Artykuł partnerski4 sierpnia 2020, 12:33,

Impregnacja butów - jak i czym zadbać o buty zamszowe?

Impregnacja butów - jak i czym zadbać o buty zamszowe?

Kochacie buty zamszowe? Wiemy… są tak samo ładne i stylowe, jak i trudne w pielęgnacji. Buty zamszowe i z nubuku wymagają ekstra zabiegów, by utrzymać je we właściwym stanie przez więcej niż jeden sezon. Wystarczy wystrzegać się kilku podstawowych błędów, zaopatrzyć się we właściwe przyrządy i środki do pielęgnacji obuwia zamszowego i… mieć trochę samozaparcia, dyscypliny cierpliwości. O tym, jakie impregnaty do butów zamszowych wybrać, zapytaliśmy specjalistę z gentle-man.pl.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Impregnacja butów zamszowych z BAMA SNEAKER PROTECT

To świetny preparat do impregnacji butów zamszowych w sprayu, specjalnie stworzony z myślą o modnym obuwiu typu sneakers. To produkt z serii protektor, jego działanie skierowane jest na całkowitą ochronę zamszu i nubuku przed szkodliwym działaniem wilgoci, błota i pozostałych zabrudzeń, groźnych dla tak delikatnych materiałów. Impregnacja obuwia zamszowego prawie zawsze oparta jest na środkach powłokotwórczych, które tworzą warstwę hydrofobową – wszelkie zanieczyszczenia po prostu spływają po butach, zamiast do nich przylegać. Pozwala to na noszenie swoich ulubionych sneakers’ów także podczas kapryśnych warunków pogodowych. Bama Sneaker Protect dostępny jest także w sklepie gentle-man.pl.

Fot. Impregnacja butów z Gentle-Man.pl (Sport Cleaner)

Jak impregnować buty zamszowe pastą olejową? Tarrago Trekking Dubbin!

Pasta olejowa jest tradycyjnym, bardzo skutecznym produktem do impregnacji obuwia zamszowego. Jednym ze sprawdzonych w tej grupie jest pasta olejowa trekking dubbin firmy Tarrago. Dedykowana jest ona do impregnowania butów zamszowych trekkingowych, które narażone są na wilgoć i czynniki brudzące w ekstremalnych warunkach i przez długi czas. Taki impregnat do zamszu nie tylko zabezpiecza obuwie, ale także poprawia jego właściwości, takie jak elastyczność i miękkość.

Pasta olejowa do butów zamszowych powinna być nakładana szczególnie w okresach wzmożonej wilgotności, czyli jesienią i zimą. Jak impregnować buty zamszowe taką pastą? Na początek trzeba oczyścić buty na sucho, np. szczoteczką z gumy. Następnie suchą szmatką należy delikatnie rozcierać małe ilości oleju po powierzchni obuwia. Zaimpregnowane buty zamszowe powinny odleżeć całą noc w ciepłym miejscu, przed pierwszym założeniem.

Fot. Zestaw do czyszczenia i impregnacji butów zamszowych

Impregnowanie butów zamszowych: czego unikać?

W pierwszej kolejności starajmy się nie czyścić butów zamszowych i z nubuku sposobami domowymi, czyli mydłem, płynem do mycia naczyń czy innym tradycyjnym środkiem – buty z tego materiału nie lubią wilgoci i każdorazowo taka czynność może je po prostu zniszczyć. Czyszczenie obuwia zamszowego przed impregnacją powinno być tylko na sucho, za pomocą przeznaczonej do tego szczotki z gumy lub specjalnego włosia.

Unikajmy także uniwersalnych preparatów do impregnacji i pastowania butów skórzanych. Nie jest to typowa skóra, ale materiał zdecydowanie delikatniejszy, klasyczna pasta uszkodzi obuwie i na zawsze pozbawi je oryginalnego koloru i charakterystycznej dla zamszu i nubuku „puszystości”. Zdecydowanie zaleca się środki bezbarwne, najlepiej hydrofobowe impregnaty do obuwia zamszowego w sprayu.

autor/źródło: gentle-man.pl

Napisz komentarz

Informacje17 lipca 2020, 07:32,

Ile kalorii jest w kozim mleku? My już wiemy

Ile kalorii jest w kozim mleku? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność koziego mleka. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w kozim mleku pochodzą w 21% z białka, 26% z węglowodanów i 54% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma kozie mleko, ile waży kozie mleko lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w kozim mleku, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Goat's milk - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy kurkuma ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Kozie mleko - kalorie i wartości odżywcze

Kozie mleko zawiera 69 kcal na 100g.

Przykładowo szklanka koziego mleka (220 g) to około 152 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera szklanka koziego mleka (220 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1.5 plastry sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 8 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 22 minuty, pływać przez 18 minut lub biegać przez 15 minut.

Czy kozie mleko tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Kozie mleko to produkt o jednej z najniższych zawartości kalorii wśród produktów nabiałowych. Spożywanie koziego mleka wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów nabiałowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w kozim mleku?

Kozie mleko zawiera 3.56 g białka na 100g.
Szklanka koziego mleka (220 g) zawiera ok. 7.8 g białka.

Ile węglowodanów jest w kozim mleku?

Kozie mleko zawiera 4.45 g węglowodanów na 100g.
Szklanka koziego mleka (220 g) zawiera ok. 9.8 g węglowodanów.

Ile waży kozie mleko?

Szklanka koziego mleka waży ok. 220g.
Kieliszek 100ml koziego mleka waży ok. 100g.
Kieliszek 40ml koziego mleka waży ok. 40g.

Ile błonnika jest w kozim mleku?

0 g błonnika - kozie mleko nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie