Informacje14 maja 2009, 00:00,

Akcja wymiany kart miejskich ZTM przy UMiG Piaseczno

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno poinformował, że już nie trzeba fatygować się na ul. Senatorską w Warszawie, lub do któregoś z punktów Obsługi Pasażerów ZTM działających przy stacjach metra w Warszawie. W dniach 18-22 maja 2009 roku, będzie można otrzymać spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską w urzędzie UMiG Piaseczno przy ul. Kościuszki 5 w Piasecznie. Takie rozwiązanie ułatwi mieszkańcom Piaseczna i okolic wymianę kart i zaoszczędzi im czasu. Wymień kartę miejską ZTM w Piasecznie.

W dniach 18-22 maja 2009 roku, zachęcamy mieszkańców do skorzystania z mobilnego punktu ZTM, w którym całkowicie bezpłatnie będzie można w godzinach 9:00-15:00 złożyć odpowiedni wniosek wraz z aktualnym zdjęciem legitymacyjnym, a następnie odebrać spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską. Osoby nie posiadające zdjęcia będą miały możliwość wykonania go na miejscu w godzinach działania punktu.

Zgodnie z uchwałą stołecznych radnych (nr XLVII/1454/2009 z 15 stycznia br.) od 1 stycznia 2010 r. imienne bilety okresowe (30- i 90-dniowe) będą kodowane wyłącznie na kartach spersonalizowanych - ze zdjęciem właściciela oraz z jego imieniem i nazwiskiem.

Posiadacz osobistej karty miejskiej nie będzie musiał już pokazywać żadnych dodatkowych dokumentów podczas kontroli (wyjątkiem są osoby korzystające z ulg) ani jej podpisywać. Pasażerowie, którym zmieniły się dane osobowe umieszczone na karcie nie zapłacą za jej duplikat. Duplikat będzie bezpłatny także w przypadku, gdy karta uległa zniszczeniu nie z winy pasażera a także po 10 latach od wydania pierwszej karty (na tyle czasu jest przewidziana jej trwałość).

W przypadku zagubienia karty można będzie ją zablokować a niewykorzystaną część biletu przenieść na jej duplikat (w cenie 10 zł) lub uzyskać zwrot pieniędzy. Dokonanie tej operacji będzie możliwe w siedzibie ZTM przy ul. Senatorskiej. Spersonalizowaną kartę można sobie zaprojektować za pomocą kreatora znajdującego się na stronie internetowej: personalizacja.ztm.waw.pl. Za pośrednictwem tej strony można też wypełnić i wysłać elektroniczny wniosek. Nową kartę można też otrzymać w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM przy stacjach metra Centrum, Świętokrzyska, Ratusz Arsenał, Plac Wilsona, Marymont i Młociny oraz w siedzibie ZTM przy ul. Senatorskiej 37 w Warszawie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje15 maja 2009, 00:00,

TVP - nielegalne blokady samochodów na osiedlu Słowicza

Uważajcie, na nielegalne blokady samochodów na osiedlu Słowicza w Piasecznie. Są niewidoczni i niezwykle sprytni. Pojawiają się znikąd i zakładają blokady na samochody, które nie mają identyfikatorów. Uwolnienie słono kosztuje i albo płacisz od ręki albo pożegnaj się z używaniem auta. Takie zasady wprowadziły wspólnoty osiedla w Piasecznie. Karę od kierowców pobiera prywatna firma nazywając ją opłatą manipulacyjną. Gośćmi programu są Piotr Widawski - poszkodowany i Krzysztof Głowiński zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KSP. Zachęcamy mieszkańców, do obejrzenia reportażu na stronie internetowej magazynu interwencyjnego: Po Twojej stronie. Zachęcamy Was do komentowania tego reportażu.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno