Informacje7 czerwca 2014, 15:00,

Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe Piaseczno

Tegoroczna edycja teatraliów będzie miała inny niż dotychczas przebieg. Koncerty i spektakle odbędą się w trakcie trzech sobót 7, 14 i 21 czerwca 2014 roku. Tą niezwykłą mieszankę przedstawień teatralnych, koncertów muzycznych i obrzędu nocy świętojańskiej organizuje piaseczyńskie Centrum Kultury oraz Teatr Exponad, pracujący pod kierunkiem Anny Kolanowskiej. Wydarzenia odbywają się dwa, a nawet trzy razy dziennie w różnych punktach miasta: na scenie plenerowej w Parku Miejskim, na placu Piłsudskiego i skwerze Kisiela. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

PIASECZYŃSKIE TEATRALIA SOBÓTKOWE PIASECZNO

Pierwszy dzień teatraliów, 7 czerwca, rozpocznie się o godz. 15.00 występami dziecięcych teatrów z Piaseczna i okolic. Wieczorem zaś atmosferę podgrzeje kobieca formacja folkowa Same Suki, która wystąpi na rynku o godz. 20.30. Zespół ten prowokuje artystycznie, opierając się na muzyce źródeł, jednocześnie „opowiada” współczesnym językiem muzykę tradycyjną. W Samych Sukach usłyszymy więc nietypowe instrumenty akustyczne, takie jak: suka biłgorajska (stąd wzięła się przewrotna nazwa formacji), fidel płocka, rebab turecki, wiolonczela, bendir czy cajon. W swoich tekstach zespół porusza sprawy ważne i aktualne, ukazując kobiece spojrzenie na świat. W maju 2012 roku Same Suki zdobyły nagrodę specjalną w konkursie Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W czerwcu 2013 roku zespół wygrał IV Dragon Folk Fest w Poznaniu, zdobywając Złotą Fujarę. Po koncercie zapraszamy na skwer Kisiela, na którym wystawione zostaną sztuki „Jak wiły wianki wiły” Teatru Miniatura oraz „Dom” Teatru Exponad. Zachęcamy do zapoznania się z opisem zespołów: Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe (.pdf)

Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe 7 czerwca 2014:
Godz. 15.00 – Scena dziecięca – dziecięce Teatry Piaseczna i okolic
Scena plenerowa – Rynek (Pl. Piłsudskiego)
Godz. 20.30 – Koncert zespołu Same Suki
Scena plenerowa – Rynek (Pl. Piłsudskiego)
Godz. 21.30 – Skwer Kisiela
- Teatr Miniatura (Konstancin) – spektakl Jak wiły wianki wiły, w reżyserii Ewy Cielesz
- Teatr Exponad (Piaseczno) – spektakl Dom, w reżyserii Roberta Wasiewicza

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje5 czerwca 2014, 14:00,

Stara Warszawa w obiektywie - wystawa fotograficzna w Mysiadle

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza mieszkańców na wystawę fotograficzną pt.: STARA WARSZAWA W OBIEKTYWIE, której wernisaż odbędzie się w najbliższy czwartek, dn. 5 czerwca 2014 roku o godz. 14.00. Będzie to wernisaż dziecięcej pokonkursowej wystawy fotograficznej uczniów ZS w Nowej Iwicznej i z Lesznowoli. Organizator: ZS w Nowej Iwicznej. Miejsce ekspozycji: Galeria PASAŻ w świetlicy GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Wystawę można będzie oglądać przez dwa tygodnie od daty wernisażu. Zapraszamy do zwiedzania wystawy w godzinach pracy świetlicy.

STARA WARSZAWA W OBIEKTYWIE - WYSTAWA FOTOGRAFICZNA W MYSIADLE