Informacje29 października 2007, 00:00,

Akcja Znicz - Dzień Wszystkich Świętych Dzień Zaduszny


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, w najbliższych dniach nastąpi nasilenie ruchu pojazdów i pieszych, szczególnie w okolicach cmentarzy. To czas, kiedy odwiedzamy groby naszych najbliższych, znajomych i przyjaciół. Podczas akcji ZNICZ 2007, nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać wszyscy funkcjonariusze z piaseczyńskiej policji oraz straży miejskiej.

Według informacji na stronie Komendy Powiatowej Policji kpppiaseczno.policja.waw.pl, w najbliższych dniach nastąpi znaczne nasilenie ruchu pojazdów, pieszych i osób przemieszczających się środkami komunikacji publicznej. Najbardziej odczuwalny i uciążliwy ruch będzie w rejonach cmentarzy i dworców kolejowych oraz trasach wjazdowych i wyjazdowych. Podczas tych dni nie zapominajmy, że złodzieje nie obchodzą żadnych świąt. Policjanci będą zwracać uwagę na wszystko, co może mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo. Jednak na nasze bezpieczeństwo mamy sami ogromny wpływ. Nie ułatwiajmy życia złodziejom i włamywaczom. Przed wyjazdem na cmentarze zabezpieczmy nasze mieszkanie przed włamaniem. Pamiętajmy o zamykaniu okien, drzwi balkonowych i wejściowych. Nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką. Jeżeli wyjeżdżamy gdzieś dalej nie rozpowiadajmy o tym, uczulmy sąsiadów.

Akcja Znicz Dzień Wszystkich Świętych Dzień Zaduszny. Autor zdjęcia: Tomasz Goliński

O policyjnej akcji Znicz pojawiła się również informacja w Kurierze Południowym (nr 41). Przesłanie informacji w KP jest jedno: bądźmy czujni podczas tych szczególnych dni tj.: Wszystkich Świętych / Dzień Zaduszny! Niestety nie wszyscy wybierają się na cmentarze z myślą o odwiedzinach grobów najbliższych. Pojawią się kieszonkowcy, którzy z pewnością będą starali się wykorzystać tłok na cmentarzu, czy w środkach komunikacji miejskiej. Ich wygląd może wzbudzać zaufanie, ale nie dajmy się na to nabrać. Złodzieje z reguły nie działają samodzielnie, tylko w grupie. Wykorzystują tłok, aranżują sytuacje, które odwracają uwagę ofiary. Wybierając się na cmentarze lepiej nie zabierajmy ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii czy wartościowych dokumentów. Jeśli musimy zabrać takie przedmioty czy pieniądze, nie trzymajmy ich w łatwo dostępnej dla złodzieja torebce czy saszetce. Złodziej może wykorzystując tłok, przeciąć pasek torebki lub niepostrzeżenie sprawdzić jej zawartość. Jeśli już padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy o tym natychmiast policję, nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy. Dołącz do akcji Znicz!
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu informacyjnego powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje29 października 2007, 00:00,

Koncert chóru Allegrezza Del Canto w Starej Iwicznej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ośrodek Kultury Lesznowola www.gok-lesznowola.pl, zaprasza na koncert chóru Allegrezza Del Canto, który odbędzie się w Święto Niepodległości, 11 listopada 2007 roku, o godzinie 19:00. Miejsce koncertu: Kościół p.w. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej. Wstęp na koncert chóru jest wolny. Chórem Allegrezza Del Canto dyrygować będzie Szymon Wyrzykowski. Podczas koncertu zaśpiewane zostaną pieśni polskie. Serdecznie zapraszamy na koncert chóru Allegrezza Del Canto do Starej Iwicznej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie