Informacje7 lipca 2008, 00:00,

Park w Piasecznie gmina Piaseczno swoje a Starostwo swoje


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Co do tego, że Park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie wymaga rewitalizacji, nikt nie ma wątpliwości. Zdewastowane ławki, kosze na śmieci, brzydkie alejki czy nieuporządkowana zieleń, nie zachęcają do spacerów. Nie wspominając już o zaśmieconym stawie i szpecącej wyspie, chociaż właściwie trudno stwierdzić, co szpeci bardziej. Obecnie to miejsce nie ma żadnych atrakcji - placu zabaw czy choćby kawiarenki. Temat rewitalizacji Parku w Piasecznie, poruszany jest od bardzo dawna, natomiast na łamach naszego serwisu opisujemy problem już od roku. Co nowego słychać w tym temacie? W marcu 2008 roku, pojawiły się informacje na temat koncepcji architektoniczno urbanistycznej Biblioteki Powiatowej i zagospodarowania terenu Parku w Piasecznie. I co dalej? Cisza! Zespół iTV Piaseczno, kilka dni temu zrealizował reportaż na temat Parku przy Chyliczkowskiej, z którym możecie zapoznać się na ich stronie internetowej: www.itvpiaseczno.pl - filmik pod tytułem: Park Chyliczkowska co słychać w parku? Z rozmowy ze Starostą, wynika, że Starostwo chce współpracować z Gminą Piaseczno. Jednak po zapoznaniu się z najnowszym artykułem na ten temat w gazecie Kurier Południowy (nr 25 z 4 lipca), okazuje się, że współpraca gminy ze starostwem – to nadal PROBLEM!

PARK W PIASECZNIE

Z najnowszego Kuriera Południowego, dowiadujemy się, ze Gmina Piaseczno chce, aby starostwo jak najszybciej podpisało umowę użyczenia jej parku oraz sygnalizuje niezwłoczne przystąpienie do negocjacji w sprawie zagospodarowania tego terenu. Nie ma zgodności w określeniu okresu, na jaki gmina miałaby przejąć tereny Parku w Piasecznie. Starostwo chce użyczyć terenów gminie Piaseczno - na trzy lata, jednak urząd gminy chciałby na dłużej. Gminie zależy głównie na przejęciu terenów zielonych, ze stawem i wyspą włącznie, ale nie na kilka lat, tylko na czas nieokreślony. Wkrótce mają się odbyć pierwsze rozmowy między Gminą Piaseczno, a Starostwem Powiatu Piaseczyńskiego. Piaseczyńscy Urzędnicy, chcieliby jak najszybciej dojść do porozumienia, ponieważ aby inwestycja ruszyła jak najszybciej, to oba urzędy musiałyby zarezerwować pieniądze w budżecie na 2009 rok. Jednak, aby obie strony mogły wpisać inwestycję w budżet na 2009 rok, to najpóźniej do połowy września powinni podpisać wspólną umowę. Niestety może być z tym problem, bo na razie nie ma wspólnego stanowiska ani zaufania między stronami. Jeśli powiat i gmina Piaseczno, nie osiągną porozumienia przed pracami budżetowymi, inwestycja opóźni się o kolejny rok. Wysłałem w tej sprawie maila do Pana Daniela Putkiewicza (Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwoju Gminy Piaseczno), tak więc jak tylko otrzymam więcej szczegółowych informacji na temat rozmów ze Starostwem, to poinformuję Was o tym na łamach naszego prywatnego serwisu e-mieszkańcow.

STAW PRZY PARKU W PIASECZNIE

Osoby, które są zainteresowane poprzednimi newsami, na temat Parku w Piasecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami: Komisja ma uwagi do koncepcji zagospodarowania Parku (2008-03-30), Koncepcja zagospodarowania Parku w Piasecznie (2008-02-27), Koncepcja zagospodarowania Parku przy Chyliczkowskiej (informacja ze zdjęciem koncepcji z gazety Nad Wisłą, z dnia: 2008-02-22), Park Piaseczno co i jak piszczy w trawie Parku (2007-11-13), Park Miejski Piaseczno propozycje zagospodarowania (2007-07-13), Komisja Zagospodarowania Parku Miejskiego w Piasecznie (2007-06-29), spierają się zamiast odnowić Park Miejski w Piasecznie (2007-06-17), oraz planują odnowić park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie (2007-04-12). Jeżeli macie jakieś uwagi na ten temat, to zapraszam do skomentowania informacji lub do rozmowy na naszym forum e-mieszkańców: Park w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje4 lipca 2008, 00:00,

II Piaseczyńska Letnia Kapeliada Pl. Piłsudskiego Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie serdecznie zapraszają mieszkańców na drugą edycję cyklu koncertów orkiestr dętych: PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA Piaseczno 2008. W ramach Kapeliady, co dwa tygodnie na Pl. Piłsudskiego w Piasecznie, występować będą orkiestry dęte z terenu Mazowsza. Koncerty poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie (współpracują z nami).

II PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA

Z planem II Piaseczyńskiej Letniej Kapeliady, możecie zapoznać się na powyższym plakacie. W najbliższą niedzielę 6 lipca 2008 roku o godzinie 12:15, odbędzie się pierwszy koncert, podczas którego wystąpi: Piaseczyńska Orkiestra Dęta Piast & Grapa Gospel Family. O następnych koncertach, będziemy przypominać Wam przed każdym z nich. Serdecznie zapraszamy na Piaseczyńską Letnią Kapeliadę w Piasecznie.

PIASECZYńSKA ORKIESTRA DęTA

PIASECZYńSKA ORKIESTRA DęTA Dyrygent: Jan Kostka. Piaseczyńska Orkiestra Dęta, działa na terenie gminy Piaseczno od 2000 roku. Założycielem orkiestry jest grupa zapalonych amatorów, którzy znaleźli swoje miejsce przy Ośrodku Kultury w Piasecznie. Obecnie Piaseczyńska Orkiestra Dęta liczy 22 osoby w różnym wieku. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu: w środy i soboty o godz. 17:00 w Gimnazjum Nr 1, przy ul. Sikorskiego 20 w Piasecznie. Repertuar orkiestry to marsze, muzyka sakralna, pieśni patriotyczne oraz utwory muzyki współczesnej. Piaseczyńska Orkiestra Dęta, swoimi występami uświetnia wszystkie ważniejsze imprezy patriotyczne i okolicznościowe. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomuzykować w milej atmosferze.

PIAST & GRAPA GOSPEL FAMILY

PIAST & GRAPA GOSPEL FAMILY Dyrygent: Aleksandra Puacz-Markowska. Piast & Grapa Gospel Family to chór mieszany, który powstał w listopadzie 2005 r. z inicjatywy wokalistki i dyrygentki: Aleksandry Puacz-Markowskiej jako Grapa Family Gospel Choir. Grupa działa przy Konstancińskim Domu Kultury. Grupa zadebiutowała koncertem gospel w dniu 10 czerwca 2006 r. podczas dorocznych Dni Konstancina. Od października 2007 r. powstała nowa grupa gospel przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie. Obecnie chóry koncertują wspólnie jako: PIAST & GRAPA GOSPEL FAMILY. Zespół ma już na swoim koncie znaczące osiągnięcia artystyczne: III nagroda (I i II nagrody nie przyznano) w kategorii chórów na IV Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Warszawa da się lubić (listopad 2007), Grand Prix IX Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie (styczeń 2008). Piast & Grapa Gospel Family bardzo dużo koncertuje. Grupa jest zapraszana na koncerty w okolicznych miejscowościach (£azy, Piaseczno, Chojnów, Zalesie Dolne, Konstancin) jak i w Warszawie. Piast & Grapa Gospel Family koncertuje zarówno w plenerze jak i w kościołach, w salach kameralnych oraz w świetlicach. Zespół ma bardzo zróżnicowany repertuar: od tradycyjnych kolęd i pastorałek polskich oraz kolęd obcych (m.in. XIV i XV wiecznych kolęd łacińskich i staroangielskich) po znane amerykańskie standardy około świąteczne, pieśni pasyjne i wielkopostne. Od początku chór specjalizuje się w wykonawstwie muzyki gospel i negro spiritual. Zapraszamy na niedzielny koncert: Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej oraz Piast & Grapa Gospel Family.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie