Informacje24 lutego 2010, 00:00,

104 urodziny Stanisława Krawca mieszkańca gm. Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


24 lutego 2010 roku, swój niezwykły jubileusz 104. urodzin obchodził pan Stanisław Krawiec, wieloletni mieszkaniec naszej gminy. Podczas uroczystości zorganizowanej w domu rodzinnym Jubilata w obecności najbliższej rodziny i sąsiadów, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski złożył najlepsze życzenia 200 lat życia w zdrowiu i pogodzie ducha oraz przekazał kwiaty i kosz słodkości. Pan Stanisław Krawiec pochodzi z Podlasia. Z zawodu jest ogrodnikiem i swoje umiejętności przez wiele lat wykorzystywał w opiece nad ogrodem w Stołecznym Centrum Rehabilitacji w Konstancinie. Do dzisiaj doradza sąsiadom jak szczepić róże.

104 urodziny Stanisława Krawca
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje24 lutego 2010, 00:00,

Monika Soćko - Mistrzyni Polski w Szachach z Zalesia


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Tuż przed rozpoczęciem formalnej części sesji Rady Miejskiej w Piasecznie w dn. 24 lutego burmistrz wraz z przewodniczącym Rady złożyli gratulacje mieszkance Zalesia Górnego Pani Monice Soćko, za zdobycie Indywidualnego Mistrzostwa Polski w Szachach w 2010, które odebrał w jej imieniu mąż Pan Bartosz Soćko. Wręczając pamiątkową statuetkę burmistrz podkreślił nie tylko sukcesy sportowe Pani Moniki, ale również zaangażowanie społeczne całej rodziny w upowszechnianie gry w szachy wśród dzieci i młodzieży.

Pan Bartosz Soćko - utytułowany arcymistrz szachowy wraz z córką Weroniką
Pan Bartosz Soćko - utytułowany arcymistrz szachowy wraz z córką Weroniką

Pani Monika Soćko to utytułowana, wybitna arcymistrzyni szachowa, mieszkanka naszej gminy, pierwsze sukcesy odnosiła już jako 10-letnia Juniorka, zdobywając srebrny medal w Mistrzostwach Świata w 1988 roku. Jako seniorka wystąpiła siedemnastokrotnie w finałach mistrzostw kraju, łącznie zdobywając 11 medali: 4 złote, 4 srebrne oraz 3 brązowe. Wielokrotnie występowała na mistrzostwach świata oraz mistrzostwach Europy, zajmując w roku 2003 w Stambule V, natomiast w 2007 w Dreźnie – VIII miejsce. Pani Monika jest pierwszą w historii polską szachistką, która otrzymała męski tytuł arcymistrza w 2008 roku. Szachy wypełniają Pani Soćko całe życie, są pasją, którą zaraża nie tylko swoje dzieci i znajomych, ale również angażuje się społecznie w akcję upowszechniania szachów wśród przedszkolaków. Niezwykle cenne jest to, że pomimo pracy i częstych zgrupowań znajduje czas na naukę dzieci gry w szachy. Niestety mistrzyni nie mogła być obecna na sesji, jednak nagrała podziękowania na płycie CD, które zaprezentowane zostały na ekranie sali konferencyjnej. Jej mąż Pan Bartosz Soćko, również należy do ścisłej czołówki polskich szachistów i posiada tytuł arcymistrza szachowego od 1999 roku. Niezwykle budujące jest, że oboje angażują się społecznie w edukację najmłodszych. Pan Bartosz, który na tegorocznych Mistrzostwach Polski zajął 8 miejsce, prowadzi Klub Szachowy na świetlicy w Zalesiu Górnym.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie