Informacje4 marca 2017, 18:00,

XXI Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gośćmi tegorocznego Zlotu będą Piotr Wójcik, Tomasz Sarniak oraz Piotr Bukartyk. Na recitale PZPRu zapraszamy 4 marca 2017 roku. Bilety dostępne będą w przedsprzedaży od 21 lutego w kasie Centrum Kultury w cenie 30 zł oraz 40 zł w dniu imprezy.

XXI PIASECZYŃSKI ZLOT PIOSENKI RÓŻNEJ

PZPR był pierwotnie przeglądem piosenki z nurtu „piosenki artystycznej”, nominującym do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Obecnie są to koncerty/recitale artystów piosenki literackiej i kabaretowej. W tegorocznym koncercie wystąpią znani i cenieni muzycy piosenki artystycznej. Jednym z nich będzie pochodzący z Płocka - Paweł Wójcik.

XXI PIASECZYŃSKI ZLOT PIOSENKI RÓŻNEJ

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Twórczość rozpoczął już jako dojrzały mężczyzna - od 2011 r. pisze teksty i muzykę, które przekłada na śpiew oraz grę na gitarze. Piosenki szybko przyniosły mu uznanie publiczności i nagrody, m.in. Grand Prix na festiwalu w Ostrołęce oraz nagrodę im. Wojciecha Bellona na 48 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Podczas występów Wójcikowi towarzyszy grający na fortepianie Tomasz Sarniak. Na muzyczną ucztę zaprasza także Piotr Bukartyk - autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Szerokiej publiczności znany od lat m.in. z piątkowych audycji "Urywki z Rozrywki" w radiowej Trójce. Napisał przeszło 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte hitami np. „Kobiety jak te kwiaty”, „Niestety trzeba mieć ambicję”, „Sznurek”, czy „Małgocha".

XXI PIASECZYŃSKI ZLOT PIOSENKI RÓŻNEJ

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje21 lutego 2017, 19:00,

Koncert fortepianowy Yuko Kawai


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

21 lutego 2017 roku o godz. 19:00 odbędzie się koncert fortepianowy Yuko Kawai. Miejsce: sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny.

KONCERT FORTEPIANOWY YUKO KAWAI

Yuko Kawai - śmiało można uznać, że liryzm przenikający jej pełną śpiewności grę godny jest Lipattiego." - The Art of Records, 2008 Jako pierwsza zaprezentowała światowe prawykonanie Koncertów fortepianowych e-moll i f-moll Chopina w wersji na fortepian solo według Wydania Narodowego. Yuko Kawai urodziła się w Nagoi (Japonia). Gra na fortepianie od piątego roku życia. W trakcie studiów podyplomowych w Aichi została zauważona przez przebywającego wówczas w Japonii prof.Jana Ekiera. Rezultatem spotkania była kontynuacja studiów w Akademii Muzycznej w Warszawie pod jego kierunkiem i uzyskanie dyplomu tej uczelni w 1994 roku. W 1995 roku Yuko Kawai zdobyła III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im.Fryderyka Chopina w Mariańskich Łaźniach. W październiku tego samego roku wzięła udział w XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im.F.Chopina w Warszawie. Pomimo, że nie została laureatką, zdobyła uznanie jurorów, publiczności oraz krytyków muzycznych. Yuko Kawai prowadzi intensywną działalność koncertową; występuje w Europie i Japonii. Często zasiada w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych. Dokonała licznych nagrań płytowych dla wytwórni: Platz, Imagine oraz BeArTon, a jej utrwalone na płytach interpretacje muzyki Chopina są wysoko cenione. W 2008 r. Yuko Kawai wykonała cykl recitali złożonych ze wszystkich sonat Mozarta w Nagoya praz w Anjo, a w 2009 r. odbyło się w jej udziałem japońskie prawykonanie Koncertu fortepianowego As-dur op.127 F.Kalkbrennera. W roku 2010 odbyła tournée po Japonii (Osaka, Okazaki, Nagoya, Hamamatsu oraz Tokio) z Kwartetem Smyczkowym Filharmonii Warszawskiej, podczas którego wykonywała Koncerty fortepianowe Chopina.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie