Informacje1 września 2019, 14:57,

Tarczyn oddał hołd bohaterom II wojny światowej

80. lat temu, 01. Września 1939 roku Polska stanęła do nierównej walki z niemiecką agresją. Atak nastąpił od zachodu, północy i południa, a wczesnym rankiem pierwsze bomby spadły na Warszawę. II wojna światowa była największym i najkrwawszym konfliktem zbrojnym w dziejach świata.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 4
W mieście zawyły syreny przypominające o ataku na Polskę


W Tarczynie obchody wybuchu II wojny światowej rozpoczęły się uroczystą Msza Świętą w kościele pw. Św. Mikołaja BM, której przewodniczył Ksiądz Kanonik Andrzej Juńczyk. Podczas uroczystości odmówiona została modlitwa za poległych w czasie działań zbrojnych mieszkańców gminy Tarczyn.

W mieście zawyły syreny przypominające o ataku na Polskę. Następnie w imieniu burmistrz Tarczyna Barbary Galicz delegacja przedstawicieli władz samorządowych złożyła wieniec pod pomnikiem obrońców ziemi tarczyńskiej.

Przeczytaj też: Na co do kina we wrześniu? GOK w Tarczynie zaprasza

Druhny i druhowie z 66. Drużyny Harcerskiej „Granaty” oddali hołd poległym zapalając znicze. - Dziękuję wszystkim zgromadzonym za wspólną modlitwę oraz liczną obecność w tym ważnym dla Polski dniu – powiedziała zastępca burmistrza Grażyna Wiśniewska-Sas.

autor/źródło: UM Tarczyn

Napisz komentarz

Popularny: 500 odsłonInformacje31 sierpnia 2019, 12:10,

Poznajesz tego mężczyznę? Jest poszukiwany przez Policję

Przestępcy wykradają dane do kont na profilach społecznościowych, logują się do nich, a następnie potencjalną ofiarę, która znajduje się w grupie znajomych, proszą o szybką pożyczkę na zakupy. Uwaga! To metoda na tzw. „Blika”. Policjanci z Tarczyna publikują wizerunek mężczyzny podejrzewanego o dokonanie takiego przestępstwa, gdzie poszkodowana straciła 1000 złotych. Wypłaty we Wrocławiu dokonał prezentowany na zdjęciu mężczyzna w bankomacie przy ulicy Szewskiej 5. Wszystkie osoby mogące pomóc w jego identyfikacji prosimy o kontakt z komisariatem policji w Tarczynie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 14
Przez oszusta mieszkanka Tarczyna została okradziona na dużą kwotę pieniędzy

Nie dajmy się okraść! Funkcjonariusze przestrzegają przed kolejną formą oszustwa internetowego.

Złodzieje korzystając z portali społecznościowych kradną tożsamość osoby, podszywają się pod nią i wykorzystując zaufanie proszą jej znajomych o podanie hasła „Blik”. Mówią np. że właśnie stoją przy kasie i chcą zapłacić za zakupy, ale ich karta płatnicza akurat w tym dniu straciła ważność.

Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom. Czytajmy także dokładnie komunikaty przychodzące na telefon podczas każdej transakcji. Taka forma kontaktu może się okazać zwykłym oszustwem. My natomiast możemy stracić swoje oszczędności, ponieważ przestępcy zamiast stać przy kasie, stoją właśnie przy bankomacie i wypłacają nasze pieniądze.

Policjanci z Tarczyna publikują wizerunek mężczyzny podejrzewanego o dokonanie takiego przestępstwa. W dniu 10 czerwca br. mieszkanka Tarczyna straciła 1000 złotych. Wypłaty z bankomatu dokonano tego samego dnia o godzinie 16:49 we Wrocławiu przy ulicy Szewskiej 5. Wszystkie osoby mogące pomóc w identyfikacji tego mężczyzny prosimy o pilny kontakt z komisariatem policji w Tarczynie tel. 22 60 45 820 lub z najbliższą jednostką policji na terenie całego kraju.

Policjanci przypominają wszystkim użytkownikom komputerów, telefonów komórkowych oraz innych urządzeń z dostępem do internetu o kilku ważnych kwestiach:

  • Pilnujmy swoich haseł dostępowych i pamiętajmy, aby wprowadzone hasła nie były możliwe do odszyfrowania przez osoby nieupoważnione. Dla bezpieczeństwa co kilka miesięcy zmieniajmy je.

  • Pamiętajmy o wylogowywaniu się z aplikacji za każdym razem po zakończeniu jej użytkowania.

  • Nie otwierajmy maili od nieznanych nam nadawców, a co najważniejsze zawartych w nich załączników.

  • Oszuści często podszywają się pod witryny banków lub popularnych portali aukcyjnych i społecznościowych.

  • Pamiętajmy, aby nie wpisywać w przypadku wystąpienia wątpliwości swojego loginu oraz hasła.

  • Informujmy dzieci o szkodliwych konsekwencjach wykorzystywania internetu.

  • Kontrolujmy strony internetowe, które przeglądają najmłodsi.

  • Zablokujmy te witryny, których według nas dzieci nie powinny przeglądać.

  • Uaktualniajmy system operacyjny i oprogramowanie, którego używamy.

autor/źródło: KPP Piaseczno
Tematy:oszustwa

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie