Informacje15 lutego 2018, 18:00,

Barwy życia - wystawa Leokadii Nastały w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


15 lutego 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy do Przystanku Kultura, na wernisaż wystawy Leokadii Nastały pt. Barwy życia. Wystawa potrwa do 18 marca 2018 r. w Przystanku Kultura, pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Zapraszamy na wystawę Barwy życia.

BARWY ŻYCIA - WYSTAWA LEOKADII NASTAŁY W PIASECZNIE

Leokadia Nastały - absolwentka Państwowego Liceum Technik Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Jest dojrzałą malarką znającą doskonale warsztat. Uprawia malarstwo olejne sztalugowe, akwarelę i grafikę. Założycielka „Grupy Piaseczno” przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie. Przez 30 lat roztaczała opiekę merytoryczną nad członkami grupy, organizowała plenery i wystawy artystyczne. Od 2003 r. członek Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych „Triada” przy Domu Kultury w Konstancinie-Jeziornie. W 1990 r. otrzymała medal „Honorowy Obywatel Gminy Piaseczno”, a w 2007 r. nagrodę Powiatu Piaseczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz w prestiżowych wystawach malarstwa: w Saint-Germain-en-Laye we Francji i międzynarodowej objazdowej wystawie „Odbicia przyjaźni bez granic”. Prace artystki znajdują się w muzeach oraz w zbiorach prywatnych w kraju, USA, Francji, Belgii, Norwegii, Szwecji, Kanadzie, Włoszech i Niemczech. Malarstwo od zawsze jest moją pasją. Pracując w Ośrodku Kultury w Piasecznie zaraziłam swoją pasją innych ludzi – założyłam twórczą „Grupę Piaseczno”. Najchętniej wypowiadam się w takich technikach jak malarstwo olejne na płótnie i akwarele. Tematy moich prac to pejzaż, architektura, kwiaty oraz cykl obrazów pt „Preludia deszczowe” . Obecnie na emeryturze – w dalszym ciągu eksperymentuję i szukam najbardziej odpowiadającego mi sposobu wypowiedzi. Moje obrazy można oglądać na stronie internetowej www.malarstwo-nastaly.netgaleria.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje15 lutego 2018, 17:00,

Kolej podziemna Czarna krew Ameryki - Dyskusyjny Klub Książki


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

15 lutego 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstancinie. Porozmawiamy o książce: Colsona Whiteheada – Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki. Miejsce: KDK ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

KOLEJ PODZIEMNA CZARNA KREW AMERYKI - DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dyskusyjny Klub Książki (DKK) to grupa osób, w różnym wieku, lubiących czytać i spotykających się, aby porozmawiać o przeczytanej książce. Spotkania nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy, kto chce podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej książki, jest mile widziany. DKK potwierdza tezę, że nie trzeba być krytykiem czy literaturoznawcą, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Spotkania w ramach DKK to okazja do poznania nowych ludzi, a przede wszystkim nowych autorów i książek. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w czwartki.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie