Informacje27 sierpnia 2017, 09:30,

Festiwal Otwarte Ogrody Zalesie Dolne 2017


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W dniach 26-27 sierpnia 2017 roku, już po raz dziesiąty w zalesiańskich ogrodach odbędzie Festiwal „Otwarte Ogrody”. W ciągu kolejnych dziewięciu lat festiwal zdobył szerokie uznanie i wiele osób z utęsknieniem czeka na jego kolejną edycję. Warsztaty, koncerty, ogrody artystyczne czy spotkanie z historią Zalesia pokazały niezbicie, że niepowtarzalny, wyjątkowy klimat miejscowości tworzą głównie jego mieszkańcy. Zapraszamy więc po raz kolejny na spotkanie w ogrodach, otwartych specjalnie dla Państwa, gdzie odbędą się spotkania z ciekawymi ludźmi, artystami, z historią i zabytkami Zalesia.

FESTIWAL OTWARTE OGRODY ZALESIE DOLNE 2017

W trakcie X edycji festiwalu zapraszamy m.in. na: wystawę rzeźby do ogrodu prof. A. Myjaka, spektakl teatralny ” Podkowianin aktorem” i wystawy artystyczne w Kolonii Artystycznej, pokaz filmu dokumentalnego “Polsko-węgierski korytarz 1944”, spotkanie literackie w ogrodzie Manuli Kalickiej i koncert zespołu “Ciepły wieczór ” – piosenki z okresu międzywojnia na terenie domu Zośki. Podczas wszystkich wydarzeń odbywać się będzie promocja publikacji o Zalesiu.

PROGRAM FESTIWALU OTWARTE OGRODY
Zalesie Dolne 26–27 sierpnia 2017

SOBOTA 26 SIERPNIA


11.30–14.00
ul. Czeremchowa 8
Wystawa artystyczna w ogrodzie prof. Adama Myjaka
13.00–15.30
W ogrodzie Manuli Kalickiej ul. Traugutta 5
Literatura kobieca – bawi, tumani, przestrasza – analiza fenomenu. Spotkanie ze znanymi pisarkami.
14.00-20.00
Ogród i galeria Kolonia Artystyczna ul. Dębowa 3
Wystawa zbiorowa w galerii. W ogrodzie wystawa prac Rob Roya.
16.30-17.00
Otwarcie festiwalu, Ogród Kolonii Artystycznej, ul. Dębowa 3, Zalesie Dolne, wstęp wolny
17.00–18.00
Ogród Kolonii Artystycznej, ul. Dębowa 3, Zalesie Dolne, wstęp wolny
Spektakl teatralny „Podkowianin aktorem”- komedia dell’arte na motywach „Parad” Jana Potockiego
“Podkowianin aktorem” to spektakl Nieformalnej Grupy Teatralnej MIĘDZY SŁOWAMI, którego premiera odbyła się w grudniu 2016. Jest to podkowiańska adaptacja wybranych miniatur teatralnych z cyklu “Parady” Jana Potockiego. Potocki tworząc cykl jednoaktówek posłużył się formą komedii dell’arte, gatunku już nawet w jego czasach odchodzącego w przeszłość, to jej bohaterowie – maski: stary mieszczanin Kasander, gapowaty służący Gille, sprytna Zerzabella, pyszałkowaty Kapitan i zarozumiały Dottore okazują się całkiem współcześni. Mimo upływu czasu komedia dell’arte nie jest muzealnym eksponatem! Niezależnie bowiem od czasów, stopnia rozwoju przemysłu i cywilizacji – człowiek jest zawsze taki sam. Głupota, snobizm, prostactwo, ignorancja, pyszałkowatość, ale też prawdziwa miłość czy przyjaźń…
19.00-20.00
Ogród Kolonii Artystycznej, ul. Dębowa 3, Zalesie Dolne, wstęp wolny
Pokaz filmu dokumentalnego „Polsko-węgierski korytarz 1944”

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

FESTIWAL OTWARTE OGRODY ZALESIE DOLNE 2017

NIEDZIELA 27 SIERPNIA

11.30 – 14.00
ul. Czeremchowa 8
Wystawa artystyczna w ogrodzie prof. Adama Myjaka
13.00 – 18.00
Kolonia Artystyczna ul. Dębowa 3
Wystawa zbiorowa malarstwa w galerii Kolonii Artystycznej
W ogrodzie wystawa street art’owych rzeźb Rob Roya
18.00-19.00
Ul. Królowej Jadwigi 11 – Dom Zośki, wstęp wolny
Koncert zespołu „Ciepły wieczór”. Z okazji 90-lecia Zalesia Dolnego koncert piosenek z okresu międzywojnia.
“Ciepły Wieczór” to nie tyle nazwa zespołu, co okoliczność, jaką starają się stworzyć muzycy biorący udział w projekcie. Piosenki i ballady z dawnych i nowszych lat, opowiadające o miłości, dobrych i złych chwilach w życiu, czasem “pod nóżkę” a czasem lekko, leniwie, spokojnie, w zamyśleniu… Projekt powstał w 2005 roku i powolutku dojrzewał do swojej obecnej formy i składu. Grają przed- i powojenne piosenki o Miłości, zestawione w zgrabną opowieść o życiu i perypetiach miłosnych. W repertuarze znajdą Państwo wzruszające i zabawne piosenki zarówno Mieczysława Fogga, Zofii Terne, Barbary Rylskiej czy Wiery Gran, jak i Kaliny Jędrusik czy słynnych Starszych Panów, i wielu, wielu innych… Zespół występuje w składzie: Honorata Kożuchowska – śpiew, instr perkusyjne, Piotr Aleksandrowicz – gitara jazzowa/ banjo, Wojciech Pulcyn – kontrabas.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje26 sierpnia 2017, 14:00,

Piknik rodzinny w Runowie 2017


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

26 sierpnia 2017 roku odbędzie się w Runowie Piknik rodzinny na boisku sportowym (róg Solidarności i Dobrej). W godzinach 14.00-22.00 zapewnionych będzie wiele atrakcji m.in. animacje dla dzieci, turnieje tenisa stołowego i siatkówki plażowej, kule wodne, klaun gigant. Nie zabraknie też dmuchańców i grilla. Swoje stoisko promocyjno – informacyjne będzie miało Miasteczko Westernowe. Organizatorzy: Sołtys i Rada Sołecka Runów, Gmina Piaseczno, Stowarzyszenie Nasz Runów.

PIKNIK RODZINNY W RUNOWIE 2017

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie