Informacje24 lutego 2010, 00:00,

104 urodziny Stanisława Krawca mieszkańca gm. Piaseczno

24 lutego 2010 roku, swój niezwykły jubileusz 104. urodzin obchodził pan Stanisław Krawiec, wieloletni mieszkaniec naszej gminy. Podczas uroczystości zorganizowanej w domu rodzinnym Jubilata w obecności najbliższej rodziny i sąsiadów, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski złożył najlepsze życzenia 200 lat życia w zdrowiu i pogodzie ducha oraz przekazał kwiaty i kosz słodkości. Pan Stanisław Krawiec pochodzi z Podlasia. Z zawodu jest ogrodnikiem i swoje umiejętności przez wiele lat wykorzystywał w opiece nad ogrodem w Stołecznym Centrum Rehabilitacji w Konstancinie. Do dzisiaj doradza sąsiadom jak szczepić róże.

104 urodziny Stanisława Krawca
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje20 lutego 2010, 00:00,

Koncert charytatywny muzyki klasycznej dla LENKI

Informujemy, że 28 lutego 2010 roku o godz. 19.30 w Kościele Św. Anny w Piasecznie www.par.annapiaseczno.pl przy pl. Piłsudskiego 10, odbędzie się koncert charytatywny muzyki poważnej i sakralnej na rzecz Leny Ziółkowskiej. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.30 (zaraz po mszy świętej) i potrwa około 1,5 h. Po koncercie przy wyjściu będą puszki i będzie można je zasilić, pomagając w ten sposób Lence.

Koncert dla LENKI w Kościele Św. Anny w Piasecznie

Podczas koncertu dla Lenki, wystąpią: Zespół BEL CONSORT w składzie: Sara Aasen (sopran), Grzegorz Hardey (kontratenor), Wanda Franek (alt), Paweł Lipowski (tenor), Sebastian Boguszewski (bas), Bela Krynicka (dyrygent), TRIO PRELUDIO w składzie: Zuzanna Marczak (skrzypce), Aleksandra Błachno, Jakub Pożyczka, Andrzej Sochocki (organy), Tomasz Marczak (trąbka).

Kim jest Lenka? To urocza roczna dziewczynka, która urodziła się z wyjątkowo rzadko spotykanym Zespołem Cantrella (jest to jedyny taki przypadek w Polsce a więcej o nim na stronie www.pomozlence.pl) Na co zbieramy? Protezowanie oczodołów, operację prawych: stopy i dłoni, operację plastyczną wargi górnej, plastykę nosa, plastykę małżowin usznych i rehabilitację. Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno