Informacje8 czerwca 2013, 00:00,

TURNIEJ TAńCA SPORTOWEGO PIASECZNO

Klub Sportowy Grawitacja, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz GOSiR Piaseczno serdecznie zapraszają na niezwykłe wydarzenie taneczne Turniej Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, który odbędzie się 9 czerwca 2013 roku. Na turniej zapraszamy od godziny 10.00 na halę GOSiRu w Piasecznie. Wstęp wolny. Rodzice, przyprowadźcie swoje pociechy może i one zapragną uprawiać właśnie Taniec Sportowy.

TURNIEJ TAńCA SPORTOWEGO W PIASECZNIE

Podczas Turnieju Tańca Sportowego rozegrane zostaną zawody w czterech technikach tanecznych: Disco Dance, Disco Dance Freestyle, Hip-Hop oraz Hip-Hop Battle. W całodniowych zawodach weźmie udział około 400 zawodników w różnych kategoriach wiekowych i o różnym poziomie zaawansowania. Rywalizować będą zarówno początkujące sześciolatki jak i doświadczeni, utytułowani zawodnicy. Mieszkańcy Piaseczna dość często mają okazję oglądać zawodników K.S Grawitacja na pokazach tanecznych, natomiast chcielibyśmy przybliżyć im również samą formułę turniejową. Widzowie zgromadzeni w Piaseczyńskim GOSiRze będą mieli szansę przez całą niedzielę obserwować zmagania tancerzy. Jesteśmy przekonani, że każdy widz znajdzie coś dla siebie.

Taniec w kategorii disco dance charakteryzuje się szybkim tempem, dynamiką i ekspresją, styl ten składa się również z elementów jazzowych i tańca klasycznego. W Technice Disco Freestyle muszą znaleźć się dodatkowo elementy akrobatyki, przez co taniec jest bardzo widowiskowy. Natomiast Hip Hop to taniec ulicy, obecnie jeden z najbardziej popularnych styli tańca. Bardzo ciekawą formułą jest Hip Hop Battle, polegający na tanecznych pojedynkach zawodników, którzy walczyć będą ze sobą w formule 1vs1. Tancerze biorący udział w tego typu bitwach muszą wykazać się dużymi umiejętnościami zarówno w rozpoznawaniu danego stylu tańca, jego interpretacji, muszą być kreatywni, pomysłowi w wykonywaniu kroków, trików i motywów.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje8 czerwca 2013, 00:00,

III FESTYN RODZINNY W BRZEŚCACH

8 czerwca 2013 roku przy Zespole Szkół w Brześcach w godzinach 15.00-19.00 odbędzie się III FESTYN RODZINNY. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in.: występy uczniowskie (śpiew, taniec), występy zespołu muzycznego WODZIREJ, zjeżdżalnię dla dzieci, malowanie buzi, decoupage, modelarstwo (modele latające), stoisko fryzjerskie, konie, wystawę psów, prezentację sprzętu ratowniczego, konkursy wiedzy (nagrody), konkurencje sportowe (nagrody), fontannę czekolady, gofry, ciasta, kiełbasę z grila, itp. Zapraszamy!

FESTYN RODZINNY W BRZEŚCACH
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria