Informacje7 lipca 2008, 00:00,

Wieczór autorski Wojciecha Kuczkowskiego - Góra Kalwaria

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii serdecznie zapraszają na wieczór autorski podróżnika i żeglarza Wojciecha Kuczkowskiego. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek 7 lipca 2008 roku, o godzinie 19:00 w Ośrodku Brzanka przy Al. Wyzwolenia 1 w Górze Kalwarii. Wstęp jest wolny! Serdecznie zapraszamy na wieczór autorski Wojciecha Kuczkowskiego w Górze Kalwarii.

Wojciech Kuczkowski ponad to jest autorem książki: Wisła. Przewodnik. Monografia Krajoznawczo Turystyczna, a także uczestnikiem rejsu Księga Wisły. Od 0 km do Gdańska. Wszystkich zainteresowanych wysłuchaniem opowieści Wojciecha Kuczkowskiego o Wiśle, serdecznie zapraszamy. Po spotkaniu odbędzie się ognisko.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje7 lipca 2008, 00:00,

Park w Piasecznie gmina Piaseczno swoje a Starostwo swoje

Co do tego, że Park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie wymaga rewitalizacji, nikt nie ma wątpliwości. Zdewastowane ławki, kosze na śmieci, brzydkie alejki czy nieuporządkowana zieleń, nie zachęcają do spacerów. Nie wspominając już o zaśmieconym stawie i szpecącej wyspie, chociaż właściwie trudno stwierdzić, co szpeci bardziej. Obecnie to miejsce nie ma żadnych atrakcji - placu zabaw czy choćby kawiarenki. Temat rewitalizacji Parku w Piasecznie, poruszany jest od bardzo dawna, natomiast na łamach naszego serwisu opisujemy problem już od roku. Co nowego słychać w tym temacie? W marcu 2008 roku, pojawiły się informacje na temat koncepcji architektoniczno urbanistycznej Biblioteki Powiatowej i zagospodarowania terenu Parku w Piasecznie. I co dalej? Cisza! Zespół iTV Piaseczno, kilka dni temu zrealizował reportaż na temat Parku przy Chyliczkowskiej, z którym możecie zapoznać się na ich stronie internetowej: www.itvpiaseczno.pl - filmik pod tytułem: Park Chyliczkowska co słychać w parku? Z rozmowy ze Starostą, wynika, że Starostwo chce współpracować z Gminą Piaseczno. Jednak po zapoznaniu się z najnowszym artykułem na ten temat w gazecie Kurier Południowy (nr 25 z 4 lipca), okazuje się, że współpraca gminy ze starostwem – to nadal PROBLEM!

PARK W PIASECZNIE

Z najnowszego Kuriera Południowego, dowiadujemy się, ze Gmina Piaseczno chce, aby starostwo jak najszybciej podpisało umowę użyczenia jej parku oraz sygnalizuje niezwłoczne przystąpienie do negocjacji w sprawie zagospodarowania tego terenu. Nie ma zgodności w określeniu okresu, na jaki gmina miałaby przejąć tereny Parku w Piasecznie. Starostwo chce użyczyć terenów gminie Piaseczno - na trzy lata, jednak urząd gminy chciałby na dłużej. Gminie zależy głównie na przejęciu terenów zielonych, ze stawem i wyspą włącznie, ale nie na kilka lat, tylko na czas nieokreślony. Wkrótce mają się odbyć pierwsze rozmowy między Gminą Piaseczno, a Starostwem Powiatu Piaseczyńskiego. Piaseczyńscy Urzędnicy, chcieliby jak najszybciej dojść do porozumienia, ponieważ aby inwestycja ruszyła jak najszybciej, to oba urzędy musiałyby zarezerwować pieniądze w budżecie na 2009 rok. Jednak, aby obie strony mogły wpisać inwestycję w budżet na 2009 rok, to najpóźniej do połowy września powinni podpisać wspólną umowę. Niestety może być z tym problem, bo na razie nie ma wspólnego stanowiska ani zaufania między stronami. Jeśli powiat i gmina Piaseczno, nie osiągną porozumienia przed pracami budżetowymi, inwestycja opóźni się o kolejny rok. Wysłałem w tej sprawie maila do Pana Daniela Putkiewicza (Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwoju Gminy Piaseczno), tak więc jak tylko otrzymam więcej szczegółowych informacji na temat rozmów ze Starostwem, to poinformuję Was o tym na łamach naszego prywatnego serwisu e-mieszkańcow.

STAW PRZY PARKU W PIASECZNIE

Osoby, które są zainteresowane poprzednimi newsami, na temat Parku w Piasecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami: Komisja ma uwagi do koncepcji zagospodarowania Parku (2008-03-30), Koncepcja zagospodarowania Parku w Piasecznie (2008-02-27), Koncepcja zagospodarowania Parku przy Chyliczkowskiej (informacja ze zdjęciem koncepcji z gazety Nad Wisłą, z dnia: 2008-02-22), Park Piaseczno co i jak piszczy w trawie Parku (2007-11-13), Park Miejski Piaseczno propozycje zagospodarowania (2007-07-13), Komisja Zagospodarowania Parku Miejskiego w Piasecznie (2007-06-29), spierają się zamiast odnowić Park Miejski w Piasecznie (2007-06-17), oraz planują odnowić park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie (2007-04-12). Jeżeli macie jakieś uwagi na ten temat, to zapraszam do skomentowania informacji lub do rozmowy na naszym forum e-mieszkańców: Park w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno