Informacje7 czerwca 2014, 05:30,

VI Zawody Wędkarskie RYBKA 2014 Mysiadło


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wójt Gminy Lesznowola, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych (ZOPO) oraz Klub Wędkarski "MYSIADŁO" zapraszają na VI Zawody Wędkarskie "RYBKA 2014", które odbędą się w dniu 7 czerwca 2014 roku (sobota) na stawie rekreacyjno - wędkarskim w Mysiadle. Regulamin VI Zawodów Wędkarskich "RYBKA 2014" regulamin (.pdf) Zapraszamy!
 

VI ZAWODY WĘDKARSKIE RYBKA 2014 MYSIADŁO

 

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje7 czerwca 2014, 15:00,

Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Tegoroczna edycja teatraliów będzie miała inny niż dotychczas przebieg. Koncerty i spektakle odbędą się w trakcie trzech sobót 7, 14 i 21 czerwca 2014 roku. Tą niezwykłą mieszankę przedstawień teatralnych, koncertów muzycznych i obrzędu nocy świętojańskiej organizuje piaseczyńskie Centrum Kultury oraz Teatr Exponad, pracujący pod kierunkiem Anny Kolanowskiej. Wydarzenia odbywają się dwa, a nawet trzy razy dziennie w różnych punktach miasta: na scenie plenerowej w Parku Miejskim, na placu Piłsudskiego i skwerze Kisiela. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.
 

PIASECZYŃSKIE TEATRALIA SOBÓTKOWE PIASECZNO


Pierwszy dzień teatraliów, 7 czerwca, rozpocznie się o godz. 15.00 występami dziecięcych teatrów z Piaseczna i okolic. Wieczorem zaś atmosferę podgrzeje kobieca formacja folkowa Same Suki, która wystąpi na rynku o godz. 20.30. Zespół ten prowokuje artystycznie, opierając się na muzyce źródeł, jednocześnie „opowiada” współczesnym językiem muzykę tradycyjną. W Samych Sukach usłyszymy więc nietypowe instrumenty akustyczne, takie jak: suka biłgorajska (stąd wzięła się przewrotna nazwa formacji), fidel płocka, rebab turecki, wiolonczela, bendir czy cajon. W swoich tekstach zespół porusza sprawy ważne i aktualne, ukazując kobiece spojrzenie na świat. W maju 2012 roku Same Suki zdobyły nagrodę specjalną w konkursie Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W czerwcu 2013 roku zespół wygrał IV Dragon Folk Fest w Poznaniu, zdobywając Złotą Fujarę. Po koncercie zapraszamy na skwer Kisiela, na którym wystawione zostaną sztuki „Jak wiły wianki wiły” Teatru Miniatura oraz „Dom” Teatru Exponad. Zachęcamy do zapoznania się z opisem zespołów: Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe (.pdf)

Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe 7 czerwca 2014:
Godz. 15.00 – Scena dziecięca – dziecięce Teatry Piaseczna i okolic
Scena plenerowa – Rynek (Pl. Piłsudskiego)
Godz. 20.30 – Koncert zespołu Same Suki
Scena plenerowa – Rynek (Pl. Piłsudskiego)
Godz. 21.30 – Skwer Kisiela
- Teatr Miniatura (Konstancin) – spektakl Jak wiły wianki wiły, w reżyserii Ewy Cielesz
- Teatr Exponad (Piaseczno) – spektakl Dom, w reżyserii Roberta Wasiewicza

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie