowadzone przed blisko rokiem konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania terenu przy ul. Nadarzyńskiej wskazywały, że mieszkańcy chcieliby (podobnie jak konserwator zabytków) zachować zarówno historyczny charakter tego miejsca, odtwarzając zabudowę pierzejową, jak i stworzyć przestrzeń otwartą i częściowo rekreacyjną (kawiarnie, plac zabaw, tablice z historycznymi informacjami). Decyzje jeszcze nie zapadły, ale sprzedaż gruntu w ręce prywatne jest bardzo prawdopodobna. Nowy właściciel miałby jednak za zadanie przede wszystkim odtworzyć pierzeję, bo takie wymagania postawił konserwator, wydając zgodę na wyburzenie kamienic. Gmina z pewnością będzie też oczekiwała pozostawienia ogólnodostępnej przestrzeni otwartej. – Traktujemy ten teren jako jeden z elementów spójnej wizji zmian w centrum miasta – podkreśla burmistrz Daniel Putkiewicz. Na razie będzie więc nadal funkcjonował tam prowizoryczny parking naziemny. W zależności od ostatecznych decyzji co do przeznaczenia terenu, konieczna może być zmiany mpzp, co wydłużyłoby proces dokonywania zmian.
Popularny: 500 odsłonInformacje3 września 2019, 16:48,

Oczarował jurorów. Michał Szer z Góry Kalwarii wystąpi w programie TVN - Top Model!

Rodowity mieszkaniec Góry Kalwarii Michał szer dostał się do bijącego rekordy popularności programu telewizji TVN - Top Model.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Joanna Krupa była pod wrażeniem

24-latek przyjechał na casting ze swoją dziewczyną Natalią, z którą na co dzień mieszka w Sydney w Australii.

"Przez całe życie jestem sportowcem, pływakiem z dużymi osiągnięciami. Wielokrotny medalista juniorów i seniorów w pływaniu. Obecnie zdobyłem wicemistrzostwo Polski" - mówi Michał Szer.

Link do video:

autor/źródło: ralf