Informacje9 grudnia 2013, 00:00,

Wystawa prac plastycznych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej

Przystanek Kultura Piaseczno zaprasza na wernisaż wystawy prac plastycznych Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zalesiu Dolnym, który odbędzie się w środę 11 grudnia 2013 roku o godz. 12.00 w Przystanku Kultura przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wystawa potrwa do 30 stycznia 2014 roku. Zapraszamy na wystawę prac uczestników WTZ.

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH UCZESTNIKÓW WARSZTATU TERAPII ZAJęCIOWEJ

Warsztat Terapii Zajęciowej (WTZ) w Piasecznie prowadzony jest przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. WTZ działa od 13.03.1996 roku. W zajęciach bierze udział 37 osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. W naszym ośrodku prowadzone są zajęcia o charakterze rehabilitacyjno - terapeutycznym. Terapia zajęciowa prowadzona jest w siedmiu pracowniach:
- gospodarstwa domowego,
- introligatorskiej,
- ceramicznej,
- rękodzieła artystycznego,
- technik zdobniczych,
- ogrodniczej,
- komputerowej.

Stopień trudności zadań wykonywanych przez uczestników w pracowniach jest dostosowany do ich aktualnych umiejętności i ulega stopniowemu zwiększeniu w miarę nabywania wprawy i nowych umiejętności. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 16.00. Prowadzone są pod kierunkiem terapeutów zajęciowych, pielęgniarki, rehabilitanta, trenera pracy i psychologa. WTZ jest organizacją pozarządową działającą na rzecz osób z niepełnosprawnością. Nasza działalność jest ukierunkowana na wspieranie wieloprofilowe.
- wspieramy osoby z niepełnosprawnością prowadząc codzienne zajęcia terapeutyczne w ośrodku
- wspieramy rodziny osób z niepełnosprawnością
- realizujemy projekty zawodowe - praktyki i staże zawodowe osób z niepełnosprawnością
- realizujemy programy integracyjne dla mieszkańców powiatu i młodzieży ze szkół powiatu

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH UCZESTNIKÓW WARSZTATU TERAPII ZAJęCIOWEJ

W ramach rehabilitacji społecznej i zawodowej współpracujemy z innymi placówkami i organizacjami na terenie gminy Piaseczno, jak i w Warszawie. Prowadzimy długofalowe programy integracyjne we współpracy ze szkołami, "Przystankiem Kultura" organizujemy kiermasze, wystawy, pikniki integracyjne, wycieczki i wyjścia poza WTZ (kina, teatr, wystawy), mamy kontakt z innymi placówkami i organizacjami, przyjmujemy gości w WTZ z kraju i z zagranicy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje9 grudnia 2013, 00:00,

Teatr Improv AB OVO mikołajkowo-świąteczne impro w Szarej Eminencji w Piasecznie

Restauracja Szara Eminencja serdecznie zaprasza mieszkańców na wieczór komedii improwizowanej z grupą AB OVO. Spektakl z udziałem publiczności odbędzie się w najbliższą środę 11 grudnia 2013 roku o godz. 20:00 (wstęp od 19:30, nie przewidziane są rezerwacje miejsc). Szara Eminencja znajduje się przy ul. Sienkiewicza 11 (stare kino) w Piasecznie. Bilety: 15 zł przedsprzedaż / 20 zł w dniu występu (bilety w barze Szarej Eminencji). Tym razem pretekstem do spotkania się z Ab Ovo jest grudniowa, mikołajkowo-świąteczna atmosfera. Mimo tego nie należy się spodziewać żartów z siwą brodą, a raczej worka pełnego spontanicznego humoru. Zapraszam na mikołajkowo-świąteczne AB OVO.

SPEKTAKL TEATRU IMPROV AB OVO

Publiczność Rządzi to spektakl, w którym widz decyduje o jego przebiegu. Aktorzy na Państwa sugestie wcielą się w postaci, wymyślą riposty i pokierują scenką ku niespodziewanemu rozwiązaniu. W ten sposób w ciągu 1,5 godziny przed oczami widowni przewija się cały repertuar tworzonych ad hoc komicznych scen. Nie ma wątpliwości, że Polacy uwielbiają inteligentny dowcip i ten rodzaj sztuki przypadnie im bardzo do gustu. Każde spotkanie z AB OVO jest niepowtarzalne. Sporty teatralne znane są już na całym świecie i publiczność je uwielbia. To spotkania, w których widz jest niejako drugim aktorem, bierze czynny udział w sztuce, a nawet jest po części jej twórcą. W Polsce improwizacja znana jest obecnie szerszej publiczności z programu telewizyjnego Spadkobiercy. Ci bardziej dociekliwi są fanami amerykańskiego show Whose line is it anyway. Grupę TEATRALN¡ AB OVO tworzą: Dorota Grojainow, Agnieszka Bajer, Katarzyna Michalska, Olga Miłaszewska, Jasiek Aleksandrowicz-Krasko, Robert Kibalski, Wojtek Medyński, Piotr Wesołowski, Piotr Wyżykowski. Więcej informacji na ich temat, możecie znaleźć na ich stronie internetowej: www.teatrabovo.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno