Informacje11 sierpnia 2009, 00:00,

Wakacyjny festyn sportowo-rekreacyjny Góra Kalwaria

Zespół Placówek Oświatowych i Kultury Fizycznej w Górze Kalwarii serdecznie zaprasza do udziału w kolejnym tego lata festynie sportowo-rekreacyjnym. Impreza odbędzie się w środę 12 sierpnia 2009 roku, na terenie przy Miejskim Zespole Basenowo-Rekreacyjnym w Górze Kalwarii przy ul. Pijarska 119 w godz. 10:00-14:00. Konkurencje: wyścigi w workach; tor sprawnościowo-szybkościowy; rzut kaloszem; hula-hop; siatkówka plażowa; kometka; wyścigi na szczudłach; żonglowanie piłką. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych impreza zostanie przełożona na inny termin. Udział w festynie bezpłatny! Terminy kolejnego festynu (ostatniego już): 26 sierpnia.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje11 sierpnia 2009, 00:00,

15 sierpnia odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Piasecznie

Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej ku czci bohaterów wojny polsko-sowieckiej – mieszkańców Piaseczna, poległych w 1920 roku. Odsłonięcie tablicy nastąpi 15 sierpnia przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Sienkiewicza w Piasecznie. Inicjatorem, realizatorem i organizatorem uroczystości jest Zarząd Stowarzyszenia Prywatnych Właścicieli Nieruchomości Piaseczna.

Program uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej bohaterów Piaseczna biorących udział w Bitwie o Warszawę w 1920 r. Cud Nad Wisłą:
9.45 Zbiórka uczestników na placu cmentarnym zabytkowego Kościoła Parafialnego. 15 minutowy koncert pieśni patriotycznych. Występ Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej.
10.00 Msza św. za Ojczyznę. Mszę koncelebruje ks. Henryk. Pieśni kościelno - patriotyczne na początku mszy i na końcu. Tenor operowy.
11.00 Przejście uczestników do ogródka niepodległościowego na skrzyżowaniu ulic Tadeusza Kościuszki i Henryka Sienkiewicza.
11.15 Objęcie warty przez OSP i harcerzy.
11.20 Przemówienia okolicznościowe.
11.35 Wykonanie Hymnu Narodowego przez orkiestrę dętą. Odsłonięcie i poświęcenie tablicy. Tablica upamiętnia poległych na polu chwały bohaterów - ochotników walk w obronie Warszawy: Kołonieckiego Waldemara, Pułkę Stefana, Pułkę Waleriana, Delmana Henryka, Rogozińskiego Władysława, Pawłowskiego Lucjana, Gurkier Majera, Rowińskiego Aleksego, Lendziszewskiego Ignacego, Złotogórę Idel, Zawiślaka Ignacego, Dutkiewicza Władysława, Zagańskiego Juliana, Modrowskiego Władysława, Miksztę Władysława, Chrostkiewicza Henryka, Zielińskiego Jana, Wasiewicza Jana, Regnera Feliksa, Krawczyka Mariana, Ostaszewskiego Jana.
11.50 Oddanie hołdu minutą ciszy. Pieśń ” Śpij kolego w ciemnym Grobie” w wykonaniu orkiestry.
12.00 Modlitwa Anioł Pański. Pieśń Maryjo Królowo Polski w wykonaniu zebranych i orkiestry.
12.00 Koncert orkiestry Dętej - pieśni patriotyczne.
12.30 Zakończenie uroczystości. Podziękowanie darczyńcom i uczestnikom uroczystości.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno