Informacje25 lipca 2014, 21:30,

Życie Pi - czwarty seans Wakacyjne Kino Plenerowe

25 lipca 2014 roku o godz. 21.30 na parkingu przy ul. Sierakowskiego rozpocznie się czwarty pokaz filmowy w piaseczyńskim, wakacyjnym Kinie Plenerowym. Zachęcamy do przyjścia z własnym krzesełkiem czy leżakiem. Tym razem, będzie można obejrzeć film pt.: Życie Pi. Zapraszamy na wakacyjne kino plenerowe w Piasecznie.

Życie Pi - czwarty seans Wakacyjne Kino Plenerowe

ŻYCIE PI ekranizacja bestsellerowej powieści Yanna Martela. Pi Patel, syn właściciela zoo, mieszka wraz z rodziną w Indiach. Wkrótce życie postawi przed nim wyzwanie, które będzie wymagało od niego niezwykłej determinacji. Rodzina Pi postanawia przenieść się do Kanady. W trakcie podróży statek ulega uszkodzeniu i tonie. Pi znajduje się w niewielkiej szalupie na środku Oceanu Spokojnego w towarzystwie hieny, orangutana, zebry i tygrysa bengalskiego o imieniu Richard Parker. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.

Informacje22 lipca 2014, 19:02,

Relacja z LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii

LOTTO Poland Bike Marathon szósty raz z rzędu zawitał do Góry Kalwarii. Ta miejscowość, jako jedna z nielicznych, znajduje się od samego początku na mapie cyklu wyścigów organizowanych przez byłego kolarza zawodowego Grzegorza Wajsa. Co roku do Góry Kalwarii przyjeżdża coraz więcej miłośników jazdy na rowerach górskich. Tak było i tym razem. Na starcie ósmego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon stanęło aż 750 amatorów MTB. Jak na wakacje, frekwencja znakomita!

Relacja z LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii

Do Góry Kalwarii przyjechała m.in. Magdalena Sadłecka, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Atenach, medalistka mistrzostw świata i Europy w kolarstwie górskim. Jedna z najbardziej utytułowanych polskich zawodniczek prowadzi obecnie Kobiece Otwarte Treningi MTB w Warszawie i pokonała trasę właśnie treningowo wspólnie ze swoimi podopiecznymi.

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

Relacja z LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii

Trasa LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii prowadziła w dużej mierze przez Lasy Chojnowskie i wały na Wisłą wokół historycznego Zamku Czersk. Teren dość pagórkowaty. I jeszcze finisz jak na słynnym wyścigu Paryż - Roubaix. Na deser ścigania w Górze Kalwarii czekał długi, brukowy i wymagający podjazd. A na mecie strażacka „kurtyna wodna”. Zdobywcy Góry Kalwarii zaliczyli ją w komplecie.

Relacja z LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii

Na najdłuższej trasie MAX (54 km) najszybszy okazał się Paweł Baranek (Airbike.pl Rocky Mountain), przed Grzegorzem Maleszką (Dachland Olsztyn) i Piotrem Truszczyńskim (Komobike Scott). Wśród kobiet zwyciężyła Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team). Za nią finiszowały Monika Wrona (Mybike.pl) i Katarzyna Różycka (Rozycky Team).

Relacja z LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii

Na dystansie MINI (34 km) najlepsi byli Michał Dobrzyński ((Rowerek.eu Grupa DSF Maxxis Team) i Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team). Obaj na metę wjechali jednocześnie, trzymając się za ręce. Ładny, przyjacielski gest. Na trzeciej pozycji uplasował się Jan Czapliński (Komobike Scott). W gronie kobiet triumfowała Izabela Macutkiewicz (SK Bank Team), przed Magdaleną Dąbrowską (New Age Fitness SklepRowerowy.pl) i Joanną Krajewską (SK Bank Team).

Relacja z LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii

Na trasie FAN (6 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Góry Kalwarii w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Jakubiuk z Międzyrzeca Podlaskiego, przed Kacprem Szabłowskim (KK24h Ostrołęka) i Konradem Czabokiem (Warszawski Klub Kolarski). Rywalizację dziewcząt wygrała Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), przed Oliwią Ołdak (RKS Family Active) i Kingą Matuszewską (UKK Huragan Wołomin). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

Relacja z LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii

W rywalizacji drużynowej triumfował TRW Cloudware Team, przed New Age Fitness SklepRowerowy.pl i SK Bank Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Różyccy, przed Lachami i Petryszynami. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie wśród mężczyzn zachował Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team). Drugi jest Dawid Załęgowski (Kolarski.eu Team), a trzeci Ireneusz Kowalski (Super Drob Bike Team). W gronie kobiet liderką pozostała Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team), przed Karoliną Rudnik (SK Bank Team) i Ewą Dudą (Świat Rowerów Raleigh Team).

Relacja z LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii

Na koniec odbyła się efektowna dekoracja na scenie z udziałem burmistrza Góry Kalwarii Dariusza Zielińskiego, który był również starterem honorowym wyścigów. Kolejne kolarskie emocje 10 sierpnia w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie odbędzie się IX etap LOTTO Poland Bike Marathon. Start i meta wyścigów znajdą się w pobliżu jeziora i przy… Całorocznym Stoku Narciarskim. Zapraszamy! Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon