Informacje1 sierpnia 2020, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w podrobach drobiowych? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w podrobach drobiowych? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność podrobów drobiowych. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w podrobach drobiowych pochodzą w 68% z białka, 2% z węglowodanów i 30% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii mają podroby drobiowe, ile ważą podroby drobiowe lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w podrobach drobiowych, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Poultry offal - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy wędlina drobiowa ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Podroby drobiowe - kalorie i wartości odżywcze

Podroby drobiowe zawierają 165 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 7% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g podrobów drobiowych można porównać do kalorii, które zawiera np. 3 jabłka, 2 szklanki coli, 1.5 plastry sera żółtego, 1.5 kromki chleba, 1 szklanka mleka, 8.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 24 minuty, pływać przez 19 minut lub biegać przez 17 minut.

Czy podroby drobiowe tuczą i czy można je jeść na diecie?

Liczba kalorii w podrobach drobiowych jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii mięs. Spożywanie podrobów drobiowych wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród mięs.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w podrobach drobiowych?

Podroby drobiowe zawierają 26.77 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w podrobach drobiowych?

Podroby drobiowe zawierają 0.86 g węglowodanów na 100g.

Ile ważą podroby drobiowe?

Jesteśmy w trakcie ważenia podrobów drobiowych. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g podrobów drobiowych.

Ile błonnika jest w podrobach drobiowych?

0 g błonnika - podroby drobiowe nie zawierają błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski4 sierpnia 2020, 12:35,

Korzyści z prowadzenia PPK w systemie enova365?

Korzyści z prowadzenia PPK w systemie enova365?

W dobie cyfrowego rozkwitu wielu branż, istotne jest nie tylko korzystanie z efektywnego outsourcingu kadr, ale też outsourcingu płac – zwłaszcza, gdy chodzi nie tylko o naliczanie wynagrodzeń, ale prowadzenie PPK. W ramach usługi outsourcingu płac firma Payroll.pl nie tylko zadba o aspekt Twojego przedsiębiorstwa związany z finansami, ale też poprowadzi dla Ciebie PPK, biorąc pod uwagę najnowsze udogodnienia prawne.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Czym jest outsourcing płac?

Nieustannie zmieniające się przepisy dotyczące podatków i ubezpieczeń sprawiają, że outsourcing płac zyskuje na popularności. Ten wygodny sposób na prowadzenie obsługi płacowej zakłada przede wszystkim naliczanie wynagrodzeń oraz przejęcie przez firmę zewnętrzną odpowiedzialności związanej ze składaniem deklaracji podatkowych oraz ZUS. Dzięki zleceniu partnerowi opieki nad płacami zyskujesz nie tylko większą efektywność i wygodę w ramach prowadzenia firmy, ale też oszczędzasz. Inwestycja w sprawdzony outsourcing płac pomaga zredukować koszty naliczania płac, zaś wszystkie operacje są przeprowadzane terminowo i z zachowaniem obowiązujących przepisów prawnych.

W ramach outsourcingu płac możesz też liczyć na odpowiednie prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych dla Twoich pracowników (https://www.vattax.pl/wdrozenie-i-prowadzenie-ppk/). Od wdrożenia i przygotowania odpowiedniej dokumentacji, po szkolenia z zakresu warunków uczestnictwa, obowiązków i uprawnień, jakie wiążą się z PPK, a także prowadzenie bieżącej obsługi PPK – wszystkie te czynności mają na celu ułatwienie Twojej firmie zaadaptowania się do nowych przepisów.

Jeśli interesuje Cię nie tylko zwiększenie efektywności pracy w firmie przy jednoczesnym oszczędzaniu środków finansowych, ale też kompleksowa pomoc księgowa bądź doradztwo podatkowe (https://www.vattax.pl/doradztwo-podatkowe/), warto zastanowić się nad innymi usługami Grupy Vattax – jak choćby usługami biura rachunkowego Vattax Sp. z o.o. lub doradztwem podatkowym lub prawnym świadczonym przez kancelarię prawną Vattax Legal Zientek i Wspólnicy.

Jak enova365 pomaga w prowadzeniu PPK

Skalowalny i elastyczny program, jakim jest enova365, jest nie tylko uaktualniany pod kątem przepisów prawnych, ale pozwala w efektywny i poprawny sposób prowadzić Pracownicze Plany Kapitałowe. Wybierz firmę, która jest nie tylko ekspertem w obszarze Pracowniczych Planów Kapitałowych, ale jest także ekspertem w zakresie programu kadrowo-płacowego i prowadzi profesjonalne wdrożenia i szkolenia z zakresu enova365 (https://www.vattax.pl/wdrozenia-i-szkolenia-z-enova-365/). W ten sposób zapewniasz swojej firmie nie tylko pewność co do poprawnego realizowania procedur związanych z PPK, ale też możesz mieć dostęp i podgląd danych w systemie enova365, na którym prowadzone są PPK dla Twoich pracowników. Twoi pracownicy również mogą mieć dostęp i podgląd swoich danych, dzięki czemu mogą być w większym stopniu samowystarczalni w uzyskiwaniu odpowiedzi na swoje pytania. Dzięki inwestycji we wsparcie serwisowe enova365, oszczędzasz swój czas.

Prowadząc firmę nie możesz też zapomnieć o nadchodzących terminach. Z powodu pandemii, w ramach II fali wydłużył się czas zawarcia umowy o zarządzanie PPK (z 24.04 do 27.10) oraz o prowadzenie PPK (z 11.05 do 10.11). Dzięki temu pracodawcy zyskali czas, by odpowiednio zaplanować szkolenia informujące dla pracowników. Nieterminowe zawarcie umów wiąże się z sankcjami finansowymi. Nie czekaj i skorzystaj z oferty ekspertów Vattax Sp. z o.o. w zakresie przygotowania Twojej firmy do wdrożenia PPK.

autor/źródło: vattax.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie