Informacje6 sierpnia 2020, 07:32,

Zawartość kalorii w majonezie. Dane zasakakują

Sprawdziliśmy kaloryczność majonezu. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w majonezie pochodzą w 1% z białka, 0% z węglowodanów i 99% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma majonez, ile waży majonez lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w majonezie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Mayonnaise - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Jaka jest zawartość kalorii w podrobach drobiowych? Sprawdziliśmy

Majonez - kalorie i wartości odżywcze

Majonez zawiera 680 kcal na 100g.

Przykładowo łyżka majonezu (24 g) to około 163 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 7% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera łyżka majonezu (24 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 3 jabłka, 2 szklanki coli, 1.5 plastry sera żółtego, 1.5 kromki chleba, 1 szklanka mleka, 8.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 23 minuty, pływać przez 19 minut lub biegać przez 16 minut.

Czy majonez tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Majonez to produkt o jednej z najwyższych zawartości kalorii w kategorii przyprawy. Spożywanie majonezu wydaje się być nie najlepszym wyborem dla osób na diecie. Bardzo łatwo znaleźć mniej tuczące produkty pośród przypraw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w majonezie?

Majonez zawiera 0.96 g białka na 100g.
Łyżka majonezu (24 g) zawiera ok. 0.2 g białka.

Ile węglowodanów jest w majonezie?

Majonez zawiera 0.57 g węglowodanów na 100g.
Łyżka majonezu (24 g) zawiera ok. 0.1 g węglowodanów.

Ile waży majonez?

Łyżka majonezu waży ok. 24g.
Łyżeczka majonezu waży ok. 12g.

Ile błonnika jest w majonezie?

0 g błonnika - majonez nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Artykuł partnerski10 sierpnia 2020, 10:10,

KIR wspiera rozwój telemedycyny. Zobacz, które rozwiązania ułatwiają Polakom dostęp do usług z zakresu e-medycyny

Choć świadczenie usług zdrowotnych na odległość możliwe jest w Polsce od 2016 roku, to do tej pory zainteresowanie rozwiązaniami z zakresu telemedycyny nie osiągało szczególnie wysokiego poziomu. Wprawdzie prognozy były dla tego rynku niezwykle korzystne, jednak nikt nie był w stanie przewidzieć boomu na e-medycynę wywołanego przez COVID-19. Obecnie w Polsce coraz większym zainteresowaniem cieszą się innowacje, dzięki którym telemedycyna może rozwijać się zgodnie z rosnącym zapotrzebowaniem obywateli.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Pandemia przyspieszyła rozwój telemedycyny

W 2018 roku wartość polskiego rynku usług telemedycznych była szacowana na ok. 4,1 mln złotych. Zanim jeszcze świat usłyszał o koronawirusie, do roku 2023 spodziewano się wzrostu rynku e-medycyny w Polsce do poziomu 143,4 mln złotych. Kiedy jednak nastała ogólnoświatowa pandemia, szacunki te momentalnie straciły na znaczeniu. Bardzo szybko stało się jasne, że telemedycyna nie będzie stanowić jedynie wsparcia dla tradycyjnych usług medycznych, ale w wielu przypadkach zwyczajnie je zastąpi.

Jednak sama pandemia nie zadecydowała o rozwoju telemedycyny w Polsce, a jedynie go przyspieszyła. I bez tego prawdopodobnie czeka nas przyszłość w coraz bardziej starzejącym się społeczeństwie, które będzie wymagało (i już wymaga) stałego dostępu do porad i usług medycznych oraz dodatkowego rodzaju opieki.

Cyfrowa weryfikacja tożsamości w e-medycynie możliwa dzięki rozwiązaniom od KIR

Jednym z warunków swobodnego funkcjonowania telemedycyny są rozwiązania pozwalające na cyfrową weryfikację tożsamości. Obecnie są one w Polsce systematycznie rozwijane i udoskonalane przez czołowego dostawcę tego typu narzędzi, czyli przez KIR. Jest on  hubem technologicznym i dostawcą cyfrowych rozwiązań dla bankowości, gospodarki i administracji.

Obecnie w ofercie KIR wśród usług skierowanych m.in. dla e-medycyny znajdują się:

• mojeID – to bezpieczne narzędzie potwierdzania tożsamości online w usługach komercyjnych i publicznych. Umożliwia realizację wszelkich formalności, które dotychczas wymagały osobistego uwierzytelnienia danych drogą elektroniczną,
  • podpis elektroniczny Szafir – w ofercie znajdują się zestawy do podpisów elektronicznych zarówno z certyfikatem kwalifikowanym, jak i niekwalifikowanym,
  • podpis elektroniczny w chmurze mSzafir – nowatorskie rozwiązanie mobilne wykorzystujące technologię chmurową i pozwalające podpisywać wszelkie dokumenty i pisma w wersji elektronicznej w formacie PDF, bez konieczności posiadania karty kryptograficznej oraz czytnika.

Każde z wymienionych rozwiązań KIR zapewnia użytkownikom pełen komfort i bezpieczeństwo danych. Dzięki nim pacjenci oraz kadra zarządzająca placówkami opieki medycznej mogą czuć się swobodnie i mieć pewność, że ich wzajemny kontakt będzie bezpieczny, a dane doskonale chronione.

autor/źródło: kir.pl