Informacje15 grudnia 2009, 00:00,

Świeczowisko czyli przy herbacie świecach granie śpiewanie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na ŚWIECZOWISKO, czyli przy herbacie i świecach granie i śpiewanie, które odbędzie się 18 grudnia 2009 roku, o godzinie 19:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy mieszkańców na Świeczowisko.

Zespół Świeczowiskowy

Zespół Świeczowiskowy skład: Kasia Hernik, Edyta Kozińska, Paweł Górski, Arek Zewar i Marcin Adamski. Świeczowisko to impreza , która trwa w piaseczyńskim Ośrodku Kultury od 1994 roku. Są to cykliczne, comiesięczne spotkania, podczas których przy herbacie i świecach słucha się piosenki literackiej w wykonaniu czteroosobowego zespołu. Impreza skierowana jest do tych, którzy przez niebieskie okulary szukają nieba do wynajęcia. Pomysł na organizację tego typu spotkań, narodził się z fascynacji tzw. poezją śpiewaną, oraz chęci nawiązania do klimatu jaki daje ognisko - magia ognia, wzniosła atmosfera i poczucie wspólnoty. Zapraszamy w piątek do MGOK w Piasecznie.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje16 grudnia 2009, 00:00,

Informacja po gali kickboxingu Mazovia Open w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W niedzielny wieczór 13 grudnia 2009 roku, halę sortową w Tarczynie wypełnił tłum rozgorączkowanych kibiców. To miłośnicy sportów walki licznie przybyli aby wśród dymu i świateł zobaczyć zmagania o Mistrzowskie tytuły w kickboxingu podczas zawodowej gali Runda Zero Fight Night. Wydarzenie uświetnili swą obecnością ważni goście jak Pani Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz oraz Radni Gminy Tarczyn.

Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz i zawodniczki Patrycja Jaworska (UKS akrobata TARCZYN) i Julia Bonder (KS Nadstal)
Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz i zawodniczki Patrycja Jaworska (UKS akrobata TARCZYN) i Julia Bonder (KS Nadstal)
Zdjęcie: Dominika Apanasewicz.

Widowisko rozpoczęły walki rankingowe w low-kick - twardej formule kickboxingu gdzie dozwolone są najbardziej bolesne kopnięcia na uda. Między innymi wzięli w nich udział młodzi zawodnicy z Tarczyna, którzy pod okiem trenera tarczyńskiej sekcji kickboxingu i Kadry Narodowej Piotra Bąkowskiego w ciągu dwóch lat zrobili ogromne postępy. Po walkach rankingowych rozpoczęły się zmagania o tytuły zawodowych Mistrzów Polski w light-contact I full-contact w których walczyli między innymi członkowie zawodowej grupy kickboxingu Runda Zero Team jak £ukasz Makarewicz, Leszek Jobs I Cezary Rzepnicki.

Andrzej Latkowski i Piotr Bąkowski z Mistrzami Świata - Joanną Gutowską i Mariuszem Niziołkiem
Andrzej Latkowski i Piotr Bąkowski z Mistrzami Świata - Joanną Gutowską i Mariuszem Niziołkiem.
Zdjęcie: Dominika Apanasewicz.

Na zakończenie imprezy pozostawiono dwa najważniejsze widowiska - pojedynki o tytuły Mistrzów Świata K-1 rules i Full-contact z zawodnikami z Ukrainy - Walkę Joanny Gutowskiej z Lena Ovchynnikową oraz Mariusza Niziołka z Jurijm Raką. Joanna Gutowska stoczyła najbardziej zacięty i widowiskowy pojedynek gali, natomiast Mariusz Niziołek w ładnym stylu zakończył walkę przed czasem. Zwycięzców nagrodzono głośnymi brawami.

Patryk Zdrojewski zawodnik z Tarczyna     Patryk Zdrojewski zawodnik z Tarczyna
kliknij, aby powiększyć zdjęcia Patryka Zdrojewskiego
Zdjęcia: Dominika Apanasewicz.

Impreza odbyła się z inicjatywy prezesa UKS Akrobata Andrzeja Latkowskiego i trenera Piotra Bąkowskiego, a jej realizacje umożliwiły władze Miasta oraz dyrektor gimnazjum Pani Barbara Piechota i znajdująca się pod jej opieką młodzież. Była to pierwsza z cyklu tego typu imprez w Tarczynie i planowane są kolejne.
autor/źródło: Piotr Bąkowski
Tematy:Tarczyn

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie