Informacje7 listopada 2010, 00:00,

Teatr Niepotrzebny - AUDIENCJA III czyli Raj Eskimosów

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Teatralny Wtorek, podczas którego wystąpi Teatr Niepotrzebny, ze swoimi spektaktalem Audiencja III czyli Raj Eskimosów. Wydarzenie odbędzie się we wtorek 9 listopada 2010 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Teatralny Wtorek Ośrodka Kultury to cykl spotkań, organizowanych przez Ośrodek Kultury, podczas których odbywają się spotkania z teatrem. Nie trzeba już daleko jeździć, żeby pójść do teatru i obejrzeć dobre przedstawienie, wystarczy przyjść do Ośrodka Kultury w Piasecznie. Wstęp 10 złotych ulgowy, 15 złotych normalny.

Teatr Niepotrzebny - Audiencja III czyli Raj Eskimosów

TEATR Niepotrzebny: "Audiencja III czyli Raj Eskimosów" wg Bogusława Schaeffera reżyseria: Bogusław Symotiuk muzyka: Katarzyna Michalska, Marcel Wiercichowski układ stepu: Jirina Nowakowska występują: Katarzyna Michalska, Marcel Wiercichowski. Bogusław Schaeffer, "infant terrible" polskiego teatru nobliwego (czytaj wypindrzonego), musi być uwielbiany przez aktorów. Bardzo dobrych aktorów, ponieważ nie daj Bóg, żeby się za jego teksty zabierali kiepscy, dzieją się wtedy na scenie rzeczy - używając ulubionego słowa moich młodszych, redakcyjnych kolegów - MASAKRYCZNE! Pomieszanie z poplątaniem i obezwładniająca nuda.

Scenariusz "Audiencji III czyli raju Eskimosów" jest - jak to u Schaeffera - piekielnie inteligentnym zarysem czegoś do wypełnienia przez równie piekielnie inteligentną i pomysłową parę aktorów. Muszą mieć ciała z plasteliny, znać się na muzyce, grać na instrumentach, mieć ogromne poczucie humoru i smaku oraz dystans, przede wszystkim do siebie, ale i sztuki jako takiej, perfekcyjnie opanowane rzemiosło, pracowitość mrówek... I sto innych cech, które pozwalają wobec nich użyć magicznego słowa - utalentowani. Para jest mieszana: Ona - Katarzyna Michalska z Warszawy, On - Marcel Wiercichowski z krakowskiej Bagateli. Godzina czterdzieści minut czasu niestraconego. Będziecie się Państwo na przemian śmiać i podziwiać. Teatr wg Schaeffera i jego aktorów jest miejscem ucieczki od przyziemności w podpatrujący życie i zabawę dowcip, groteskę i pure nonsens. Ten teatr - teatrzyk nieledwie - przed sztuką na koturnach ucieka jak diabeł przed święconą wodą. [Elżbieta Konieczna]
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje5 listopada 2010, 00:00,

Koncert zespołu McGyver Band w 8 Ball Club Piaseczno

8 Ball Club w Piasecznie, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, na koncert Zespołu McGyver Band. Koncert odbędzie się w sobotę 6 listopada 2010 roku, start o godzinie 21.00. Wstęp 5 złotych. Zespół McGyver Band występuje w składzie Robert Krzyżaniak - perkusja wokal, Wiesław Gąsiar - gitara basowa wokal, Robert Gołaszewski - gitara instrumenty klawiszowe wokal, Adam Siemierzewicz - gitara wokal.

MCGYVER BAND

Wszystko w McGyver Band zaczęło się w 1995 r. Spotkali się przypadkiem na jakimś koncercie. Czterech doświadczonych muzyków, z których każdy latami doskonalił swoje umiejętności na kontraktach zagranicznych, po wspólnych naradach i próbach postanowiło połączyć swoje muzyczne losy i założyć zespół o nazwie "Mc Gyver Band". Nie musieli długo czekać, aby przekonać się o słuszności tej decyzji. Skład zespołu McGyver Band: Robert Krzyżaniak - perkusja / wokal, Wiesław Gąsiar - gitara basowa / wokal, Robert Gołaszewski - gitara / instrumenty klawiszowe / wokal, Adam Siemierzewicz - gitara / wokal. Więcej informacji na stronie internetowej: www.mcgyverband.pl

8 Ball Club, znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). Strona internetowa klubu: www.8ballclub.pl W imieniu Kamila z klubu bilardowego, zapraszam Was na koncert McGyver Band.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno