Informacje18 maja 2014, 21:07,

Wojna Postu z Karnawałem - koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na koncert piosenek JACKA KACZMARSKIEGO w wykonaniu: Pawła Górskiego, Arka Zewara i Miłosza Olenickiego pt.: "Wojna Postu z Karnawałem". Koncert odbędzie się 20 maja 2014 roku o godz. 20.00 w Sali Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Wojna Postu z Karnawałem - koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego w Piasecznie

Informacje19 maja 2014, 19:29,

IV EkoSpływ Kajakowy Rzeką Jeziorką

Zapraszam na pierwszy w tym roku oficjalny ekospływ kajakowy rzeką Jeziorką! Organizatorami są Krzysztof Bajkowski (Społeczni Obywatele Konstancina) oraz Jacek Andrzejak (Kajaki Piaseczno). Ekospływ odbędzie się w poniedziałek 26 maja 2014 roku o godzinie 16:30. Startujemy na tzw. Pólku (gmina Piaseczno), a kończymy przed Starą Papiernią (Konstancin–Jeziorna). Tradycyjnie po spływie rozpalimy ognisko, przy którym będzie można się ogrzać, posilić (zapewniamy prowiant) i integrować.

EKOSPŁYW KAJAKOWY RZEKĄ JEZIORKĄ

Spotykamy się o godzinie 16:00 nad zatoką na przeciwko centrum handlowego Stara Papiernia. Tam zostawiamy samochody i rowery, a następnie wsiądziemy w podstawione busy i nimi pojedziemy na miejsce startu. (Państwa samochody i rowery będą pilnowane w trakcie trwania spływu.). Rowerzyści, którzy przyjadą prosto na Pólko mogą liczyć na przewiezienie rowerów na miejsce końca spływu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

EKOSPŁYW KAJAKOWY RZEKĄ JEZIORKĄ

Żeby móc wziąć udział w ekospływie należy wysłać emaila ze zgłoszeniem na adres spoko.kontakt@gmail.com z podaniem liczby osób wraz z imionami i nazwiskami. Liczba miejsc ograniczona, ponieważ do dyspozycji mamy 15 kajaków, także należy się spieszyć! W przypadku złej pogody czy zbyt wysokiego stanu worzeki – ekospływ zostanie odwołany (uprzedzimy Państwa emailowo).

Każdy uczestnik ma zapewnione: miejsce w kajaku, kamizelkę asekuracyjną, worki na śmieci, rękawiczki, prowiant przy ognisku oraz transport (Stara Papiernia - Pólko). Udział w Ekospływie jest bezpłatny – cel szczytny – płyniemy rzeką, żeby po drodze zebrać i wydobyć z niej jak najwięcej śmieci. W roku ubiegłym wyłowiliśmy 130 worków/kubłów pełnych rożnego rodzaju asortymentu, 20 opon (w tym 6 od tira, ok 70 kg każda), oraz wiele śmieci tzw. gabarytów. Sukcesywne sprzątanie Jeziorki spowodowało, że odcinek na terenie naszej gminy Konstancin-Jeziorna jest już w tym roku znacznie czystszy.